Raw Iron: The Making of 'Pumping Iron' (2002) (TV film)

"The making of" Železného Schwarzeneggera (jak já ten překlad nenávidím...) jsem viděl hezkou řádku let po samotném Pumping Iron a díky za něj. Do té doby jsem opravdu a vážně vše co tam padlo žral a bral do posledního písmene jako dokument, ne jako "docudrama". Nahlédnutí pod pokličku zcela mění celkový náhled na film a dává možnost po 25ti letech se na film podívat ze zcela jiné roviny. Tedy pro někoho kdo Pumping Iron zná a viděl více než jednou nelze dát méně než plných šest... nebo i sedm hvězdiček :).

Princ a pruďas (2011)

Název - opět úžasně distributorem předělán k obrazu svému - navozuje očekávání taškařice a něčeho vtipného. Bohužel než vtipný je má film má tendenci být spíš otravný a může za to nejen scénář, ale i volba herců. Danny R. McBride je doslova tragedie. Jeho Thadeous je ukázkový kretén (omlouvám se za zneužití tohoto lékařského termínu) a člověku trvá celkem dlouho se naladit na tu "správnou vlnu" než začne negativa filmu ignorovat a začne se tím co vidí i bavit... konkrétně asi tak od scény s Minotaurem (což je až někde v druhé polovině filmu).

Planeta 51 (2009)

Planeta 51 je neskutečně milé překvapení na poli animovaných filmů. Celková myšlenka, zápletka a všudy přítomné vtípky a narážky spoustu jiných filmů může působit lacině a jako mix něčeho již viděného. Opravdu záleží na tom jak se chcete na Planetu 51 dívat. Z mého pohledu to bylo vkusné, zábavné a tak "příjemně ne-americké", že si film u mě vydobyl vyšší příčku v hodnocení nežli ve stejném roce uvedené Pixarovské "Vzhůru do oblak".

Útěk z MS-1 (2012)

Všude se v recenzích píše že je to dějově prakticky to samé jako jeden film s Kurtem Russellem (který jsem mimochodem také viděl). Vzhledem k tomu, že jsem toho viděl už celkem dost, jen o málo filmech můžu říct že jsem něco podobného už někdy neviděl. V tomto směru tedy u mě žádné body dolů nebudou. Ba naopak. Útěku z MS-1 se podařilo něco co jsem nečekal a to "vrátit mě v čase". Vrátit mě do doby kdy jsem hltal každý film co se na VHS šustnul okolo a kdy "dobrý film" byl pro mě film kde se střílí, akční a hlavně kde je tak akorát správně jednoduchý hlavní hrdina - drsňák. Tenhle film má úplně všechno a přitom nemá v sobě nic co by mě doslova naštvalo abych neměl chuť se na film podívat ještě jednou. Proto se nestydím za 4 hvězdy. Jo a hlášky Guy Pearce mi nepřišly trapné jak se říká a k roli/herci/žánru perfektně seděli.

Machete (2010)

To co dělá film v první řadě naprosto neuvěřitelný je výsledek jak se podařilo ten surrealisty pojatý trailer naplnit do celovečerního filmu aniž bych si připadal že je to jeden účelový zvrat za druhým... Takže buď jsme byl ve vážně dobrém rozpoložení, nebo je Rodrigez opravdu dobrej. Když k tomu přidám vtipné momenty které jsou vtipné nejen tím co se na plátně odehrává, ale i tím kdo roli hraje se dostaví i "vtip na druhou" (výběr Lindsay Lohan a Stevena Seagala byl vážně trefa). Do toho scéna "zahradník", "play me" nebo "Machete a SMS" která ať chcete nebo ne ten úsměv na tváři vykouzlí. Machete je u mě čirou definicí oddechové zábavy (kterou si rád zopakuju i vícekrát) co si 4 hvězdy zaslouží bez mrknutí oka.

Sejmi je všechny (2007)

Je pravda že chvilku mi trvalo přijít na to, že film se nebere až zase tak vážně, ale jakmile se tak stalo nebránilo mi vůbec nic si tu non-stop akci nenuceně užít.

Mikulášovy patálie (2009)

Tomuhle říkám ryzí rodinná komedie. Neuvěřitelně zábavné a opravdu dlouhou jsme se u žádného filmu nepobavil a nezasmál jako tady. Nikoho tu neuráží, humor není vulgární a hlavně je vtipný tím že je "zábavný myšlenkou" ne tím že "šokuje absurditou". A to se cení na plný počet.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Francouzské, trhlé, nenáročné, francouzské... Francouzské je tam 2x protože v hodnocení to má zásadní význam. Kdyby to samé natočili Američani, tak to má o dvě hvězdičky méně. Je to rodinná komedie z Francie, co je potřeba říct víc?

Bratrstvo vlků - Hon na bestii (2001)

Ten film je blbina s totálně zabitým koncem. Je to překombinované a film se bere hrozně vážně. To je na něm asi nejvíc škoda. Stačila trocha nadsázky a předělat to rozuzlení a bylo to ono. Jako oddychová podívaná se svižným tempem to ale vůbec špatné není (jen ten mozek je třeba vypínat častěji než bych si přál)

Zvrácený (2002)

film to byl výjimečný, ale 2x ho vidět nemusím... Ne proto že by se mi při jeho sledování udělalo extra nevolno a nemohl bych to zvládnout podruhé. Jen nemám pocit že mi film dal ke druhému shlédnutí jakýkoliv důvod...