Ze Sydney do Tokia: Jakkoli (2009) (seriál)

Je pravda že z prvních pár epizod měl člověk pocit že se dívá spíš na jeden velký "product placement", nicméně nutno uznat že ty peníze se někde vzít (nebo nějak ušetřit). Nijak to ale neubralo z pocitu, že jde o příjemnou podívanou ze které je přesně vidět, že jde spíš o profi natočené záběry z dobrodružné dovolené (kterou si Charly užil) nežli o strojený a škrobený dokumentární cestopis který vídávám v TV mraky... Právě proto jsem neváhal a producenty podpořil objednávkou DVD ze zahraničí. Rád bych totiž viděl další :).

Max Payne: Valhalla (2012)

Tak tomuhle říkám Max Paine (ne te zoufalosti s Wahlbergem)!

Harakiri (1962)

Nedělejme ukvapené závery. Stačí jen trocha víc informací a vše se zdá hned jinak... díky této filozofii je celí snímek napínavý a dokáže udržet pozornost diváka po celou dobu filmu (i když je to více než dvě hodiny).

X-Men: První třída (2011)

Musím uznat, že jsem měl trochu strach co z toho vyleze a asi právě proto mě výsledek více než příjemně překvapil. Krásně rozehraná partie s několika provařenými postavami nijak nenarušuje celkový dojem "mutantí ságy" a navíc zasazení děje do reálných historických skutečností přidalo dodalo celkovému dojmu body navíc. Na závěr jedno velké plus pro režiséra, že odolal myšlence se věnovat jen jedné postavě (nejblíž tomu měl asi Magneto?), ale záběr rozšířil i na ostatní. Opravdu povedená práce, prosím přídavek!

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Konečně spin-off mého nejoblíbenějšího X-mena. Uznávám že první polovina byla znatelně lepší než druhá, nicméně aby vše krásně do série zapadlo to asi ani jinak nešlo. Celkový dojem to ale nepokazilo a rozhodně ho řadím kvalitou zpracování na stejnou úrověň jako první fil o X-menech.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Nevím jestli to bylo tím že se z třetího pokračování stala prakticky "mutantí vyvražďovačka" nebo že zpracování už nebylo ono ale nadšení jaké jsem měl z prvních X-menů se tady tak nějak nedostavilo. Z mého pohledu rozhodně nejhorší z "mutantí série".

X-Men 2 (2003)

Přestože dvojka se oproti jedničce zdála o malinko horší, ve filmu nebylo nic co by dokázalo pokazit nadšení z vlny X-menů navozené prvním filmem. Prostě už to jen nebylo ono. Kdyby šlo dál 4,5 hvězdičky tak v tomto případě je dám určitě.

X-Men (2000)

Na film jsem šel X-meny zcela nepolíben a z kina odcházel s pocitem že o nich prostě musím vědět něco víc. Obzvlášť o jednom z nich - Wolverinovi (což jsem ještě tehdy nevěděl že se mi přání vyplní o pár let později filmem X-Men Origins: Wolverine).

Rango (2011)

Hravost, spousta narážek a humor pro "odrostlejší". To vše mám na animácích rád a to vše Rango obsahuje. Grafika je propracovaná neskutečně a snad a právě proto že se autoři vyhnuli třetímu rozměru neobsahuje ty otravné a samo-účelové záběry kdy něco letí do kamery každé dvě minuty a spíš se zaměřuje na pointu a dialogy. Rozhodně jeden z nejpovedenějších animáků vůbec.

Spartakus (2010) (seriál)

Spartacus: Blood and Sand (první řada) - pojaté velkolepě, počet dílů v sérii zvýšen na 13 (místo šesti zavedených v prequelu - Spartacus: Gods of the Arena) přesto je stále na co dívat a děj neztrácí dech. Když člověk akceptuje fakt že Spartacus a Crixus musí jakýkoliv souboj v aréně přežít (když všichni víme jaky je čeká osud) a vychutnává si jen samotné souboje a "scenáristické kličky" není si zcela na co stěžovat (*****) Spartacus: Vengeance (druhá řada) - Nevím jestli díky absenci Andyho Whitfielda nebo díky znatelně vleklejšímu ději který nezachránila ani redukce počtu dílů na deset. Prostě tempo co nastolili Bohové arény už to není a u mě hodnocení série ztrácí jednu hvězdu (****) Spartacus: War of the Damned (třetí řada) - Poslední řada a díky za to. Opravdu si vážím toho, že autoři udrželi svou nenažranost na uzdě. Válka zatracených znatelně přitvrdila. Jde se prakticky do jedné bitky za druhou a na zdržování a omáčku kolem není čas. Co se mi líbilo a moc je "mazané" vkládání do děje různých postav. Některé jsou zcela reálné = o ty se bát nemusíme páč víme jak dopadnou a pak tam jsou ty smyšlené = naporcováni na malé nudličky mohou být kdykoliv (př. Gannicus, Tiberius). No nebo měl snad někdo obavy o Julka Caesara - infiltrátora? V jakékoliv bitvě nebo situaci? Vždyť ten přece musí přežít minimálně tak dlouho, aby mohl pronést legendární "I ty Brute?" (a to bylo hodně dlouho po Spartakovi ;)). To samé Crixus, který to měl historicky spočítané už předem jakmile dorazil k Římu - a stalo se. Takže za mě velké díky. Vracím plné hodnocení (*****).