Hanna (2011)

Réžia a hudba úchvatné.

Kauza CIA (2006)

Keďže sa do záležitostí CIA rozumiem menej ako obyčajní ľudia, tak mi často krát chýbala v deji akási kontinuita... Doteraz neviem napr. o akú kauzu išlo, aký bol problém s Kubou, čo robil jeho syn v Kongu a iné. Jediné čo sa vo filme riešilo boli rodinné záležitosti. Rezultát: zaujímavé ale príliš rodinné.

11-11-11 (2011)

Ešte 28 minú pred koncom filmu som hodnotil film kladne (sympatická atmosféra, zaujímavá zápletka..) a tešil sa na finálne rozuzlenie. Sklamanie.

Po sexu (2007)

Tie reči sú natoľko filozofické, že ťažko uveriť, že by tie myšlienky dokázal hocikto vysloviť bez poriadnej prípravy.. V podstate sú to príbehy 8 párov mysliteľov a mysliteliek, ktorých názory majú hlavu a pätu. Príliš učené.

Cudowne lato (2010)

Poľská romanca s absolútne zaslúženým prívlastkom TV. Vôbec neviem čo hladal tento film na festivale.. Skôr sa mi hodí do vysielania STV.

Vyměřený čas (2011)

Budú spoilery: Myšlienka obchodovania s časom je vnútorne nesúrodá... (napríklad je oveľa výhodnejšie riskovať že Vás zastrelia ako sa nechať "vysať". A to aj za predpokladu, že človek ktorý má zbraň Vás zastrelí na 99,99% - napriek tomu to vo filme nikto nerobí, rovnako tu nefunguje presumpcia neviny, človek podozrivý z vraždy dostáva de facto trest smrti ešte pred vyšetrením prípadu). Ďalší výrazne kaziaci element je nefungujúci finančný systém. Keďže čas plynie a ešte sa ním aj platí,, tak zaplatený čas sa niekam preleje. Ale uplynulý čas navždy zmizne. De fakto za 1 kalendárny rok zmizne z obehu rovnaký počet rokov, koľko žije na svete obyvateľov. A pribudnutý čas je 1 rok za každé narodené dieťa... To znamená aby počet času v tomto systéme stagnoval musel by sa ročne počet obyvateľov zdvojnásobovať. Čo je prakticky temer nemožné. Vyplynúc z toho, že času v obehu neustále ubúda, jav ako inflácia je absolútne nemysliteľný, jediný a zákonitý efekt, ktorý musí nastávať je deflácia. Tieto a iné logické vady veľmi kazia celkový dojem z filmu, ktorý považujem za dobre pozerateľný.

Abendland (2011)

Na jednej strane som mal pocit, že film je veľmi nesúrodý. Že sa po obsahovej stránke nedrží svojich cieľov. Na druhej strane som pri projekcii netrpel a pozeralo sa to dobre.

New York, New York (1977)

Film vôbec nepôsobí ako celok,,, skôr len ako pár scénok zo života saxofonistu. Kľúčové scény sú často krát vynechané. Pri rozhodovaní zaokrúhľujem smerom nahor, kvôli podarenej komediálnej stránke.