Valiant (2005)

Nevedel som čo očakávať od vojnového animáku pre deti. Treba však povedať, že som sa pobavil. Prišiel mi ten film smiešny a aj pomerne zaujímavý. Ale niečo tomu filmíku predsa len chýba k dokonalosti... Postavy sa mi zdajú byť pomerne slabo vykreslené (akože charakterovo). Možno keby som videl dlhšiu verziu inak by som súdil.. Momentálne hodnotím ako zábavný animák.

T,O,U,C,H,I,N,G (1969)

Našiel som to kdesi na YouTube, celkom som sa tešil na ďaľší undergroundový videoklip. Štýl mi pripomína Kurta Krena. Musím povedať, že úvod ma pomerne nadchol, ale po prvej minúte som čakal na koniec, a ten nie a nie prijsť. Dlhé chvíle čakania ............................................................................ .............................................................................................. .................................................................................................. .................................................................................................... ....................................................................................................... .................................................................................... .......................................................................................................... .............................. ........................ ....................... ................ ............................. ................................ ....................... ........... ............................................................................ .............................................................................................. .................................................................................................. .................................................................................................... ....................................................................................................... .................................................................................... .......................................................................................................... .............................. ........................ ....................... ................ ............................. ................................ ....................... ........... ........... ........................ ....................... ................ ............................. ................................ ....................... ........... ............................................................................ .............................................................................................. .................................................................................................. .................................................................................................... ....................................................................................................... .......................................... Zrazu sa to vyplo.. Precítil som radosťou zo skončeného filmu.. Môžem dať filmu z ktorého ukončenia som mal väčšiu radosť ako z celého filmu vari nejakú hviezdičku? - Nemôžem - keď mi konečne padol balvan zo srdca, zisťujem, že som ten film nevidel celý,, skončil som niekde pri N.. Môžem odsúdiť film na večné zatratenie, ohodnotiť ho hodnotením odpad! keď viem, že som ho neúmyselne nedopozeral? Keď neviem aký prekvapujúci záver ma mohol čakať? - Nemôžem - Na to aby som dal filmu 5 hviezdičiek stačí vidieť 10 minút... Na to aby som dal filmu odpad! nestačí vidieť raz.. : ))

Pět starých známých (2004) (TV film)

pekný film ktorý mi v miestami pripomína film Forrest Gump. Možno väčšina ľudí so mnou nebude súlasiť, že sú si tieto 2 filmy podobné, ja v nich však paralelu vidím, a myslím si, že teno film v niektorých ohladoch dokonca Forrest-a Gump-a prekonáva. Možno nieje nejako objektívne filmy porovnávať, ale niekedy nezaškodí. Myslím si, že tento film má vynikajúci námet, zaujímavú myšlienku, zaujímavú zápletku... Nebudem vymenúvať čo na filme bolo zlé, ale napíšem ako by som to zmenil aby som dosiahol nenormálny filmový zážitok pre diváka. Vymenil by som herca v hlavnej úlohe (Voight je tu fakt slabota), za niekoho kto by tú rolu viac precítil, kto by ju žil, kto by ju lepšie stvárnil. Myšlienku filmu by som urobil oveľa hlbšiu, nie len takú povrchnú. A netlačil by som do filmu tak zbytočne veľa romantiky. A scenár by som dal jemne prepísať pánovi M. Night Shyamalan-ovi, kolieska by do seba tak dokonale zapadli, film by bol zaujímavý a držal by diváka v napätí : )) jemu by som zveril aj réžiu... Na záver mi nedá nezhodnotiť: Nedotiahnutý dojímavý film s veľmi veľkým potenciálom, pri ktorom sa mi v niektorých pasážach tlačili slzy do očí (čo sa mne nestáva). A vraj na Hallmarku nechodia dobré filmy ?!?

Shaolin fotbal (2001) odpad!

Málokedy má človek šancu zhliadnuť film, pri ktorom sa musí červenať od hanby keď ho pozerá.. Futbal priam milujem, a ako vravím a možno sa o futbale dobrý film ani natočiť nedá.. Na svetovej filmej scéne chýba kvalitný film o svetovom športe číslo 1. Jasnééé, tento pokus o komédiu treba brať s nadsázkou. Aj keď si odmyslím všetky prvky, ktoré absolútne zhovaďujú futbal, aj tak si myslím, že: Komédia pri ktorej sa človek nezasmeje nieje komédia.. Mne to pripomínalo animáky čo bežia na supermaxe (či ako sa to volá (JETIX)), ďaleko lepšou športovou komédiou je Vybíjená, tiež prehnaná ale strašne vtipná.... čo dodať na záver... zakončím to jediným pozitívom, ktoré film mal... pre mňa ako aktívneho futbalového rozhodcu bolo zaujímavé(v podstate jediné pre čo som mal motiváciu film dopozerať), že všetky góly, ktoré vo filme padli by mohli byť regulárne uznané, svojím odborným okom som nezachytil jediný ofsajd, alebo situáciu kedy by gól nemohol byť uznaný.. ( samozrejme technické výnimky sú... poškodená konštrukcia brány.. všakže... Hráč ktorý sa zavesí na brvno = žltá karta... ale góly boli regulárne)

Pokání (1984)

Absurdná dráma.. Vynikajúci žáner, má niečo do seba.. Film má veľmi hlbokú myšlienku, je veľmi sofistikovane poskladnaný, niektoré obrazy (podobenstvá) sú úchvatné. Niektoré hlášky z filmu som si priam zamiloval. Výpovednú hodnotu má tneto film na 5hviezičiek.. asi ešte dlho budem váhať či 4 alebo 5. Jediné čo by som tomuto filmu vyčítal bola zdĺhavosť. Niektré scény mi pripadali až prehnane dlhé a nezáživné.. Spoileroidné hlášky: 1.- Konfucius praví: "Je těžké chytit kočku v temné místnosti, zejména když tam není." Náš úkol je nepochybně těžký, pro nás však není nic nemožného. Budeme -li opravdu chtít, ... chytíme kočku v temné místnosti, a to i tehdy, když tam nebude.- 2. - Promiňte, dostanu se touhle ulicí k chrámu Bohorodičky? - - Ne, tohle je Varlamova ulice, ta k chrámu nevede. - - Tak není k ničemu. K čemu je taková cesta,která nikam nevede?

Šestý smysl (1999)

Za čo tento horor chválim je atmosféra. Je úchvatne prepracovaná. Sú iné horory prepchaté príšerkami a duchmi v každom druhom zábere - a človek sa nebojí. Mykacie scény sú tu pomenej, ale aj tak ma pár krát riadne trhlo. Myslím si, že takto sa majú točiť horory. V podaní Shyamalana už rutina, že jeho filmy končia zapadnutím takmer všetkých koliesok do jednej sústavy - možno v tomto filme si pýtalo viac otvorený záver.. Pozor Spoiler: Ale napríklad ma zaujíma, čo chcel povedať tým svetielkom ktoré bolo na každej Coleovej fotke z detsvta. Nechcem kritizovať asi by som sám nikdy nič lepšie nevymyslel. Možno by ma film viac bavil keby som tú šokujúcu pointu neobjavil po hláške: "Nasledujúca jeseň." ("Příští podzim.") čiže v zhruba 5.minúte filmu. Celkové hodnotenie: aj keď som vedel pointu, atmosféra stála za to.

Hory mají oči (2006)

Tento film som už niekde videl.. áno bol to Pach krve. Hm.. Ako zhodnotiť film, ktorý o sebe proklamuje, že je horor a vôbec a u neho nebojíte? strach sa kamsi podel, nieje tu. Prvá a posledná scéna pri ktorej som sa trhol strachom nasledovala v prvej minúte filmu. Koniec. Jedná sa o obyčajný vyvražďovák. Ten najlacnejší "hororový žáner". Sú cih plné sklady a po nich ani pes neštekne. Jednu hviezdu si zaslúži za kečup. (Za jatka. Za krvavý kúpeľ.) Pozor SPOILER: A na záver položím, ešte jednu rečnícku otázku. Kedy sa už dočkám, že v americkom horore zomrie nevinné dieťa?

Největší pecivál na světě (1982)

Pripomína mi to typickú slovenskú rozprávkovú tvorbu. Niekomu musia stále nadávať. Dej sa nevyvíja kontinuálne ale skokovo. Zvuk, strih, efekty ani rekvizity pochváliť nemožno. Jediné čo možno stojí za zmienku je zápletka.