13/67 Sinus Beta (1967)

Priznám sa, že tomuto filmu som vyslovene nepochopil. Asi jeden z najnepochopiteľnejších filmov sveta... Možno niečo ako dadaistické dielo medzi filmami.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Musim sa zdôveriť. Od detstva som túžil mať taký ovládač... byť pánom času... Postupne s pubertou nadoberal môj sen o diaľkovom ovladači erotické kontúry : )).. // bože tí chlapi !!! // Ešte ako malý som videl jeden diel Káčerovcov ("DuckTales") v ktorom Gyro zostrojil hodiny, ktoré zrýchlili svojho užívateľa na takú rýchlosť, že všetko naokolo ostalo stáť. Neskôr prišiel videoklip kapely Bomfunk Mc's - Freestyler.. unikátny mp3 prehrávač už s viacerými funkciami a vymoženosťami.. ešte si spomínam jeden film.. (v užšom chápaní jediný film, veď DuckTales bola epizóda a Freestyler videoklip), ktorý sa zaberal panovaním nad časom. Bol to /teenegerský/ Clockstoppers. A teraz vyšiel Click.. pravdu povediac mal som obavy. ako si poradí s problematikou, rozmanitosťou a nevyčerpateľnosťou témy. Myslím si, že problém ovládania času zvláda vynikajúco, dokonca má funkciu autopilota.. Nuž neverím! (Gyro vynálezca musí pukať závisťou). Prvý krát mi do môjho detského sna nakukla myšlienka, že ten prístrojíček nemusí mať iba výhody. Prišli problémy, s ktorými som nikdy nepočítal. Keď som sedel v tom kine, tak ja som bol Michael Newman a ľutoval som celý svoj zatratený život. Pre ľudí čo o takomto ovládači od malička snili je tento film povinnosť!!!

Hostel (2005)

Krvavý a nechutný film? kdeže... kečupom sa síce nešetrilo, ale aj tak slabota.. možno strihanie oka malo nechutnu uroven.. čakal som viac.. napriklad rezanie skalpelom pod nechty, prípadne trhanie nechtov, nastrihovanie a narezávanie úst, rypanie prsnych bradaviek možno niečo ako pitva zaživa. V tomto smere vážne zaostal Hostel za mojim očakávaním. Pán Eli Roth, mimochodom milovnik hororov, pracoval s takým obnosom peňazí, že sa dala očakávať kvalitka, keď už nie hororová alebo nechutnostná tak alespoň atmosférová prípadne dejová. Ako to u hororov býva, väčšinou sa pri nich nebojíte. Ak si myslí niekto že meno Quentin Tarantino na obale DVD je zárukou kvality,, nehrozi.. : )). Nuž ešte k filmu, dej mi pripadá ako nedokonalo poskladané puzzle. Niežeby jednotlive diely netvorili jeden obraz,, to tvoria, ale mam pocit akoby tie diely do seba nezapadali. Občas niekde niečo chýba, niekde je niečo naviac. Do hororov sa autori v posledných rokoch silou-mocou snažia natlačiť humor. Myslim si ze v pripade Hostelu je to len a len dobre, inak by tu hviezdu nebolo fakt za čo dať.

Saw 2 (2005)

Jigsaw sa nám oproti jedničke trochu zmenil. Nesnaží sa ľuďom pomáhať a zmeniť ich životy. Snaží sa zmeniť život jedného policajta - padoucha. Opäť má veľmi pekne premyslený plán, všetko má vopred pripravené (podľa očakávaní) a je prakticky neporaziteľný. Bohužiaľ pre film sa už podobný horor z kategórie vyvražďovák, objavil. Príliš sa mi to ponáša na Kocku. Miestnosti, pasce, nikto nevie ako sa tam dostal a aj tak všetci pomrú...

Smrt přichází v bílém (2003)

Začnem od konca. Posledných 15 minút je neuveriteľný nářez kvalitného hororového materiálu, film neuveriteľne graduje a za tých posledných 15 minút sa stane viac aj ako v 3 náhodne vybraných hororoch dokopy. Ale tá úvodná sedemdesiatminutovka... Človek čaká kedy sa film začne, klipkajú mu viečka a z času na čas sa pousmeje nad ľudským správaním hercov a prirodzene príjemným, nenásilným a napriek tomu drsným humorom vo filme. //Veľmi sa mi zapáčilo zaradenie scény s masturbovaním v lese s plagátom zaveseným na strome//

Prokletá Argentina (2003)

Doteraz netuším ako ma vôbec napadlo v tej požičovni siahnuť po obale s týmto filmom. Možno som čakal niečo viac ako opísanie situácie v Argentíne v nedávnych rokoch a pátraní po stratenej žene. Musím povedať, že film ma nijako nepobúril, skôr strašne nudil.

Formule! (2001) odpad!

Športový fanušík, za ktorého sa pokladám musí byť zhrozený. Podla mňa to točili ľudia, ktorí nikdy nevideli preteky efjednotky. A uznávam, že pre diváka ktorý nikdy preteky efjednotky nevidel to môže byť zaujímavá podívaná. Možno USA potrebuje vypäté športové situácie a dramatické momenty, ale naprosto film stráca zmysel pre realitu a nemá žiadnu výpovednú hodnotu pre športového fanúšika. Til Schweiger je síce môj pomerne obľúbený herec ale situáciu nezachránil. Jediné pozitívum filmu pre mňa bolo keď som na obrazovke zhliadol Juana Pabla Montoyu, ktorý vo filme stvárnil postavu Juana Pabla Montoyu, čiže si zahral sám seba a pár krát sa objavil aj vo výsledkovej listine, či pri predstavovaní pretekárov v štartovom poli.

Let číslo 93 (2006)

Úvod je otvorene povedané nudný a strašne nevykreslený. Divákovi je servírovaná atmosféra chaosu, ale nie veľmi podarene. Rozhovory v ktorých sa vyzná asi len letový dispečer ma veľmi nezaujali. Postupne sa dozvedáme fakty o leteckej spoločnosti, koľko lietadiel je vo vzduchu, koľko vychádza minúta meškania. Dozvedáme sa o nejakom vojenskom cvičení... Zdĺhavé. Ale vykrelsenie udalostí v lietadle,o ktorých môžeme polemizovať či sa na palube United 93 v skutočnosti odohrali je fantastické. Prostredie lietadla je spracované zcela autenticky. Práca s kamerou, slušné herecké výkony únoscov aj letušiek. A hustá atmosféra. Dych vyrážajúci záver, aspoň pre mňa.

Osvícení (1980)

Raspberry Award (Maliny) : 1981 : NOMINÁCIE (2) : Najhoršia herečka - Shelley Duvall, Najhoršia réžia - Stanley Kubrick.