Saw: Hra o přežití (2004)

Zrejme sa tento komentár medzi inými stratí. Možno sa niekto bude diviť čo hľadá tento film v mojej top 10. Ako Horor, ako triller, ako krimi tento film patrí do veľmi schopného nadpriemeru. Ale ako drama, ktorá polemizuje nad ľudskými životmi, ktorá poukazuje na to ako dokážu ľudia svoj jediný (ospravedlňujem sa tým čo veria v reinkarnáciu) pokus žiť premárniť, ako drama tento film exceluje. Ešte nikdy som tak veľmi nezdieľaľ svoje názory so záporným hrdinom. Jigsaw má moju plnú podporu, vo všetkom s ním súhlasím !!!

The Hire: Star (2001)

Blur - Song 2 (stara dobra FIFA 98 RTWC : )) trosku poslabsia animacia.. rychle auta, strachom pochcana Madonna

Jak jsem se stal psem (2006) odpad!

Mal som pomerne veľké očakávania k tomuto filmu. Samozrejme, že som nedúfal, že prinesie niečo nové do žánru rodinné komédie (rodinné filmy). Ale predsa, zaujímavý námet a tak som očakával aj zaujímavý film. Film o otcovi, ktorý sa stane psom.. Ten kto má trochu fantázie si to ľahko dokáže predstaviť. Škoda, že autori filmy nenechávajú nič na fantáziu diváka a takmer polovicu filmu sa nám snažia vysvetliť ako je možné, aby sa otec rodiny stal psom. Dúfam, že veľa nevyzradím ak poviem, že za všetkým stoja genetické pokusy. Samozrejme, čo by to bol za rodinný film, ktorý by nemal rodinné problémy... A ako v každom dobrom filme sa tie rodinné spory na konci ako mávnutím prútika vyriešia. Samozrejme medzitým treba dať trochu omáčky nech sa divák zasýti, a nesmú chýbať milé zvieratká, ktoré sú vždy ochotné pomôcť hlavnému hrdinovi a robiť naprieky zloduchom. Škoda, že v tomto filme nevystupujú normálne zvieratká, ale akýsi mutanti... Musím zhodnotiť, že objem a nápaditosť námetu človeka v psej koži vyčerpáva len minimálne. Ak chcete kvalitnejší film na takúto rodinnú tému - doporučujem tento: Klika / Psí život

Big Brother Trouble (2000) odpad!

Samozrejme, tento film je určený mladším ako som ja, ale aj tak mi nedá.... Tento film nemá žiadnu výpovednú hodnotu. Možno na ňom deti niečo uvidia, mňa však pohoršuje. Tlačiť deťom do hlavy takéto nezmysli... Priebeh filmu je pomerne slabý /zhruba jenda */ ale ten záver.. (vjem že hlavnými hrdinami sú trinásťročné deti..) Dvaja najväčší gangstri (mafiáni) behajú ako ( s prepáčením za výraz ) rozmrdané kačice a nevedia chyťiť usmrkancov.. A potom keď ich dostanú do slepej ulice sú najväčší gangstri zastavení paľbou koláčmi... Je to adolescentná rozprávková "komédia" pri ktorej sa červenáte keď ju pozeráte.. Ak máte práve radi takýto druh komédii, ale hladáte niečo pre starších vrelo doporučujem tento film: Murder Among Friends možno niekomu tento žáner sedí, mne však absolútne nie... Btw Shad Hart absolútne nevie kopnúť do lopty..

Vybíjená (2004)

Ein, Zwei, Drei ------> Hasselhoff

Metro (2004) odpad!

Ako je len nenávidím "zombícke horory"... akože jednoducho: naháňačka s nemsrtelným, neporaziteľným "zombíkom" s nadľudskou silou v metre.

Záhada Blair Witch (1999)

Ešte týždeň po zhliadnutí tohto "filmu" som sa modlil aby som v noci nezačul pri mojej posteli detský plač ... Keď si dnes spomeniem na tento horor idú mi zimomriavky po chrbte.

Nirvana Unplugged In New York (1993) (koncert)

Nirvana: Kurt COBAIN - vocals, acoustic guitar | Dave GROHL - vocals, bass, drums | Krist NOVOSELIC - guitar, accordion, bass | Additional personnel: Cris KIRKWOOD - acoustic guitar, bass | Pat SMEAR - acoustic guitar | Curt KIRKWOOD - acoustic guitar | Lori GOLDSTON - cello || recorded live at Sony Music Studios, New York on Nov 18, 1993 || baruss music rating 10/10 || Grunge is dead || 1994 ||

No Time for Nuts (2006)

Ako ja len milujem cestovanie v čase.. vážne.. Scrat sa zmocní stroja času (alebo stroj času jeho?) a nastáva absolutná podívaná v časopriestore. Som dúfal, že ten filmík nikdy neskončí. Doporučujem milovníkom Scrata, cestovateľom v čase taktiež.