• Thriller

Třináct životů (2022)

Nemôžem si pomôcť, ale viac ako 2 hviezdy tomu neviem dať. Rozťahaný stokrát vypláchaný námet v nudnej podobe, tentoraz 2 a pol hodinovej. Všetci vieme od začiatku ako to dopadne, že všetkých zachránia, príp. niekto to neprežije, ale ako sa hovorí "účel svätí prostriedky". Fakt desná nuda, možno keby to malo o hodinu menej, tak by sa to dalo lepšie znieť, ale takto fakt nie.

Vzestup (2022)

Vzhľadom, že sa jedná o môj najobľúbenejší šport a s ľudským a príjemným spracovaním, nemôžem dať menej ako 4 hviezdy. P.S.: 5 hviezd si šetrím na niečo iné. :D

Guimoon: The Lightless Door (2021)

Toto ma asi definitívne utvrdilo v tom, že nemám pozerať kórejské filmy. Polovica filmu je tma a len nejaký zvuk a druhú polovicu tam všetci nepríčetne vreštia. Inak strašná nuda a vhodné ako uspávanka. Od odpadu to delila len krátka stopáž, ktorá sa aj tak zdá ako trojhodinová.

Šílený bůh (2021)

Neviem, čo bolo zámerom toho filmu, no miestami to bolo až nechutné + neviem vôbec o čom to bolo, ale dávam jednu hviezdu za dopozeranie a druhú za to, že to až tak nebolelo. Iné pozitíva v tom nevidím. Každopádne nie sú tam žiadne prehovory postáv, čo môže niekomu vadiť.

Svatba (2021)

Prvé dve tretiny sú na 5*, ale bohužiaľ tá posledná je dosť slabá, tmavé zábery a začína to nudiť. Kľudne by tomu stačila kratšia stopáž, ale inak celkom slušný nadpriemer.  Miestami to je trefne vtipné až to vyznieva tragikomicky.

Hollywoodská Stargirl (2022)

Príjemná oddychovka, ktorá baví od začiatku do konca a nízke hodnotenie absolútne nechápem. Hlavným hrdinom sa nedá nič vytknúť a fandíte im po celý čas.

Un nuevo Comienzo (2020)

Celkom podarený kúsok, len ma strašne otravovali tie prehnane blízke zábery na tváre, kde bolo miestami vidno len ústa a nič viac.

Fire Island (2022) odpad!

Názov filmu je doslova výstižný. Parta gayov a plno nechutností v detailných záberoch, k tomu to bolo celkom nezáživné a odpad som sa rozhodol dať v momente, keď tam začali ukazovať, ako sa prcajú do prdele. Všeobecne nemám problém s filmami o gayoch, pokiaľ majú nejakú normálnu zápletku a sú na úrovni, ale toto úroveň nemalo. Zabitý čas.

Utéct (2021)

Neviem, čo tento animovaný dokument chcel povedať, ale čo si z neho pamätám je to, že tam bola nejaká homosexuálna propaganda spojená s nejakým moslimskými praktikami, ale v podstate som na to len nemo čumel, čo za blbosť takáto multikultulárna koprodukcia z celého sveta dokáže vyprodukovať. Fakt neviem, ako to môže mať skoro 80%. Nejako v poslednej dobe nemám šťastie na dobré filmy. Just saying.

Otec náš (2022)

Moderný doktor Mengele, tentokrát masturbátor, ktorý mal vyše 94 detí vďaka experimentom s vlastnými spermiami a oplodňovaním ničnetušiacich vlastných pacientiek. Celkom pútavo natočené, ale celý čas sa to krúti okolo toho istého, čo je trochu na škodu.