• Thriller

Vánoční příběh (2022)

Dovolím si tvrdiť, že asi najlepšia česká komédia za posledné roky. Plnohodnotný zážitok v kine, kde sa smejete od začiatku až do konca. Nechápem, prečo toto má len 64%. Snáď zážitok porovnateľný aj s Pelíškami, ale Pelíšky sú iná liga, tak to veľmi nechcem porovnávať.

Trojúhelník smutku (2022)

Kebyže niet poslednej časti, tak tomu možno dám aj plné hodnotenie, ale vzhľadom na to, že posledná ostrovná časť bola absolútne o ničom a úplne nudná, tak nemôžem ísť z hodnotením vyššie. Ľudia tu píšu o nejakom famóznom zakončení, no pre mňa to celé len vyplynulo do prázdna. Veľmi som sa na tento film tešil, ale som sklamaný. Škoda. EDIT: Po opätovnom pozretí s českými titulkami musím zmeniť hodnotenie na 5 hviezd, keďže pri anglických titulkoch to nebolo ono a kvôli tomu som dal len 3 hviezdy.

Erupce lásky (2022)

Absolútne nezáživný dokument, ktorý vám nič nedá, ale len zoberie hodinu a pol života, ktorá sa vám pri pozeraní javí ako 7 hodín. Posledných pár minút som už len pretočil na titulky, lebo sa to nedalo vydržať. Ja už miestnym hodnoteniam vôbec nerozumiem.

They/Them (2022)

Keby tento film nebol film zamierený proti LGBT, a neviem ešte koľko znakov za tým tam vôbec ešte je, tak by to malo 60% možno. Ale keď Česi a Slováci nevedia pretrpieť film, ktorý je vymyslený a je tam antipropagácia voči tej stopísmenovej skratke, tak automaticky tomu dáme odpad, však prečo nie. Keby ten film bol napr. o psychicky narušených ľuďoch, tak by celý film bol ospevovaný.

The Unhealer (2021)

Parta spolužiakov šikanuje outsidera z triedy, ten sa potom stretne s nejakým dedkom, ktorý mu predá svoje schopnosti. Tie slúžia tak, že ak na neho niekto zaútočí, tak útok sa obráti voči útočníkovi a ten dostane na frak.  Neskôr to prejde do fázy, že keď ublíži sebe, tak automaticky sa toto ublíženie stane ostatným, len nie jemu. V podstate celý film beží v tomto duchu. Nízke hodnotenie ma prekvapilo, hoc to nie je americký trhák, tak ja som sa nadpriemerne bavil.

Halloween končí (2022)

Mám z toho rozporuplné pocity. Prvá polovica filmu je o ničom, žiadne vraždy, ani náznak hororu, v druhej polovici to začína nadobúdať prevádzkovú teplotu a škoda, že len posledná tretina stojí za to. Ale dávam tri hviezdy kvôli tomu, že to celkom rýchlo zbehlo, aj keď do dokonalosti to má veľmi ďaleko.

Neznámí (2022)

Veľmi ťažkopádne podaný jednoduchý príbeh, kde v prvej polovici vypnete svoj mozog na úsporný režim, keďže je to nehorázna nuda a v druhej polovici sú nejaké tie záblesky pozdvihnutia tempa, ale bohužiaľ ostane len pri zábleskoch.

Vysoké nároky (2022) odpad!

Väčšiu stupídnosť som už veľmi dlho nevidel. Možno ani neexistuje.

Číslo 10 (2021)

Neviem, čo to presne chcelo povedať, no nikdy sa mi nestalo, že by som rozmýšľal na hodnotení od 2 hviezd až po štyri. Ku koncu to trochu naberá až experimentálne črty a plus tohto filmu je, že sa celkom dobre pozeral, avšak pointa ostáva zahmlená. Hlavne tie divadelné skúšky alebo čo to malo byť. Potom s tou inou planétou a pôvodom hlavného hrdinu z nej, to začalo byť už  o trochu zaujímavejšie.

Krycí jméno: Císař (2022)

To bola taká zlátanina, kde som vôbec nemal prehľad, čo sa tam deje, iba som na to pozeral a ničomu nechápal. Španieli poslednú dobu tvoria nehorázne odpadové thrillery. Ani som to nedopozeral, lebo sa to proste nedalo. Aj tá jedna hviezda, čo som dal, je asi veľa, ale nechcel som byť taký krutý. Ušetril som aspoň 30 minút svojho života.