Scavengers (2016)

Ochutnávka toho, ako seriál vyzerá o 8 rokov neskôr, ponúka ale len neuveriteľné, veselé a surreálne momenty, takisto animácia je na nižšej úrovni, ako animácia seriálu.

Scavengers Reign (2023) (seriál)

Zaujímavý sci-fi svet, kde mimozemská planéta poskytuje nekonečné možnosti údivu a symbiózy svojich organizmov, ale aj veľa nebezpečenstva, ktorému musia čeliť preživší členovia posádky vesmírnej lode Demeter. Vo flashbackoch je rozkľúčovaná príčina pádu lode a svojou drámou pripomínajú scény seriálu BoJack Horseman, škoda ale, že je týchto flashbackov tak málo a sú skoro všetky použité v prvej polovici série, lebo boli najemočnejšou časťou seriálu. Zo začiatku cítiť rôznorodosť charakterov, ktorá postupne skoro vymizne a veľmi radikálne výmeny názorov medzi preživšími tu nie sú. Využitie vlastnej vôle umelej inteligencie tiež vyznieva trochu dostratena. Záver nakoniec neponúka drsnú drámu, ale skôr rozprávku, no cestou k nemu som sa dobre bavil.

Scavengers Reign - The Reunion (2023) (epizoda)

Záver série mi prišiel príliš rozprávkový. Je neuveriteľný aj na tento sci-fi svet, ale epizóda predsa len kvalitu mala, aj keď nižšiu, ako tie predošlé.

Scavengers Reign - The Nest (2023) (epizoda)

Samova aktívna šialenosť narazí, rovnako aj naivita pirátov prehliadať nástrahy planéty. Epizóda ponúka flashbacky vo forme chekhov's gun, ktorým pridá dramatickú dôležitosť.

Scavengers Reign - The Cure (2023) (epizoda)

Máme tu nové postavy a zatiaľ nie je jasné, či budú pozitívne alebo negatívne. Sam dostáva liečbu, no ešte nevieme, za akú cenu.

Scavengers Reign - The Fall (2023) (epizoda)

Konečne nejaký stret oddelených skupiniek a rovno najnapínavejšia akcia seriálu doteraz. Správanie mloka v boji je ale záhadou, niekedy svoje schopnosti využíva naplno, inokedy zasa nie.

Scavengers Reign - The Demeter (2023) (epizoda)

Kamenov vzťah s mlokom sa stane ešte nechutnejší, ako doteraz. Jeho flashback na posklednú chvíu s Fionou je vrcholom klbka jeho nešťastia. Škoda len, že jednotlivé príbehy si vzájomne konkurujú a zatiaľ nevytvárajú symbiózu, ako to väčšinou na planéte chodí.