Rodinný film (2015)

Za nahatou Elišku dávám pět hvězdiček, za scénář a herecké výkony bych tak dvě ubral, protože koho to zajímá, když Eliška byla hned na začátku a konec je o psovi...

Cherry (2021)

Ciara Bravo je Rory Gilmore na heroinu, tom Holland si posral život přihláškou do armády. Je to zbytečně dlouhý, ale má to co říct a svébytnou atmosféru. Děcka nechoďte do války a už vůbec neberte drogy!

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

I wanna live in Albuquerque! Better than Breaking Bad, better than anything, Better call Saul!

Uhorčík (2020) (seriál)

Toto může vzniknout snad jen na Slovensku! A proto mají Slováci můj velký obdiv. Není to dokonalé, ale je to veselé, hravé a ulítlé. Muselo to být i docela drahé, alespoň podle luxusních záběrů přírody a krajiny. Žádné laciné kulisy, tohle se natáčelo v opravdových horách! Scénář by jistě snesl mnohá vylepšení, ale už pouhá existence něčeho tak svobodného a nekorektního je velice osvěžující. A co teprve když divák zjistí, že Tomáš Uhorčík byl skutečná historická postava! Stejně jako Ilčík, liška podšitá. V potrhlých seriálech nemají Slováci konkurenci (viz Experti), až si člověk říká, kde na to berou, vždyť 90. léta jsou dávno pryč...

Experti (2013) (seriál)

Dávám pět hvězd, protože naprostá většina hodnotících diváků nedokáže pochopit kvality tohoto seriálu. Ani opěvovaný Most! nemá tak autentické, problematické a zároveń bezelstné romské hrdiny, kteří jsou připravení gádža "zapáliť", ale nezbývá než jim to odpustit, protože oni se učí dělat byznys! Ať už si usmyslí provozovat "Džukel hotel" či firmu "Taxi-kári" nebo se vrhnou na zahradní design, jejich nadšení je nakažlivé a hlášky fenomenální. Postavy si zamilujete od prvního dílu, naučíte se nejeden užitečný romský výraz a dobře se pobavíte. Važme si toho, že na Slovensku mohlo takovéto dílo vzniknout, nikde jinde v EU už by to jen tak neprošlo. Doporučuji všem hlavám otevřeným, jedná se o nedoceněný skvost!

Vetřelec (1979)

Nesmrtelná klasika, ale měl jsem se odvážit už před dvaceti, pětadvaceti lety. V současnosti mi některé scény nepříjemně připomínaly neméně kultovního Červeného trpaslíka.

Omámení a zmatení (1993)

Hej, lidi, co chcete víc? Tolik nádherných mladých bytostí, tolik okamžiků na hraně života a smrti, tolik dohola ostříhaných malých chlapečků, tolik osudových songů! Imitation of life...

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Třetí díl série o válce mezi upíry a vlkodlaky se konečně dostává k jádru pudla a pozorný divák se konečně dozví, jak to doopravdy bylo a že možná při sledování prvního dílu fandil někomu, kdo si to ani nezasloužil. Skutky jednotlivých postav dávají smysl a celá historie dvou klanů Nesmrtelných je na poměry svého žánru překvapivě propracovaná a zajímavě rozdělená do jednotlivých dílů. Krutovládce Viktor (Bill Nighy) je jedinečný a kdyby si vyndal modré čočky a přestal pít krev, obstál by na výbornou i v seriózním historickém dramatu. A komu se líbilo, jak se svých okovů zbavil kdysi Spartakus, ten musí držet palce prvnímu z Lykanů Lucianovi. Už jsem viděl o dost horší a kupodivu zároveň o hodně slavnější slátaniny o našich krvelačných spoluobčanech.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Jeníček a Mařenka, dvě děti týrané (v původní, daleko drsnější verzi příběhu) krutou macechou a slabošským otcem, se dokázali nekompromisně vypořádat s ježibabou, která si na ně brousila zuby v chaloupce z perníku. Tohle ty děti přece muselo nějak poznamenat, a řek bych, že o něco víc než tak, že chudák Jeníček z toho dostal cukrovku (jak dlouho že se tam těma sladkostma tláskal?) a Mařenka v zápalu boje občas utrousí sprosté slovo... Čarodějnice vypadají jak z Buffy zabíječky, krví se nešetřilo, ale koho to ohromí? Troll projednou zašlape do země ty, co si to zasloužej a tak dále až do finále, kde jdou cool bouchačky stranou a věci se řeší chlapsky lopatou. Celkově dost nudné.

Země bez zákona (2012)

Osobitá gangsterka, říznutá westernem, asi proto, že se odehrává v tak zapadlém zapadákově, kam ruka zákona jen tak tak dosáhne už jen svým nepěstěným, zato ostrým a špinavým drápem v podobě slizského a prohnilého zástupce šerifa. Scénář napsal Nick Cave, takže asi nepřekvapí, že konflikty se zde řeší se starozákonní nesmlouvavostí, chlast i krev teče proudem, ženy jsou osudově krásné, muži tvrdí jako skála a pomsta sladká a neodvratitelná