Pád do tmy (2005)

Hned po prvních pár minut jsem si říkal, že hovadštější scénář na plátně jsem snad ještě neviděl. Opravdu děj nemá hlavu ani patu. Taktéž všechny herečky, které se zde vyskytují, jsou velmi nesympatické a jen jsem fandil, aby všechny do konce filmu pochcípali. Film je totálně o prdu a nebýt tak vysoce brutálních lekaček, odpad by zde snad i byl na místě. Lekačky jsou to jediné mě a můj krevní tlak zaujmulo. Dlouho jsem se takhle nepolekal jako zde, vždy vzruch přijde v okamžiku, kdy to nejméně čekáte a tím se dané leknutí ještě více umocní. Výtky ale výrazně ční na klady a nedoporučuji.

Spolu to dáme (2017)

Na tento film jsem zpočátku koukal skrz prsty, nicméně i obyčejného klišé, když je správně podané jako u Elyas M'Barek se člověk dokáže zasmát a i dojmout. Příběhově jak jsem již psal, to není žádné terno, ale na odpočinutí si od všedních problémů to úplně stačí. Jen ještě doplním, že knižní předlohu jsem nečetl a doporučuji.

Ztraceni (2004) (seriál)

Super seriálek, který dokáže výtečně pracovat s napětím. Než jsem dokoukal všech 6 sérií, uplynul skoro rok. Odsoudil bych až na pár výjimek celou poslední sérii, která již na mě byla skutečně moc předimenzovaná a některé díly, které odkazují na prapůvod všeho jsou uhozené či nešťastně koncepčně řešené. Také ke 3 sérii bych měl více námitek (úbytek zajímavost oproti předchozím sériím), ale další již jsou skoro bez poskvrnky. Rád bych poděkoval za výborně zvládnutou filmařinu a jen houšť takovým serošům a samozřejmě doporučuji.

Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Skoro na chlup stejně kvalitní/nekvalitní jako první film z roku 2010. No a jelikož jíst stejný jogurt, který má stejné složení, ale chutná hůř musím proto hodnotit přísněji a raději film vynechte.

Luther (2003)

Kdyby tak Luther věděl, co jeho myšlenky v dalším století udělají za paseku v celé Evropě v podobě 30. války. Nejsem odborník na historii, i když se o ní dost zajímám, ale musím zde pochválit úžasné kostýmy, které neměli chybu. Také jsem nezaznamenal žádnou výraznou historickou hrubku a že jich většinou bývá dost ve filmech. Vše stojí a padá na výkonu hlavní postavy Fiennese. Bohužel celou dobu jsem čekal nějaký výrazný dramatický oblouk, kterému se ve scénáři nedostalo prostoru. Z tohoto primárního důvodu dostaneme jen historické útržky s plno dialogy bez jakéhokoliv zabarvení na jakoukoliv stranu. Nebylo nikoho případně ničeho, čemu bych mohl fandit případně prožívat s ním jeho útrapy. Proto dávám pouze průměrné hodnocení.

Okja (2017)

Film o mega praseti, který vyzněl do ztracena. Jedno vím jistě i po tomto filmu budu jíst maso masíčko.

Hannibal (2001)

Závěrečný díl má grády. Trochu jsem byl překvapen, že byla vyměněna hlavní herečka (z Foster na Moore), nicméně ten skok 9 let může v podobě člověka udělat divy a divák by mohl být zmaten posloupností dílů. Zpočátku se děj rozvíjí pomaloučku, ale tempo se zhušťuje a zhušťuje až do finálního a snad i epochálního závěru. Menu co bylo uvařeno, bylo velmi zajímavého, ale děkuji, já ho ochutnat nechci. Výtečný výkon sira Hopkinse. Výteční krimi si zaslouží nejlepší hodnocení.

Psí poslání (2017)

Nejhezčí z celého díla jsou krásní psi. Nejsem vystříkaný z každého živého tvora na planetě, ale zde jsou krásně nasnímaní, což je nejen díky výcviku psů, aby zůstali na místě, případně udělali daný pokyn, ale také díky dobré práci štábu kameramanů. Dlouho jsem čekal, co z toho bude a konec mě chytl za srdíčko. Příjemné překvapení a doporučuji.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Ta řecká mytologie je zajímavá a rozmanitá, kéž by se dle ní dělali tak kvalitní filmy. Toto je standartní případ ve všech ohledech průměrnosti. Neviděl jsem žádný aspekt, který bych mohl povýšit nad tuto laťku. Raději nevidět, když bych se měl přiklonit zda doporučit či nikoliv.

Dukla 61 (2018) (TV film)

Musím pochválit ČT, jelikož v poslední době, šli hodně nahoru jak ve výběru témat, tak i zpracováním, nebo alespoň v podpoře smysluplných projektů. Podíval jsem se na oba dva díly naráz, abych měl ucelený dojem. O trošku více se mi líbil první díl, kde se vše rozehraje a duo Taclík, Issová a nezbedný syn Hes, se mi velmi líbilo. Kvituji také použití místního nářečí. Druhá část částečně ubere na síle příběhu (což je kupodivu vzhledem k průběhu dějové linky). Zajímavé interiéry sice Rakovnického dolu, ale i tak ta atmosféra je z každého záběru cítit. Schází mi zde nějak lépe zpracované zakončení, ale přeci jen se jedná pouze o TV film. Jo mimochodem doporučuji.