Spojenci (2016)

Robert Zemeckis se v tomto případě pořádně seknul. Alespoň víme, že je člověk, jelikož chybovat je lidské. Nejenže, celý film se skoro nic pořádného nestane a konec je z takové té klasické klišoidní šablony. Primárně mi vadil herecký pár Piit a Cotillard, jelikož tak nesourodou dvojici, ze které nejde vycítit žádný cit vůči druhému, jsem snad ještě nezažil. Mezi nimi nebyla naprosto žádná chemie, vášeň, empatie vůči druhému, prostě nic. Drama, které vesměs stojí na partnerské dvojici, se tím pádem stálo skoro nesnesitelné a proto nemohu doporučit.

33 životů (2015)

Film dle skutečné události, kterou mám v živé paměti. U tohoto druhu filmu je nutné dobře vylíčit průběh dané problematiky a také nám pod kůži dostat hlavní hrdiny, abychom s nimi mohli soucítit a fandit jim k záchraně. Bohužel, obě části zde nejsou správně interpretovány. K první části sice máme možnost vidět následky tohoto závalu, ale o příčinách se mluví jen velmi střídmě, a kdo není obeznámen s celou situací, která kolem roku 2010 nastala, nedokáže se vnořit pořádně do celého filmu. A za druhé a to je ten nejdůležitější bod, hlavní protagonisté nejsou ale vůbec sympatáci, kterým by člověk u televize, případně u monitoru držel palce, spíš je to taková sebranka chlápků. Mimochodem pochybuju, že v tom dole bylo 33 herců, možná tak nanejvýš 20. Mně bylo celkem jedno, jestli tam zůstanou či nikoliv. Také problematika tak dlouhého soužití v zavaleném dole s lidmi, které kromě práce skoro neznáš a vývoj jejich charakteru není ve filmu, kromě jedné hádky vůbec řešena. Přitom by to bylo velmi zajímavé a z filmu by se částečně stalo i psychologické drama. Takto dostaneme polotovar a doporučovat průměrný film nebudu.

Cesta (2009)

Když jsem film viděl poprvé nebyl jsem si svým prožitkem vůbec jist, takže asi po půl roce jsem se do něho zakousl znovu a mé nadšení se ukázalo jako správné. Začátek filmu je hodně nevlídný až chladný a po celou dobu si drží své temné a tajuplné vzezření. Viggo je uchvatnej v této roli. Film jak je temný, tak je dobrý a ani ne úplně radostný konec filmu, tomu neubírá, spíše celý film podtrhne. Nebude to sice pro každého, ale pro mě ano, tím pádem mohu doporučit.

Disturbia (2007)

Dobrý nápad, který je vskutku dobře uchycen za správný konec. Klučina, který to má těžký, mimochodem Shia to hraje fakt perfektně, škoda jen, že zbytečně koketoval a možná ještě stále užívá drogy, ale to je jiná kapitola. Malinko mě překvapilo, zjištění, že když je hlavní hrdina (padouch) líčen jak povaleč a lenoch nejvyšší ražení, tak náhle dokáže pájet a dávat dohromady věci, jak jej napadne, aby měl šmírovací zařízení na své potrhlé sousedy. Filmík nám zprvu nenápadně a poté o to razantněji graduje a těšil jsem se vskutku na velkolepé vyvrcholení. Které jsem bohužel nedostal a byl jsem zklamán oseknutým a odfláknutým závěrem. Tak moc dobrý film na závěr degradovat je až skoro trestný čin. Alespoň, že nebyl otevřený konec, to já moc nemusím. S mírnými výhradami doporučuju.

Já, padouch 2 (2013)

Po delší úvaze bych řekl, že tento film nej ze všech tří, nepočítám do toho samostatný film Mimoni. Nejenže je zde nejvíc akce v kontrastu s vtipem. Také se tu nevyskytují hluchá místa případně trapný záporák jako u trojky. I děj má na animák hlavu i patu a pár blbostí nemá smysl moc řešit. Doporučení tohoto snímku, je po přečetní recenze spíše jen formalitou.

Trosečník (2000)

Jeden z mnoha hereckých vrcholů Toma. Spojení Zemeckis a Hanks je čarovné a ta chemie z nich přímo plíští na obrazovku. Pro mě super film, jen kdyby bylo i rozebráno prostřední část pobytu na ostrově a zachycení jeho začlenění se do života (cca rok až dva na ostrově), tak bych byl na 100% spokojen. Moc doporučuji.

Všechno úplně všechno (2017)

Cítil jsem v kostech, že tohle nebude nic pro mě a taky se to celkem rychle potvrdilo. Je to také nemastné, neslané a u romantického filmu překvapivě citově ploché. Jeden zajímavý dějový zvrat filmu alespoň lehce pomohl získat tvář, i tak se spíše potácíme v podprůměrnosti a nemohu doporučit.

Já, padouch 3 (2017)

Prvních 15 minut jsem seděl zaraženej v kině a říkal jsem si, co to právě sleduji. Naštěstí mě film z této ponuré letargie dokázal vytrhnout svým švihem a občasným humorem, kde jsem i já se srdečně zasmál. Film celkem solidně frčí a když se začne zadýchávat, hned na nás vyskočí mimoni, aby zaplnili prázdný prostor a hned je legrace. Filmu hodně na kráse ubírá opravdu trapný a nevýrazný záporák. Horší záporáka jsem v animácích snad ještě nezažil a doufám, že už ani nezažiju. Doufám, že toto je opravdu již poslední díl, tvůrci nemají možnost vymyslet nic nového, co by stále bylo kvalitní a koukatelné. Mimochodem po grafické stránce jsme se od prvního dílu, která je už starý 7 let, opět někam posunuli a je to na obrazu dost znát. Přes některé nedostatky mírně doporučuji.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Originální znění je bezesporu lepší, ale v kombinaci s prvkem 3D jen odvádí pozornost od obrazu. Harry Potter byl více o ději a zde mi přišlo, že je to více zaměřeno na obrazovou stránku. Malinko mi to přijde jako návrat k prvním dílům Harryho. Po zahřívací půlhodince se film rozvine a primárně svět v kufru je přímo čarovný. Eddie odvádí opět kvalitní výkon, skoro jako vždy. Krásně se na to kouká, ale je to zbytečně natažené. To je vlastně jedinné mínus tohoto filmu. A s klidným svědomím doporučuju.

Padesátka (2015)

Po delší době jsem opět sebral odvahu a zkouknul na nějaký ten český výtvor. Po zajímavém a povedeném filmu Bezva ženská na krku, ani toto není žádné zklamání. Sice jsem se mockrát nezasmál, ale herecky film obstál. Primárně Pavelka krásně svůj part zvládl. Také se mi líbil hojný počet záběrů na krajinu, ve kterých je vidět i malinko slušný rukopis Kotka, který teda můj oblíbenec rozhodně není. Hory jsou prostě hory. Na české poměry celkem solidní podívaná, za mě lehoučký nadprůměr a malinko doporučuji.