Nebezpečná metoda (2011)

První hodinu se dá celkem snadno snést to žvatlání všech tří hlavních protagonistů, místy mi to přišlo i zajímavě podané. Bohužel postupem času, člověk snadno začne ztrácet povědomí o čem hovoří a v hlavě mu začne hrát opička na cimbály nebo začne sledovat z okna bouřka, jako jsem to dělal při druhém zhlédnutí. Což moc velkou vizitku filmu nepřihodí. Herecky nemám co vytknout. I tak za mě lehoučký nadprůměr.

Nepřítel státu (1998)

Neuvěřitelný jak ten čas letí, je to už 19 let starej film, ale stále má svoje kvality a i dneska může se v něm člověk ztotožnit. Když vidím ty super telefony tak cítím až trochu nostalgie. Will zde podává velmi solidní výkon a celý film krásně šlape jako hodinky. Jen kdyby bylo lépe podchycené celé vyvrcholení filmu, stal by se film u mě legendárním. Doporučuji.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Prozatím nejlepší díl této ságy, co jsem měl možnost vidět a srovnávat. Ten středověký háv plný temnoty mu velmi sluší. Furt lepší než stříbrný kulky a spojitost s dnešní dobou. Celkově když se nad tím zamyslím, tak upíři, vlkodlaci atd., mi sedí na středověk případně novověk. Zasazování do 21. století mi nějak moc neštimuje. Když se vrátím k filmu, tomuto prequelu pomohlo i logické neúčinkování Kate, na kterou byl v minulých dílech až moc upoután děj. I přes mírné zlepšení jsme se dostali pouze do filmového průměru.

Avatar (2009)

Fakt, který mluví za vše, 60% filmu je CGI. Neskutečné a přitom úchvatné. Cameronovi se povedla opravdu neskutečná věc a to je tento film. Grafická stránka filmu lahodí oku a 3D je zde skoro povinností. Film jsem viděl již několikrát a vždy mě chytnul za srdce. Zajímavé je, jak jsem se k němu dostal poprvé, přinesl mi strýc tento film na DVD a já předtím o něm vůbec neměl tucha. Prodloužená verze mi přijde už moc dlouhá jinak nemám co vytknout a doporučuji.

Před půlnocí (2013)

Nejprve bych rád uvedl, že jsem neviděl ani film z roku 1995, ani ten z roku 2004. Tak upovídaný a hloubavý film jsem dlouho neviděl. Byly momenty, teda spíše dialogy, které byly zajímavé a měli svojí úroveň. Ale ve většině případů mi to spíše přišlo jako slovní kydání hnoje. Měl jsem přibližně v půlce filmu co dělat abych to nevypnul. Nakonec jsem to zvládl dokoukat až do konce. Mimochodem konec byl asi ta nejlepší část celého díla. Mno za mě nedoporučuji.

Armageddon (1998)

Na tu dobu, to byl film neskutečné kvality po trikové a digitální stránce. Některé záběry by byly vysoce hodnoceny i v dnešních filmech (záběry z asteroidu, výbuchy, atd.). Musím pochválit solidní hudba, která film krásně podtrhne. Také Bay, kterého zas tolik nemusím, nahrnul do tohoto snímku kupu dobrých herců a ti dokáží ze sebe vydat to nejlepší. Důkazem budiž fakt, že vždy ke konci, když se Bruce loučí (nespoileruju) tak mám na krajíčku. Tímto bych klady opustil a přesunul se k záporům, které najdeme celkem snadno. Vadil mi až moc šablonovitě nastavený děj (jako kdyby katastrofický filmy nemohli mít i jiný koncept scénáře) a hlavně co mi vadilo, bylo to totální americké vlastenectví, přišlo mi, že na naší planetě jiná země než USA není. Trochu to chlapci přepískli. I přes pár vad na kráse mohu velmi vřele doporučit.

Bezva ženská na krku (2016)

Komedie bez komediálního dění a podtextu. Za celý film jsem se jen pár krát lehce pousmál nic víc, bohužel. Film naštěstí táhne silné trio Hřebíčková, Vetchý a taky k mému překvapení i Táborský. Bez tohoto tria by to byl opět bezduchý snímek, takto to má aspoň kvalitu blížící se průměru.

Underworld: Evolution (2006)

Jediný rozdíl oproti jedničce je, že přibylo více akce na úkor hloubavých rozhovorů. Kvituji počáteční uvedení do děje, které mělo přijít už v minulém díle, ale lepší pozdě než nikdy. Jinak nemohu hodnotit stejným způsobem, když jsem dostal stejný suvenýr po druhé za sebou. Spíše nedoporučuji.

Věčný svit neposkvrněné mysli (2004)

Tento snímek mě jaksi minul. Neříkám, že je to úplná tragédie, ale moc se mi to nelíbilo. Hodně jsem se ztrácel v moři děje a ani konec mě nezachránil před utonutím. Herecky je to nadupané, ale bez většího efektu. Nedoporučuji.

Vetřelec: Covenant (2017)

Sequel k filmu Prometheus a další prequel k filmu Vetřelec. Je v tom trošku hokej, nicméně kvalitativně jde spíše v ruku v ruce s Prometheusem, který celkově stál za starou belu. Tento snímek je nějaký ten větší chlup lepší, ale pořád tomu něco chybí. To něco se pořádně nedá popsat prostě něco. Po zvukové a obrazové stránce nemám co vytknout. Bohužel to se nedá říct o slabším ději a totálně přihlouplé posádce lodi Covenant. Tolik hloupých rozhodnutí na tolik chytrých hlav jsem snad nikdy neviděl, až mě zaráželo, co producenti dokázali za blbosti vymyslet. I přes mé výhrady doporučuju, jen netuším, co chtějí natáčet dále, dle mého moc potenciálu k lepšímu filmu už není v tomhle ohledu.