Město (2010)

Tento film opět dokazuje 3 zásadní věci: 1) Ben je super herec, 2) Ben je super režisér a 3) Ben je velmi solidní i scénárista. Kromě opěvování Bena mohu také sdělit své pozitivní dojmy z celého děje, který polehoučku graduje a i když film nekončí klasickým happyendem, tak rozuzlení je více než dobré, teda když berem v potaz, že dobře je klasicky za 3. Těžko se k tomu cokoliv dále píše, jen bych zmínil, že mi opět chyběla nějaká nadstavba (jak dějová tak i po hudební stránce), která by mě chytla za srdce a díky ní bych si řekl: Kurnik to je ale super film. Takto doporučuji, ale nejlepší hodnocení nedávám.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

I když kromě stenografického zápisu, který se našel na ministerstvu zahraničí pár let po válce a neobsahoval všechny podrobnosti, tak jsou všechny detaily podrobně promyšleny a myslím si, že to takto mohlo proběhnout. Nebudu se vyjadřovat k obsahu této smutné historické události, jelikož bych mohl psát hodiny a hodiny. Herecky velmi solidně odehráno, Tucciho mám fakt rád, sice je trochu nedoceněný herec, ale všude kde se objeví, tam to dokáže pozvednout svým hereckým umem. Délka filmu byla přijatelná a musím ocenit, konečné celkové zúčtování s každým účastníkem konference. Za mě tam pouze chyběl větší rozhled, ale to lze pouze TV filmu odpustit. Doporučuji.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Velmi podobné jsou mé pocity i z pokračování. Jediný rozdíl je, že konec nebyl tak rozlítaný, spíše vše úspěšně uzavřel. Za zmínku primárně stojí kostýmy, také za to vyhráli zaslouženě Oscara. Jinak průměr a také průměrné hodnocení.

Ostrov (2005)

Zpočátku jsem si říkal, že tohle snad ani není Michael Bay, tolik rozvahy a psychologie, hodně jsme se divil, jelikož tohle mi na něj moc nesedí. Jakmile, ale čas plynul, tak jsme se dostávali do čím dál větší akce a také se přidala jeho velmi oblíbená monstrózní destrukce čehokoliv. Z psychologického dramatu až po akčnák plným coulem. Film pro mě splňuje všechny aspekty velmi dobrého filmu, vyjma posledních 15 minut, kde je vše tak na půl vyřešené, narychlo ukončené. Konec je dle mého odfláknutý. Musím poznamenat, že bohužel je konec odfláknutý, kdyby si na tom dali alespoň trochu více záležet, klidně by film mohl zde mít i přes 80% takto sice doporučuji, ALE!

Pot a krev (2013)

Skloubení akčnáku/drama s komediálními prvky je vskutku super dobrý nápad. Sice se jedná o film na základě skutečných událostí, ale nemůžeme furt jen produkovat vážné filmy. Ikdyz chápu, rozhořčení oběti. Schválně, když si člověk projde poslední dobou plánované premiéry v kinech, tak komedie jsou bohužel v menšině. A o dobré komedie aby člověk musel zakopnout. Film pro mě krásně drnkal na komediální strunu. Když nastala slabší chvilka hned padnul nějaký vtípek. Mark s Dwayne vytvořili super ujetou dvojku. Celkově casting se zde povedl. Bavil jsem se od začátku do konce a nemohu zde vůbec nic vytknout. Mohu velmi vřele doporučit.

Všemocný (2011)

Já chci taky NZT a hlavně ty jeho prachy :D. Film jsem viděl všudy všeho 2x a vždy mě v lecčems dokázal překvapit a pobavit. Bradley se do této role krásně hodí a když má v krvi NZT tak jeho zářivé modré oči mi oslňovali byt. Takže film mohu použít i jako lampičku do pokoje. De Niro sice nemá zas tak velkou roli, ale jeho umění hrát je opět nezpochybnitelné. Já se velmi dobře bavil po celou délku filmu a mohu konstatovat, že je to velmi nadprůměrný film, který mile rád doporučuji dále.

R.I.P.D. - URNA: Útvar Rozhodně Neživých Agentů (2013)

Film o ničem. Již jsem to zde uváděl vícekrát, ale budu se muset opět opakovat, komedie bez zasmání není komedie, ale průser. Zde to není zas tak velký průser, nicméně malej průšvih to jest. Já už si ani po 24 hodinách nepamatuju, o čem to vlastně bylo, nějaký agenti a mrtvoly či co. Herecký materiál dobrý, ale vůbec nevyužitý. Alespoň, že to mělo nízkou stopáž. Spíše nedoporučuji.

Zhasni a zemřeš (2016)

Ve dvou dnech jsem si dal 2 horory a po úžasným a tajuplném To, jsem následující den viděl tuhle zhovadilost. Tohle je krásný příklad hororů 21. století, kde je atmosféra mizerná, tuna lekaček, které člověk dokáže i předvídat a matní někdy i marní herci. Abych jen nehanil, tak zde stojí za zmínku vyvrcholení dějové linky, které není dle klasické šablony a zajímavým zvratem celý film zakončí. I tak to bohužel nestačí ani na průměr a já nedoporučuji.

To (2017)

To byla atmosféra, že bych jí mohl nožem krájet. Tohle byl návrat do starých kořenů hororů ze 70 a 80 let. Atmosféra byla tak silná, že vůbec nevadil malý výskyt lekaček. Překvapivá je i délka filmu, která je na horor, poslední dobou silně nadprůměrná. Líbili se mi herecké výkony dětí (teda spíše pubescentů). Vše klapalo, jak mělo a já měl v kině místy i husí kůži, tak moc na mě film působil. Nemohu jinak než moc moc doporučit.

Příběh rytíře (2001)

Mě ten film nějak nesedl. Nejenže byl děj celkem o ničem a snaha hrát na city, se u mě úplně míjí účinkem. Herecké výkony jsou sice obstojné, ale vše nezachrání. Bohužel filmaři při výběru kostýmů mysleli asi na něco jiného, jelikož děj se má odehrávat ve 14 století, ale kostýmy tomu v mnoha případech neodpovídají a ani chování, natož nějaká ta etiketa neodpovídá na tehdejší dobu. Kdyby ve filmu aspoň byly vtipy, takto jsem jen neuvěřitelně zíral do notasu a chvíli trpěl míň a chvíli víc. Mno… za mě nic moc a nedoporučuji.