Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Mno očekával jsem lepší podívanou než jsem nakonec dostal. Film zběsile utíkal dějem a nikde se skoro nezastavil. Hodně scén bylo nejspíš vystříháno, jelikož celé bloky příběhu se kamsi propadly do neznáma. Bohužel ani herecké výkony film nevytrhnou, spíše jen potvrzují průměrnost celého snímku. Naopak zajímavá byla kompozice hudby a i grafická stránka filmu. Film jsem viděl ve 2D s titulky a krom poslední asi 5 minutové scény je 3D zcela zbytečné, teda dle mého názoru. Ani tento rok jsem se nevyhnul průměrným snímkům na které jsem šel do kina, budu muset víc vybírat. Těžko doporučit absolutní průměr.

Auta 2 (2011)

Po vydařené jedničce přišlo velké zklamání v mých očích. Absolutně nic v tomto díle nefungoval jak mělo. Burák mi přišel spíše trapnej než vtipnej a Blesk byl spíše v menší roli, která mu nesvědčila. Zklamání a palec dolů.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Po všech stránkách vysoustružené dílo, nic lepšího jsem si ani nemohl vysnít. Nejenže je hlavně první půlka byla vtipná a já se obracel smíchy a druhá půlka spíše nabídla vážnější roli i s trochou zamyšlení. Také herecké výkony byly velmi povedené a hlavně mě potěšilo obsazení jak Russella, tak hlavně Stalloneho. Malý Groot je velmi roztomilý a výborný katalizátor humoru, zdatně mu také sekunduje Drax. Po vizuální stránce také není filmu co vytknout. Také bych ještě zmínil, zajímavě položenou dějovou linku, která není klasická pro Marvelovky, což je jenom dobře. No nebudu dál se tady rozplývat a jednoznačně doporučuje. Jen ještě info, byl jsem 2D verzi s titulkami.

Náš vůdce (2008)

Celkem hezký návod, jak zavést kdekoliv na světě autoritářský režim. Jen si člověk musí vybrat vhodné beránky, kteří budou vůdčí osobnost poslouchat. Film na mě udělal velký dojem, je zajímavé jak se lidi změní během blbých 5 dnů. Je to skoro až neuvěřitelné. Do naha se u každého protagonisty svlékly jeho pozitivní i negativní stránky jeho charakteru. Konec byl sice dle mého malinko přitažený za uši, ale kdo ví, jak by to ve skutečnosti dopadlo. Jako odstrašující případ, co nedělat případně jak se nechovat, rozhodně doporučuji.

Město bohů (2002)

Život je tvrdý a v některých částech světa to pocítíš hned od útlého dětství. Film na mě působil velmi silně, jen škoda, té dlouhé stopáže. Musím určitě ocenit herecké výkony u protagonistů kteří se vůbec hraním neživí. Dost řečí a doporučuji.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Skoro hodinu tlachání o ničem, přípravy na cestu atd. Potom nějaká omáčka na té prý zlé hře. Až posledních 20 minut je trošku napínavější, ale zas to vypadá jako hodně nepodařená temná počítačová hra z roku 1998. Ani závěrečný skok ve filmu, který mimochodem vše staví na hlavu, mě vůbec nešokoval, spíše jsem jen kroutil utrápeně hlavou. Ani jednou jsem se nelekl, asi mě mají vyděsit trapní mutanti a temné chodby, bojim, bojim. Nechápu, jak to mohli klasifikovat jako horor. Tohle je není šlápnutí vedle, tohle je šlápnutí rovnou do hovna. Zásadně nedoporučuji.

Království lesních strážců (2013)

Jako námět dobrý, ale odfláknutí zpracování. Chápu, že je to primárně pro děti, ale děj neměl ani hlavu ani patu. Až cca po 25 minutách vše začalo dávat trošku smysl. Za mě velmi průměrný film.

Putování s pravěkými zvířaty (2001) (seriál)

Syrový dokument nikdy pořádně nezaujme, musí v něm být něco, co člověka baví. Tento vicedilný seroš to má. Každá epizoda je zajímavá, jen škoda, že je jen šest dílů, klidně bych se podíval i na 15. Vzhledem k zubu času je občas při rychlejších záběrech kamery vidět mírná nedokonalost v záběru, ale to člověk odpustí. Mohu doporučit s klidným srdcem.

LEGO® Batman film (2017)

Druhý film v hávu lega. A tento mě možná bavil ještě o trochu více než ten první. Hlavní plus bych viděl ve vtipnosti, i když možná někdy i nechtěná od Batmana a dalších postaviček. Také plno různých narážek na filmy z minula jsou cool, ale pro menší děti to nejspíše není, nejenže to nepochopí, ale také si budou kazit oči. Jelikož ke konci filmu, propukne totální digitální teror a mé oči jen nevěřícně mžikaly pod palbou střihů a u všelijakých barevných proudů světla. I kvůli tomu jsem rád, že film měl pouze 104 minut, více bych asi nezvládl. Někdy méně znamená více, hlavně při akčnějších scénách. Ale i přesto je na vysoké úrovni a doporučuji.

Doktor Strange (2016)

Další Marvelovka. Já se teda pomalu začínám v tomto světě ztrácet, ale tohle se mi hodně líbilo. Velmi komplexní a dobrodružná, bez zbytečné přeplácanosti. Líbili se mi zajímavě udělané efekty. Benedict hraje všechny tady ty chytrácký role a opravdu se mi to k němu hodí. Jedním slovem, doporučuju.