Hotel Transylvánie (2012)

Animák, ktorý vážne využil originálny koncept ako zaujať. Hra s príšerkami bola vtipná, zápletka trošku stupídna s tými kecami naokolo o láske, ale vcelku nemožem dať menej než 5. Sprevádzané hudbou, ktorá zaujala, a ku koncu celkom zábavné titule s hudbou. Oplatí sa kukať až do závera ku klasike "čiernym" titulkom

Machři 2 (2013)

Skoda toho trošku zaujimaveho scenára, ale u mňa si niektoré scény úsmev, až záchvaty smiechu našli. Druhá časť samozrejme nie je skvelým pokračovaním 1otky, ale kto má rád Adama tento pokus ocení. A hej, trápny jeleň. A opička tiež.

Špionáž (2013)

Oldham a Ford, stretnutie 2 filmových legiend. ktoré celý tento film držali pokope. Od užasného akcentu Oldhama, Silne dominantného Forda sme sa dostali k modelovi Liamovi, ktorý to síce až tak uveriteľne nezahral a k scenáru, ktorý je trošku utláchaný. Týka sa ale modernej doby technologie, a reálneho zákulisia biznisu. Niektoré veci boli však doriešené, napríklad Ford pri priechode z trezoru, ( Ako sa tam zrau ocitol, ked tam nik nemal byť, a zopár drobností ), ale dalo sa to prekusnúť. K zhrnutiu sme dostali taký mini legendový filmík kde hrá Ford, Oldham, "Model", Josh Holloway ( Sawyer z Lost ), a čistič z Carodejok, plus exterier Manhattanu, rýchle autá, moderná technika, a hudba, dáva 79 percent. Hlavný podiel na tom má ale Oldhamov Akcent :D.

Wolverine (2013)

"Go fuck Yourself Pretty Boy". Logan v pokračovaní na svoje hlášky nezanevrel, Co sa týka scenára, bol určite jasnejšie rozložený, a stráviteľný ako u "jedničky". Pokračovanie bolo natočené daleko lepšie. Už od samého začiatku som sa tešil na túto lahodku, a dostal som ju. Jediné čo bolo trošku od veci bol ten zakrpačitý záver, trošku nezmyselný adamantiový robot, a nepochopenie čo ten Wolwerine dokáže prežiť i na pokraji síl. Ale krvacajúci Logan musím priznať bolo tu prvý raz,

Riddick (2013)

Veru, videl som tu vela negatívnych komentárov. Podľa mojho názoru lepšie než jednotka. Páčilo sa. Prvá tretina filmu fantasticky nakrútená, drsná , vtipná, Dieselov hlas na nezaplatenie. Druhá časť približne od toho ako vyslal núdzové volanie, trošku ochabla, ale atmosféra krvilačného boja ostala. Tretia časť, tej som sa obával najviac že sa budem až báť vreskotu a akcie s potvorkami ( nemám rád horory )..bola tak no jemnejšie podaná, možno preto niekomu bolo negatívne, mne pozitívne. Absolútne som spokojný s pokračovaním. Nasmial som Mrte. Síce ten záver bol zaujimavý. Dingo Dango najlepší psíček na plátne ever. :D

The Escape Artist (2013) (seriál)

Po 2 častiach hodnotím excelentne. Seriál je o pojednávaní s vrahom, ktorý uniký spravedlnosti, či legálne či s obranou. Nepoznám právny systém v UK, ale priznávam niečo ma to naučilo. David Tennant hrá svoju rolu excelentne, s jeho Londýnskym prízvukom exceluje, radosť ho počúvať. Navyše zápornú postavu hrá Johny z Rocknrolly, tak je to o dosť zaujimavejšie. Ten seriál bere dych, správne vystupňovaný, hudobný doprovod takisto, dávka strachu as well. Vrele Odporúčam. Teším sa na 3 časť.

Půlnoční běh (1988)

Jeden z Naj tvorby DeNira v žánri komédií. Ten chlapík sa proste vyzná v sarkazme. AKo by som Vám to inak podal. Soundtrack, scenár, herec a komediálny zvuk. Paráda. Ale aj tak nik nikdy neprekoná túto slávnu vetu. Is This morron Number One ? put on the phone morron number 2. :D

Nejsme žádní andělé (1989)

Skromný film, trošku vtipný, trošku napinavý, trošku klišé, ale dobre sa na mladého Penna, a De Nira pozerá .

Mafiáni (1990)

Povodne sa mi ten film nechcelo ani len pozrieť. Ani raz. Po zhliadnutí ma až zamrazilo. Zbožnoval som to. Už len úvodná scena s nemrtvym v kufri. Fú. Následne celý príbeh ako to medzi podsvetím chodí. Mnam. A ten DeNirov úsmev šíbalský. Treba si ho vychutnať. No ale nič nemá na You Think I m Funny ?! ... Klasika.

Příběh z Bronxu (1993)

Hej. Vy. Tento príbeh je moja srdcovka. Tento film má vždy čo do seba. Je to malý diamant vo svete tak veľkom. Roberto, áno. vzládol si to na výbornú.