Krok za krokem - Nové auto (1991) (epizoda)

Príbeh: Carol si musí zadovážiť nové auto. K tomu všetkému sa Penny rozhodla predstaviť nového priateľa. Prevedenie: Mravné ponaučenie JTho, Norbiho postava z pohrebného ústavu a Frankove vypenenie sú ťažnými lanami tohto dielu. Ale na plný počet to stačí lebo nenudí aj poučí. 95%

Krok za krokem - Den před kamerou (1991) (epizoda)

Príbeh: Rodina sa dostane do hľadáčika kamier a Carol sa musí zmieriť s tým, že sa ich dve rodiny nikdy nezmieria. Prevedenie: Kameramani vlezlí, Carol na nervy, Frank s pocitom viny a deti, tie si to náramne užívajú. Pocity: V diely nebolo nič extrémne vtipné ani poučné ale ide aj tak o vyšší nadpriemer. 81%

Krok za krokem - Záznamník (1991) (epizoda)

Príbeh: Rodina sa jednohlasne zhodla na potrebe telefónneho záznamníka. Ten však v nesprávnych rukách dokáže narobiť viac škody ako úžitku. Prevedenie: Jeden z vtipnejších dielov. Kde sa veľa vecí ničí, okrem iného aj samotný záznamník. Pocity: Páči sa mi na seriály vyváženosť, kedy jedna časť ponúka viac mravného ponaučenia a druhá zas viac humoru. Toto je časť s vtipnejším základom čo mi vyhovuje. 90%

Krok za krokem - Táboření (1991) (epizoda)

Príbeh: Fanrove deti milujú campovanie, to sa ale nedá povedať o deťoch Carol. Prevedenie: Rodinka sa dostáva mimo domu, čo je celkom výnimočné, takto pokope. Exteriéry lesa ponúkajú mnoho námetov na vtipy ako utopené auto alebo súboj s medveďom. Pocity: Diel sa mi páčil mal nápad a myšlienku. Nebol zas prehnane vtipný a netlačil na pílu ale krásne ukázal rozdiely medzi oboma rodinami. 91%

Krok za krokem - Nevlastní otec (1991) (epizoda)

Príbeh: Dana chce ísť silou mocou na koncert svojho obľúbeného speváka do pochybného motorkárskeho podniku aj napriek tomu, že ju pred tým všetci vystíhajú. Nakoniec sa jej rebélia zmení na záchrannú misiu do ktorej sa zapája celá rodina. Prevedenie: Tieto figthovacie scény z prelomu tisícročí jednoducho nejde nemilovať. Cody je jednoducho vynikajúca postava, ktorú si každý okamžite obľúbi a tu je toho jasný príklad. 90%

Ted Lasso - Naděje tě zabije (2020) (epizoda)

Príbeh: Posledný zápas o udržanie v PL. Ted si získal priazeň vedenia a aj kabíny. Teraz už mu iba zostáva zabojovať o výsledky. Prevedenie: Časť, ktorá je konečne o futbale. Na druhú stranu nesie so sebou aj nijakú tú emóciu. Pocity: Vynikajúce zakončenie vynikajúcej mini série. 97%

Ted Lasso - Samé omluvy (2020) (epizoda)

Príbeh: Rebecca už musela priznať farbu pred Tedom. Roy bude musieť prekusnúť hrdosť a pre dobro teamu, zostať sedieť na lavičke. Prevedenie: Zas ide futbal trocha na druhú koľaj ale zas na úkor posúvania príbehu vpred čo mi zas až tak nevadí. Pocity: Časť je v podstate jedno veľké antré pred dôležitým zápasom proti ManCity, kde hrá nikto iný ako náš milovaný model Jamie. 90%

Ted Lasso - Diamantové dogy (2020) (epizoda)

Príbeh: Roy aj Ted majú problémy s nežným pohlavím. Je teda nutné zriadiť spoločenstvo s názvom "Diamantové dogy", ktoré riešia milostné problémy. Prevedenie: Dosť ma mrzí, že tu išlo gro seriálu do pozadia pred sociálnou sondou do vzťahov. Zas na druhej strane barové šípky boli mega. a Roy už by sa mal pozbierať. Pocity: Jamieho odchodom zo scény odišla aj jedna zábavná premisa a síce ich rivalita s Royom čo mi tam celkom chýba. 75%

Ted Lasso - Ať žije Rebecca (2020) (epizoda)

Príbeh:  Zápas v Liverpoole zvedie team dokopy mimo mesto a tak sa môžu odviazať. A netýka sa to iba hráčov. Prevedenie: Konečne sa odviazala aj Rebecca s jej najlepšou kamarátkou. Podobne ako aj tréner Lasso či Roy, ktorý dal konečne priechod svojim citom na povrch. Pocity: Diel sa konečne viac venuje sociálnej stránke teamu a vzťahom mimo ihrisko čo ma na jednu stranu neskutočne baví ale na stranu druhú ma mrzí, že nevidím viac z diania na ihrisku. Diel je to ale dobrý. 91%

Ted Lasso - Dvě esa (2020) (epizoda)

Príbeh:  Jamie dostáva konečne konkurenciu na svojom poste v podobe mladého Mexičana Danyho Rochasa. Ted musí ošetrovňu zbaviť kliatby a využíva na to všetkých hráčov v kabíne. Prevedenie: Silné emócie nad horiacim sudom s osobnými vecami hráčov. Jamie premena na člena teamu. Pocity: Veľmi dobrá emočne zvládnutá časť, ktorej nechýba ani štipka humoru. Presne tak ako je to aj v skutočnom živote. 92%