Krok za krokem - První výročí (1991) (epizoda)

Príbeh: Frank sa vybodol na výročie a na scéne sa objavuje bratranček Cody, ktorý si dáva ako prvý cieľ dobiť Danyno srdce. Prevedenie a pocity: Popri sociálnej sonde do vzťahu Carol a Fanka, kedy sa rieši výročie, je najzaujímavejšia vedľajšia postava konečne na scéne. Toho chlapa proste milujem a jeho prítomnosť posunula seriál o dve úrovne vyššie. 90%

Krok za krokem - Domácí řád (1991) (epizoda)

Príbeh: Je nutné zaviesť doma pravidlá aby sa rodina navzájom rešpektovala. Nanešťastie to vedie k pravému opaku. Prevedenie a pocity: Ide o jednu z lepších častí, kde sa dá na pár gagoch veľmi dobre pobaviť. Frank konečne začína baviť a Dana a jej hlášky potešia. 80%

Svět pod hlavou - Stín kapradiny (2017) (epizoda)

Príbeh: Po šupe od auta sa ocitáme v 80 rokoch a pokračujeme v riešení prípadov. Teraz však nie pre políciu, ale pre VB. Prevedenie: Nemalo to vôbec dobrú štruktúru. Celé to bolo chaotické a aj hlavný hrdina je maximálne vlažný. Nebyť hláškujúceho Trojana asi by som to ani nedopozeral. Pocity: veľmi ma na tento seriál nalákala doba do ktorej sa hlavný hrdina dostáva. Vlastne len za stvárnenie tejto doby aj keď nie moc dotiahnutom do detailov dávam troška vyššie hodnotenie ako som pôvodne zamýšľal. 26%

Než si pro nás přijde (2007)

Príbeh: Keď vám dajú iba pár dní života, zosypete sa? Alebo si to naposledy poriadne užijete? Herecké obsadenie: Lepšie obsadenie do podobnej úlohy, ako ponúkajú týto dvaja umelci si naozaj nemožno želať. Ozaj úžasne zahrané. Prevedenie: Zoznam na vykonanie vecí pred smrťou je celkom originálny nápad na sfilmovanie. Pocity: Neuveriteľne silné a dokáže to pohnúť srdiečkom. Hlavne prerod Edwarda sa mi veľmi páčil a dal by som túto poslavu medzi top čo sa týka Nicholsonovho repertoára. Pridaná hodnota: Krásne z toho cítiť chuť do života v zdanlivo bezvýchodiskovej situácií. Opäť iba musím napísať, že je to veľmi silné. 90%

Krok za krokem - Večírek (1991) (epizoda)

Príbeh: Prvé dni spolužitia a hneď prvé problémy. El odmietol partner na večierok a Dana nevie zohnať lístky na muzikál Mačky. Prevedenie: Konečne boli vidieť aj nijaké tie emócie a to je to, prečo som seriál mal tak rád koncom roka 2000. Scéna s tancom bola úžasná. Jaleel White to naozaj roztočil so veľkom štýle. Až som si povedal, že tohto chlapca museli dlho hľadať. 70%

Krok za krokem - Seznamování (1991) (epizoda)

Príbeh: Začiatok existencie milej americkej rodinky. Prevedenie: Trocha silený začiatok a trocha naivný humor. Svadba s niekým koho sotva poznáme a okamžité nasťahovanie do domu. Ale zas na druhej strane urýchlilo to postup príbehu. Pocity: Páči sa mi, že hneď od začiatku je jasne dané že každý obyvateľ domu má svoj charakter. Horšie to už je s humorom, z ktorého som zrejme vyrástol nakoľko som sa k seriálu vrátil asi po 15 rokoch. 55%

Agent Carter - The Iron Ceiling (2015) (epizoda)

Príbeh:Peggy sa dostáva zas na front aby zistila, kam až siahajú chápadlá Leviathana. Prevedenie: Stretávame starú známu partiu z "Captaina Americu" a hneď sa zapájame do misie na cudzom území. Sosa postupne odhaľuje Peggyno tajomstvo a úprimne ma zaujíma, ako s ním naloží. Pocity: Trocha sa nám vrátila atmosféra z Captainovho filmu, čo oceňujem. AJ prestrelky aj keď naivné, pohladili dušu diváka. 82%

Agent Carter - The Blitzkrieg Button (2015) (epizoda)

Príbeh: tak nakoniec ani Tony nehrá úplne čistú hru a stráca Peggynu dôveru. Na scéne sa objavujú nový nepriatelia, ktorý zrejme ešte zamiešajú karty. Prevedenie: Ruský sirotinec v štýle "Červenej Volavky" bol nad mieru realistický. Aj zjavenie sa Tonyho na scéne bolo milým spestrením. Pocity: Páči sa mi, že zápletka nadobúda medzinárodný charakter a zlo ide z Nemecka a Ruska a nie je iba na domácom piesočku. 72%

Dolittle (2020)

Príbeh: Rozpráva so zvieratami a dokáže riešiť aj ľudské problémy. Herecké obsadenie: Osobne nechápem prečo sa tomu či už Downey alebo Banderas nechali ukecať. Mám oboch pánov veľmi rád a osobne ich obdivujem ale tu je to mrhanie ich talentom. Prevedenie: Deťom bude imponovať animácia zvierat a občasný gag v ich podaní. Ale keď prišlo na uvoľňovanie stolice drakovi, film v mojich očiach padol pod priemernú latku. Pocity: Film má určite dôvod na existenciu. Je milý, hravý a všade sú sýte a veselé farby a dobré nápady ako vystrihnuté z pôvodných anglických rozprávok. Nič to ale nemení na tom, že je to zabíjané trápnym humorom a detskými postavami, ktoré sú nijako nezaujímavé. Teda aspoň pre mňa. Pridaná hodnota: Veľmi ľahko zabudnuteľný príbeh. Ale na druhú stranu veľmi hravé. Mojim deťom sa to páčilo. 61%

District 9 (2009)

Príbeh: Nikto by si nemyslel že mimozemšťania môžu byť sociálnymi parazitmi zeme. Herecké obsadenie: Absolútne nikoho som nepoznal. Ani jedného herca som si nevedel spojiť s filmami ktoré som pred tým videl a aj napriek tomu sa mi výkon Sharltoa Copleya páčil asi najviac za poslednú dobu. Bolo to také prirodzené a nesilené až ma to dostalo. Prevedenie: Kamera sa tvári ako by sa točil nízkorozpočtový Béčkový film ale potom prídu na scénu efekty a animácia emzákov a musím sklopiť klobúk dole. Pocity: Veľmi dobre vygradované akčné scifi, ktoré oplýva dobrými efektami, dobrým príbehom a dobrým koncom. Nemám čo vytknúť. Pridaná hodnota: Jediné čo ma štvalo bola tá rozmikaná kamera, ale bol to zrejme zámer a nie mínus a tak nemám problém s tým, že napálim plný počet a určite sa k tomuto filmu ešte raz v blízke dobe vrátim.90%