Ted Lasso - Naděje tě zabije (2020) (epizoda)

Príbeh: Posledný zápas o udržanie v PL. Ted si získal priazeň vedenia a aj kabíny. Teraz už mu iba zostáva zabojovať o výsledky. Prevedenie: Časť, ktorá je konečne o futbale. Na druhú stranu nesie so sebou aj nijakú tú emóciu. Pocity: Vynikajúce zakončenie vynikajúcej mini série. 97%

Ted Lasso - Samé omluvy (2020) (epizoda)

Príbeh: Rebecca už musela priznať farbu pred Tedom. Roy bude musieť prekusnúť hrdosť a pre dobro teamu, zostať sedieť na lavičke. Prevedenie: Zas ide futbal trocha na druhú koľaj ale zas na úkor posúvania príbehu vpred čo mi zas až tak nevadí. Pocity: Časť je v podstate jedno veľké antré pred dôležitým zápasom proti ManCity, kde hrá nikto iný ako náš milovaný model Jamie. 90%

Ted Lasso - Diamantové dogy (2020) (epizoda)

Príbeh: Roy aj Ted majú problémy s nežným pohlavím. Je teda nutné zriadiť spoločenstvo s názvom "Diamantové dogy", ktoré riešia milostné problémy. Prevedenie: Dosť ma mrzí, že tu išlo gro seriálu do pozadia pred sociálnou sondou do vzťahov. Zas na druhej strane barové šípky boli mega. a Roy už by sa mal pozbierať. Pocity: Jamieho odchodom zo scény odišla aj jedna zábavná premisa a síce ich rivalita s Royom čo mi tam celkom chýba. 75%

Ted Lasso - Ať žije Rebecca (2020) (epizoda)

Príbeh:  Zápas v Liverpoole zvedie team dokopy mimo mesto a tak sa môžu odviazať. A netýka sa to iba hráčov. Prevedenie: Konečne sa odviazala aj Rebecca s jej najlepšou kamarátkou. Podobne ako aj tréner Lasso či Roy, ktorý dal konečne priechod svojim citom na povrch. Pocity: Diel sa konečne viac venuje sociálnej stránke teamu a vzťahom mimo ihrisko čo ma na jednu stranu neskutočne baví ale na stranu druhú ma mrzí, že nevidím viac z diania na ihrisku. Diel je to ale dobrý. 91%

Ted Lasso - Dvě esa (2020) (epizoda)

Príbeh:  Jamie dostáva konečne konkurenciu na svojom poste v podobe mladého Mexičana Danyho Rochasa. Ted musí ošetrovňu zbaviť kliatby a využíva na to všetkých hráčov v kabíne. Prevedenie: Silné emócie nad horiacim sudom s osobnými vecami hráčov. Jamie premena na člena teamu. Pocity: Veľmi dobrá emočne zvládnutá časť, ktorej nechýba ani štipka humoru. Presne tak ako je to aj v skutočnom živote. 92%

Ted Lasso - Vypálené plavky (2020) (epizoda)

Príbeh: príchod Tedovej manželky trocha mení jeho pohľad na priority a otvorí mu oči aj v ponímaní základnej myšlienky teamu. Prevedenie: Sociálna sonda do Tedovho súkromia. Schladenie mladého Jamieho a Rebbecine postupné zmeny názoru na Teda. To sú lákadlá tohto dielu. Pocity: Diel sa opiera o trocha silnejšie témy a je teda logické, že sa prejavujú aj silnejšie emócie. Vynikajúci diel. 95%

Ted Lasso - Pro děti (2020) (epizoda)

Príbeh: Richmond usporadúva benefičnú akciu, kde sa draží rande s futbalovou hviezdou. Nemilým prekvapením sa stáva prítomnosť Rebeccinho ex. Prevedenie: Rivalita medzi Jamiem a Royom ma celkom baví. jedná sa o súboj rozličných charakterov ako aj rozličných vekových a sociálnych štruktúr čo ponúka nemalú zábavu. Pocity: Ted sa začína zbližovať s Rebeccou a snaží sa jej pomôcť v zložitej životnej situácií, čo je dosť emotívne. Nečakal by som, že sa tento seriál, dokáže tak dostať pod kožu. 82%

Ted Lasso - Trent Crimm: The Independent (2020) (epizoda)

Príbeh: Rebecca musela odstúpiť od svojho pôvodného plánu odhalenia Lassovej aférky. Hneď ju ale napadol brilantnejší nápad a to nahliadnutie do Tedovho dňa okom novinára The Independance. Článok ale nevystrelil tým smerom, ktorý by si želala. Prevedenie: Tedové múdrosti a Indická večera ma veľmi bavili v tejto časti. Pocity: Zo začiatku som nedával tomuto seriálu veľké šance ma upútať ale postupne sa mi dostáva pod kožu a trúfam si povedať že ho zhltnem za jedno dopoludnie. 80%

Agent Carter - SNAFU (2015) (epizoda)

Príbeh: Záhada sa začína rozuzlovať a hypnotické praktiky Ruského psychológa sa zdajú byť účinnou zbraňou proti agentom SSR. Prevedenie: Stavať celú premisu záporákových schopností na hypnóze je trocha silná káva aj na univerzum akým oplýva Marvel. Ale na podobné veci si jednoducho v tomto svete musíte zvyknúť. Pocity: zatiaľ najlepší diel čo sa týka odhaľovania pravdy a záhad okolo Leviathana alebo všeobecne agentov SSR. 90%

Agent Carter - A Sin to Err (2015) (epizoda)

Príbeh: Po návrate z fronty je tajné vyšetrovanie našej agentky prevalené. Jej najbližší kolegovia sa menia na nepriateľov. Prevedenie: Osobne sa mi super schopnosti ruského doktora moc nepozdávajú ale pre plynutie príbehu je to dosť podstatné. K tomu je nám ponúknuté zistenie že Leviathan nie je až tak rozsiahla organizácia ako by sme si zo začiatku mysleli. Pocity: Časť sa mi sama o seba páčila. Mala dobrú gradáciu a posúvala príbeh. Ale od hlavného záporáka čakám viac. Snáď to aj dostanem. 79%