Doktorka Quinnová (1993) (seriál)

... aneb myšlení závěru 20. století transponované do prostředí Divokého západu. Na každý pád pro mě docela srdeční záležitost.

Město (2010)

No, nabízí se srovnání s další gangsterkou z bostonského prostředí, a sice se Scorseseho Skrytou identitou. A podle mého názoru Affleckovo Městečko, či spíše Špatná čtvrť, na všech frontách více či méně prohrává. A nejde jen o pojetí a herecké ztvárnění, ale i o děj, který zdaleka nemá tak dynamické vyvrcholení a rázné rozuzlení. Nechme nyní Scorseseho stranou. Délka snímku, tempo či scénář totiž nakonec nebyly hlavním kamenem úrazu. Filmu především chyběla ona nezbytná a zásadní špetka soli, kterou by do pokrmu přimíchal mistr režie a díky které bych se mohl ponořit do vlastního děje a vychutnat si jedinečný zážitek. A bez soli to zkrátka nebude nikdy ono, protože bez soli to nejde... 66 %

Fighter (2010)

《The Fighter》rozhodně nepatří k tomu nejlepšímu, co jsem měl možnost z boxerského prostředí zhlédnout. A nebýt Marka Wahlberga, neměl bych jediný důvod, proč si na tento snímek kdy v budoucnu vzpomenout. Solidní standard. 60 %

127 hodin (2010)

Filmová novela o moderním a "outdoorovém" způsobu poznávání přírodních krás. Dokladem nanejvýš úsporného stylu je fakt, že každý sebemenší detail má ve filmu své opodstatněné místo (nejen telefon či nůž, ale také například zobrazení plynutí času a spousta dalších drobností). Odpovědí na úvodní písničku je samozřejmá odpověď, a sice člověk je a vždycky bude zvíře. Jak dokládá příběh z utažské divočiny, živočišné pudy fungují a v extrémních podmínkách se opět naplno projeví. Nevyhnutelné řešení, které po celou dobu stále jakoby mimochodem viselo ve vzduchu, je v rámci zachování vlastní existence jako nejposlednější možnost také nakonec využito. Udržet spád děje, což bylo bez pochyb největší filmařskou výzvou, se podařilo díky zajímavé hudbě a výborné práci s obrazem. U mě jasný nadprůměr. 79 %

Do morku kosti (2010)

Kdybych tenhle film neviděl, tak by se vůbec nic nestalo. Ani v nejmenším mě neoslovil a kromě určitých pasáží nedokázal vůbec zaujmout moji pozornost. Je to patrně záležitost osobního vkusu, ale celkové pojetí děje, atmosféry a charakterů postav se mi vůbec nelíbilo. Nejprve se mi do filmu i přes snahu jít proti vlastní logice nepodařilo proniknout a po určité době už jsem ani neměl chuť se snažit. Tak aspoň ty krásné písničky jsem si poslechl. Tyhle já můžu vždycky. 41 %

Králova řeč (2010)

Úžasně fungující celek. I když děj možná není úplně strhující, úžasné herecké výkony, skvělá kamera, hudba a další aspekty dodají filmu takovou šťávu a rozměr, že jen s těží se u milovníků dobrých filmů může dostavit nespokojenost. 84 %

Sociální síť (2010)

Výborný Fincher, výborný Eisenberg, ale tím to končí. Jednoduše je to „jen“ nadprůměrný životopisný snímek. 74 %

Nenarození (2009)

Tak jsem si po pár minutách říkal, že už by tomu chyběla snad jen konexe s nacismem... a vzápětí byla tam! 19 %

Symptom Pandorum (2009)

Pandorum podle mě po dějové i technické stránce předčí Star Trek ze stejného roku. Bylo fajn podívat se zase po dlouhé době na kvalitní a hlavně originální vesmírnou sci-fi. Škoda, že se v tomhle žánru v poslední době většinou setkáváme jen s mnohokrát provařenými tématy... 68 %

Černá labuť (2010)

Úžasná symbolika, skvělá hra s realitou, perfektní hudba a bezkonkurenční herecké ztvárnění. A skóre tomu samozřejmě odpovídá. 85 %