Zeměkoule (2000) (pořad)

Kvalita se dosti výrazně liší díl od dílu. Každopádně na můj vkus místy příliš fekálního humoru. Velmistr Jaška je ovšem rulezoidní!:-)

Pra pra pra (2000) (seriál) odpad!

Totální výplach. Je vidět jak pečlivě si české herecké hvězdy své role vybírají.

Johanka z Arku (1999)

Ubohá křeč Luca Bessona, který po několika skvělých filmech dopřál svým filmařským schopnostem dovolenou. Akce nemá švih ani nápad, dialogy jsou nezajímavé a zdlouhavé, a když do toho Besson navíc občas přisype pár videoklipových prvků je se všemi nadějemi na vznik dobrého historického dramatu konec. Navíc Milla Jovovich hraje špatně jak Simona Chytrová.

Leon (1994)

Hooodně zajímavě pojatá gangsterka s příliš sladkobolným motivem tichošlápek - holčička. Já osobně bych Bessonovi tu jednu hvězdičku přihodil, když by přeci jen trochu víc zatlačil na pilu a nenechal Leona jen pomalu plynout vstříc čitelnému závěru.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

Klasika všech klasik. Kdo nehoní zajíce jakoby nežil:-)

Rodinná oslava (1998)

Strhující drama Thomase Vinterberga, které je zatím nekorunovaným vrcholem puritánského manifestu Dogma. Takřka dokonalý film, kterému vnucené formální prostředky dokonale sednou a jen prohlubují jeho sugestivnost a realistické vyznění.

Blbý a blbější (1994)

Ano, je to tupé, pokleslé, fekální, vulgární a zvrhlé. Ale v podstatě skvělá zábava. Nezaměnitelná mimika Carreyho a spousta kultovních gagů povyšuje tenhle snímek do komediální extratřídy. Přestože Farrelyovci jako režiséři - nic moc.

Rumplcimprcampr (1995)

Nedá se na to koukat. Totální béčko v tom nejhorším slova smyslu. A navíc se snaží strašit jen nechutnostmi. Skoro odpad.

Animatrix (2003)

Nádherně animované střípky, které nás povětšinou brilantním způsobem dostávají hlouběji do uhrančivého nitra Matrixu. Chvályhodný tah tvůrců hrané verze. Moji favorité: Druhá renesance a Osiris...