Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

Kniha byla lepší než film, což je obvyklé. Film byl vynikající, skvěle udělaný, ale přišlo mi, že pokud bych před tím nečetla knihu, tak by mě tak nechytl. Přesto rozhodně patří k těm nejlepším, co jsem za poslední dva roky viděla.

Superžralok (2011) odpad!

Bože, co jsem komu udělala, že jsem se nechala ukecat a koukla na tuto hrůzu. a dokonce dokoukala. budiž mi útěchou, že jsem u sledování tohoto "klenotu" stihla vyžehlit dvě pračky prádla, tudíž to nebyl vyhozený čas.

Co jsme komu udělali? (2014)

Naprosto skvělý film. Už dlouho jsem se tak nebavila. Francouzský humor opět nezklamal. Rozhodně nejde o dílo s rasistickým podtextem. Naopak to, že si umí Francouzi sami ze svého přístupu k menšinám žijícím ve své zemi udělat legraci, je staví do velmi sympatického světla. Celý příběh velmi humornou formou dokládá to, jak soužití s rozdílnou kulturou může být složité. Vždyť i zdánlivé maličkosti můžou mít fatální dopad. Humorně nadsazuje i zlehčuje řešení jednotlivých situací do kterých se aktéři dostávají. Vynikající herecké výkony, dokonalý scénář vše jen umocňují. Pro mne zatím nejlepší film, co jsem letos viděla.

Šestý smysl (1999)

Už viděno po třetí a pořád skvělé, po prvé mne ohromil závěr, po druhé drobné detaily a po třetí, jak film vybízí k zamyšlení. jeden z nejlepších Willisových hereckých počinů, ostatní herci taky super. skvělý scénář. prostě pořád naprostá bomba.

Padesát odstínů šedi (2015)

Padesát odstínů ničeho - tak by se dalo toto dílko nazvat a myslím, že by tento název lépe vystihnul skutečnost. Oni ani ty knihy nestojí za nic, (snad jen dvojka jakž takž). Nicméně film ještě předběhl onu duševní prázdnotu a lacinost předlohy. Hlavní protagonisté jsou strašní, i když se křečovitě snaží, erotické scény nejsou erotické pro nikoho, (ať jste jakkoli zaměření) a o ději se snad ani vyjadřovat nebudu. Je možné, že kdyby celému filmu nepředcházela taková masívní reklama, tak by jeden ledacos odpustil. Červená knihovna je vždycky průser, ale toto je mega průser. Odpad nedám jen proto, že jako "masochistka" už jsem se donutila dívat i na větší pitominy.

Paralelní světy (2012)

Velmi zajímavý nápad skvěle vizuálně propracovaný , který ovšem byl zcela utopen v rozvleklém scénáři, plytkých dialozích. Jako by se tvůrce filmu vyčerpal vymýšlením kulis a na ostatní mu nezbyla energie. Což je škoda, neboť potenciál tu zjevně je a zůstal zcela nevyužitý. Na rovinu měla jsem problém film vůbec dokoukat, herci mnoho nepředvedli. Jen ty efekty jsou fakt dobré. Za ně dávám dvě hvězdy.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Druhý díl, už mě tak nevzal, možná k vůli vysoko nastavené laťce z 1. Pořád jde o slušnou podívanou, kterou nelze než doporučit. Dialogy jsou určitě ještě lepší, ale ubylo hlášek. Po vizuální stránce mi přijde dvojka přemrštěná a trochu zmatená. Díky tomu hlavní hrdina místy ustupuje do pozadí, těch bizardních postav a efektů mi přišlo trochu moc. Jinak dobrý, jsem zvědavá na trojku.

Hellboy (2004)

Naprosto úžasný film, plný super efektů, je vtipný, milý i akční. Perlman předvádí vynikající výkon u kterého ostatní zdatně sekundují. Hned od začátku mě to vtáhlo do děje a už nepustilo. Řemeslně velmi dobře zpracované. za mě úplně super.

Cesta kolem světa za 80 dní (2004)

Nenáročný film, ze kterého by se Verne poblil, ale fakt je, že jsem se nasmála. Jackie byl vtipný, Coogan zmatený, Arnold směšný. Věřím, že protagonisté si natáčení užili. Pro zasmátí dobré, takže lepší průměr.

Barbar Conan (2011)

Třebas mě zabte, ale mně se tento Conan líbil mnohem více, než ten s Arnoldem. Jde o vizuálně pěknou akční podívanou. Momoa mi v té roli prostě seděl lépe, dokonce se mu povedlo měnit výraz v obličeji, čehož ve své době Arny nebyl schopen. Prostě se té role zhostil se ctí. Vytknout snad lze jen zpracování některých akčních scén, ale dalo se to přehlédnout. Byla jsem upřímně překvapená, že mě film fakthodně bavil. Za mne plný počet.