Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Na to jaká je to blbost, to má docela dobře budouvanou atmosféru, nějaké to bubu bylo a i jsem se jednou lekla, takže za mne docela ok. Asi jediný díl, co není úplná sračka

Nejdrsnější věznice světa - Grónsko: Ledové vězení (2021) (epizoda)

Tak už dlouho jsem se takhle nenasmála.  "A máš venku nějaké sourozence? Osm, jeden je policista a zbytek pracuje." až si budu chtít pořádně odpočinout na čerstvém povětří a užít dosyta polární záře, vezmu kilo háše a hurá s ním do Grónska. Vězení co by hotel s plným konfortem, popř. prací venku, s telefonem a možností návštěv, prostě lahoda, pane jahoda. Nejvíce mne dorazila ta možnost lovu s puškou v ruce. Je to nehumální a navíc na palici. Že grónskou populaci zdecimoval dánský systém, tomu rozumím. Vůbec severský přístup k výchově dětí je divný (viz Norsko). Každopádně grónské vězení zcela postrádá smysl, co by oběť násilného tretného činu, bych jednoznačně cítila frustraci. A zdejším vězňům bych přála pár měsíců třeba v Hondurasu, nebo alespoň v polské věznici. 85%

Nejdrsnější věznice světa - Filipíny: Válka s drogami (2021) (epizoda)

Vidím, že na Filipínách se od posledka nic nezměnilo. Pořád přecpané věznice, pořád to řídí gangy a pořád tam mají prezidenta, co si z demokracijí hlavu moc nedělá. Na stranu druhou, v tak chudé a drogami prolezlé zemi, které nepomáhají ani přírodní živly, je těžké někam se posunout bez striktních opatření. Dokud se na Filipínách nezmění ekonomická situace, tak to nebude lepší ani v místní base. Ale pořád zlatá Manila, ten kriminál na filipínském venkově, mne straší do teď. Velmi dobrý díl.85%

Nejdrsnější věznice světa - Jihoafrická republika: Věznice pro Číselné gangy (2021) (epizoda)

Zajímavé vidět, kam až dohnal aparteid naše milé tmavší spolupozemšťany. Na stranu druhou si to bílí v JAR asi zaslouží, mít to na krku. Napadá mne vyloženě filozofická otázka, byli by jiní, kdyby nebyli dlouhodobě vystavování rasové nenávisti,  nedostatku vzdělání a pracovních příležitostí? Nebo to mají zkrátka v povaze? Každopádně to jen potvrzuje, co mi říkal známí, co tam byl (pracovně, ne v kriminále), že jsou v pěkným průseru.  Co se dokumentu týče, chyběl mi nějaký silnější moment, a taky více o poměrech kolem. Za mne 65%

Nejdrsnější věznice světa - Filipíny (2016) (epizoda)

No tak tam bych se fakt dostat nechtěla. Za mne zatím asi nejhorší, co jsem kromě Thajska viděla. Já vím, že na Filipínách je kriminalita vysoká a že životní podmínky tomu moc nepomáhají, nicméně toto je i na mne silná káva. Takové porušování lidských práv a čekací lhůty na soud několik let, to je opravdu peklo na zemi. chybělo mi vyjádření příslušných úřadů i důvod čekání na soud.80%

Nejdrsnější věznice světa - Polsko (2016) (epizoda)

Opravdu hoódně hustý vězení. Je to nejspíše naivní a scestný pohled, ale polské vězení mi nahánělo větší hrůzu, než to v Hondurasu. Je to o atmosféře, která je opravdu děsivě ponurá a beznadějná. Na stranu druhou, kdyby v tom honduraském začalo v noci hořet, byl by to takový masakr, že by se o tom mluvilo po celém světě.  V této moderní a vysoce střežené polské věznici mají bezpečnost zmáknutou dokonale, to teda klobouk dolů.  Čeho se bojím je, že pokud bude v polsku pokračovat ten náboženskopolitický hon "na čarodějnice", skončí v tom vězení i nevinní lidé a to bych jim rozhodně nepřála. Za  mne 100%.

Nejdrsnější věznice světa - Honduras (2016) (epizoda)

Jedna věc je pravda, že rozdíl mezi venku ve slumu a ve vnitř ve vězení je téměř nerozpoznatelný. Spíše se jedná o izolaci, než vězení. O nápravě nemůže být řeč. strážný bych tam nechtěla být ani minutu. Ale pořád to tam vypadá lépe než v Brazílii, nebo ve střední Africe. Byť učesané, stylizované, tak zajímavé. 75%

Nejdrsnější věznice světa - Lesotho: Srážka se sexuálními násilníky (2020) (epizoda)

Ani kapku soucitu ze mne ti x (nebudu riskovat obvinění z rasismu) nevydolují. Jediné, za co se v souvislosti s tímhle ksimdlem modlím je, aby se nikdy nedostali k nám do Evropy a aby je to HIV dohnalo dřív, než oni doběhnou nás. Dokážu pochopit, že jejich zaostalá nekultura ospravedlňuje jejich chování, nicméně, to by museli být civilizací nedotknuou minoritou, což nejsou. To, jak svoje zločiny příhodně svádí na ďábla, zlého ducha a jiné, je jasnou ukázkou toho, jak ti všiví zmetci moc dobře vědí, co dělají a že to je špatné, ale je jim to úplně jedno. I když je to celé takové načesané a trochu umělé, považuji tento pořad za velmi přínosný.