Paranormal Activity (2007) odpad!

Dementní,  nudné, strašidelná je jen stopáž a šance, že u sledování této kokotinky zemřete na zoufalství. herci nesympatičtí, děj nulový a bubu nikde. atmosféra žádná, absemce jakéhokoliv logického počínání. Za mne totální propadák.

Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

Na to jaká je to blbost, to má docela dobře budouvanou atmosféru, nějaké to bubu bylo a i jsem se jednou lekla, takže za mne docela ok. Asi jediný díl, co není úplná sračka

Nejdrsnější věznice světa - Grónsko: Ledové vězení (2021) (epizoda)

Tak už dlouho jsem se takhle nenasmála.  "A máš venku nějaké sourozence? Osm, jeden je policista a zbytek pracuje." až si budu chtít pořádně odpočinout na čerstvém povětří a užít dosyta polární záře, vezmu kilo háše a hurá s ním do Grónska. Vězení co by hotel s plným konfortem, popř. prací venku, s telefonem a možností návštěv, prostě lahoda, pane jahoda. Nejvíce mne dorazila ta možnost lovu s puškou v ruce. Je to nehumální a navíc na palici. Že grónskou populaci zdecimoval dánský systém, tomu rozumím. Vůbec severský přístup k výchově dětí je divný (viz Norsko). Každopádně grónské vězení zcela postrádá smysl, co by oběť násilného tretného činu, bych jednoznačně cítila frustraci. A zdejším vězňům bych přála pár měsíců třeba v Hondurasu, nebo alespoň v polské věznici. 85%

Nejdrsnější věznice světa - Filipíny: Válka s drogami (2021) (epizoda)

Vidím, že na Filipínách se od posledka nic nezměnilo. Pořád přecpané věznice, pořád to řídí gangy a pořád tam mají prezidenta, co si z demokracijí hlavu moc nedělá. Na stranu druhou, v tak chudé a drogami prolezlé zemi, které nepomáhají ani přírodní živly, je těžké někam se posunout bez striktních opatření. Dokud se na Filipínách nezmění ekonomická situace, tak to nebude lepší ani v místní base. Ale pořád zlatá Manila, ten kriminál na filipínském venkově, mne straší do teď. Velmi dobrý díl.85%

Nejdrsnější věznice světa - Jihoafrická republika: Věznice pro Číselné gangy (2021) (epizoda)

Zajímavé vidět, kam až dohnal aparteid naše milé tmavší spolupozemšťany. Na stranu druhou si to bílí v JAR asi zaslouží, mít to na krku. Napadá mne vyloženě filozofická otázka, byli by jiní, kdyby nebyli dlouhodobě vystavování rasové nenávisti,  nedostatku vzdělání a pracovních příležitostí? Nebo to mají zkrátka v povaze? Každopádně to jen potvrzuje, co mi říkal známí, co tam byl (pracovně, ne v kriminále), že jsou v pěkným průseru.  Co se dokumentu týče, chyběl mi nějaký silnější moment, a taky více o poměrech kolem. Za mne 65%

Nejdrsnější věznice světa - Filipíny (2016) (epizoda)

No tak tam bych se fakt dostat nechtěla. Za mne zatím asi nejhorší, co jsem kromě Thajska viděla. Já vím, že na Filipínách je kriminalita vysoká a že životní podmínky tomu moc nepomáhají, nicméně toto je i na mne silná káva. Takové porušování lidských práv a čekací lhůty na soud několik let, to je opravdu peklo na zemi. chybělo mi vyjádření příslušných úřadů i důvod čekání na soud.80%

Nejdrsnější věznice světa - Polsko (2016) (epizoda)

Opravdu hoódně hustý vězení. Je to nejspíše naivní a scestný pohled, ale polské vězení mi nahánělo větší hrůzu, než to v Hondurasu. Je to o atmosféře, která je opravdu děsivě ponurá a beznadějná. Na stranu druhou, kdyby v tom honduraském začalo v noci hořet, byl by to takový masakr, že by se o tom mluvilo po celém světě.  V této moderní a vysoce střežené polské věznici mají bezpečnost zmáknutou dokonale, to teda klobouk dolů.  Čeho se bojím je, že pokud bude v polsku pokračovat ten náboženskopolitický hon "na čarodějnice", skončí v tom vězení i nevinní lidé a to bych jim rozhodně nepřála. Za  mne 100%.

Nejdrsnější věznice světa - Honduras (2016) (epizoda)

Jedna věc je pravda, že rozdíl mezi venku ve slumu a ve vnitř ve vězení je téměř nerozpoznatelný. Spíše se jedná o izolaci, než vězení. O nápravě nemůže být řeč. strážný bych tam nechtěla být ani minutu. Ale pořád to tam vypadá lépe než v Brazílii, nebo ve střední Africe. Byť učesané, stylizované, tak zajímavé. 75%