Řekni to psem (2022)

Máte pocit, že se české romantické komedie točí podle jedné šablony? Není to pocti, je to fakt. Film, který postrádá zajímavé figury, zajímavé momenty a aspoň jednu nosnou myšlenku.

Volha - BALBA (2023) (epizoda)

A máme to tu, balba, konec zvonec, je dopekárkováno. Pocity smíšené. Je to doba, do které se nechci vracet ani filmově ani v myšlenkách. Nekoukalo se na to moc dobře. Přípustná míra stylizace, produktivní život ve filmové zkratce.

Dobrý zrádce (2020)

U podobných filmů nečekám přesnou rekonstrukci, spíš jakousi iluzi doby a do ní zasazený příběh. To se tu povedlo.

Tři grácie Juraje Jakubiska (2018) (studentský film)

Viděno v rámci Bystřického filmového jara, spojeno s diskuzí s Patrickem Ulrichem.

Panství (1999)

Viděno na festivalu Bystrické filmové jaro s komentářem hlavního představitelé a producenta Martina Dejdara.

Lebensborn: Zapomenuté oběti (2019) (TV film)

Jak vlastně fungoval Lebensborn a jaké následky si odnesly děti, které si jím prošly.

Vyšehrad: Fylm (2022)

První film, u kterého reklama na Clavin tak perfektně zapadla do kontextu, že vypadala jako jeho zamýšlená součást ...

Přikázaný směr jízdy (1977) (TV film)

Průměrná televizní inscenace, na kterou se příliš neplýtvalo ani penězi ani invencí.

Ztratili jsme Stalina (2017)

Popravdě jsem té komedii na počátku moc nevěřila. Jde tedy o velice svérázný černý humor, ale funguje spolehlivě. Mrazivé.

České chaty snů (2023) (pořad)

Zatímco Norské domy snů mají šmrnc a ukazují špičkový design, česká kopie postrádá sex-appel.