Trpaslík - Pondělí (2017) (epizoda)

Nestává se mi to až tak často, že byhc se znovu dívala na seriál, který mi napoprvé připadal průměrný, ale stalo se. A musím říct, že jsem se bavil i přesto, že už jsem to viděla.

Dívka s pistolí (1968)

Příběh je originální, jenom Monika Vitti mi v hlavní rolí nesedí. Škoda, že nebyla obsazená Sophia Loren nebo Anna Magnani, to byl byl jiný herecký koncert!

Alibi pro vraha (2003) (TV film)

Konečně detektivka, kde neteče krev proudem a nemáte od začátku pocit, že už jste to někdy viděli.

Zbytečná krutost (1984)

Scénář, který je sice komplikovaný, ale ne překombinovaný.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Pro mě je opravdu podobných filmů škoda. Sice jsou děsně známé a oblíbené, objevují se v žebříčcích nejlepších filmů, ale pro mě jsou to stejně pohádky pro dospělé, u kterých se úspěšně nudím, buď je vypínám, nebo je přetrpím do konce, abych konstatovala, že mi nic nového nepřinesli. Možná mají nějakou hloubku, do které jsem ještě nepronikla. Vizuál ano, příběh slabý. Sorry.

Nepřítel státu (1998)

Nečekala jsem, že mě to bude tak bavit, ale stalo se. I přes dlouhou stopáž se podařilo udržet napětí bez zbytečné vaty.

Dunkerk (2017)

"To je příliv." "Jak to poznáte?" "Připlouvají mrtvoly." Profesionálně natočený film, pro mě bez emocionálního přesahu.