• Krátkometrážní

Mayhem (2017)

Čistokrevná vybíjená, ideální na pozdní večer. Nečekejte od toho nic nového, prostě klasická krvavá porce zábavy, kde mohlo být přeci jen více brutality a o něco méně plkání. Hlavní dvojka mi ale sedla a Samaru začínám mít, hlavně po The Babysitter, v oblibě.

Goon: Last of the Enforcers (2017)

Goon byl roku 2011 super překvápko a tak, když se po šesti letech objevilo pokračování, těšil jsem se. No a nebyl jsem zklamán ani náhodou. Sice je to o kapku horší než jednička ale, ruku na srdce, to bývá drtivá většina pokračování. Seann William Scott mě umí stále rozesmát, potěšil i návrat Lieva Schreibera a celkově jsem si tuhle hokejovou řežbu krásně užil.

Jigsaw (2017)

Překvapivě jeden z nejkvalitnějších dílů hororové série Saw. Sedmiletá pauza prospěla a tato série ukazuje, že by mohla opět získat zpátky zašlý lesk. Krvavé, ale hlavně velmi napínavé s dobrými hereckými výkony. Tobin Bell svým chladnokrevným, bezcitným vystupováním stále dokáže vyvolat člověku mrazení v zádech a ruku na srdce? Jeho oběti si žádné slitování nezaslouží.

Zabití posvátného jelena (2017)

Solidní hororové drama, které se ale přeci jen místy celkem táhne a charaktery postav Farrellovy rodiny (i když velmi dobře zahrané) jsou tak nesympatické, že zabránily, abych jim držel pěsti. Každopádně Martina plně chápu, jednal bych podobně.

Brimstone (2016)

Děkuji uživateli malylada za doporučení této pecky. Brimstone je špičkové drama z westernového prostředí s prvky mysteriózna s nejlepším filmovým záporákem posledních let. Šílenýho reverenda v podání Guy Pearce budete zaručeně nenávidět a přát mu nejhorší možnou smrt. Guy svou postavu zahrál tak dokonale, že nechápu jak ho mohla minout nominace na oskara. Pro fanoušky ultra slizkých padouchů povinnost.

Thelma (2017)

Čekal jsem trochu víc, drželo se to možná až moc zpátky, ale i tak velmi dobrý film se zajímavým nápadem. Scéna s miminem nebo scéna na loďce mi rozhodně v paměti zůstanou a úplně první scéna, kdy jde tatík do lesa na lov s malou Thelmou byla skutečně mrazivá.

Smrtící parazit (2009)

Začátek vypadal nudně, ale atmosféra postupně houstne, druhá polovina filmu už odsýpá mnohem lépe a nakonec se jedná o vcelku povedený horor. Závěrečná scénka potěšila.

Liga spravedlnosti (2017)

Nechápu co někteří lidé proti tomuto filmu mají a je mi to srdečně jedno. Já se bavil a bavil jsem se královsky. Celá skvadra Ligy Spravedlivých je sympatická, každý tam má svoje místo, nikdo není do počtu nebo trapnej. Záporák mě možná kdovíjak neoslovil, ale rozhodně byl 100x lepší než třeba Lex Luthor v Batman vs Superman. Nové postavy jsou bezva, za mě nejlepší Aquaman, a už teď se těším na pokračování a vůbec další a další DC filmy.

Všechno nejhorší (2017)

Moc jsem od toho nečekal a hele, ono je nakonec milý překvápko. Uvíznout v časový smyčce a stále dokola prožívat svůj poslední den, kdy Vás maskovanej vrah zabije, to asi neni úplně best, ale zas na druhou stranu kdo by za to co dal, kdyby mohl zvrátit svůj osud. Hlavní hrdinka je první den skutečně na zabití, než jí divák pozná tak jí tu smrt přeje, ale jak stále umírá a umírá tak začíná být sympaťanda. Nakonec může být vrahounovi vděčná, že se stává lepším člověkem :-D Teda pokud přežije, jelikož každá smrt jí bere trochu energie, takže je to asi jako když hrajete hru a máte posledních, plácnu, 10 životů. Lekačky tady zrovna nejsou, brutalita taky ne, ale i tak je to fajn horůrek, co člověka baví a těch několik vtipných momentů mi tam sedlo. Aneb krásná ukázka jak se člověk může chovat, když ví, že večer stejně zase zařve :-D PS : Vraha jsem trefil dřív než hrdinka takže bych si pár smrtí ušetřil.

Chůva na zabití (2017)

Asi není úplně nejlepší, že postava Bee mi chováním zcela připomíná Asii_Power a budu ode dneška po polibku očekávat dva nože v kebuli, ale řekněte sami - Neodpustili by jste jí to? Já teda jo, jelikož správně švihlá holka je dar z nebes a že je to trošičku psychopatická satanistka a několikanásobná vražedkyně? No a co, každej máme své mouchy. Navíc mi nikdo nevymluví, že klučinu měla ráda. Takže nesuďte Bee moc přísně v jádru to je moc prima holka. Jen jí nechtějte naštvat jelikož pak Vás čeká peklo. Každopádně já ode dneška plně chápu, proč se Procesor Asie_Power bojí :-D