• Krátkometrážní

Černá hodina (2011)

Tak stejně jako kolega J*A*S*M nedovede pochopit diváky, kterým se film líbil, já nedovedu pochopit lidi, co sází odpad a div film k smrti nenávidí. Absolutně pohodová záležitost, která rychle utíká, má svoje napínavé momenty, pohodové herecké obsazení a pěknej postapokaliptickej vizuál. Hádám, že kdyby to nebylo v kinech, tak místní hnidopichové neřeknou ani jedno křivé slovo, ale tak co. Sto lidí, sto chutí. Společně s Metrem jeden z nejvíc podhodnocených hororů na této databázi.

Temná věž (2017)

McConaughey jako záporák svou roli zvládl na jedničku stejně jako Elba svého pistolníka, ale když máte víc jak půlku akčních scén ve tmě a to tak černočerné, až si člověk říká, že místo v kině čučí doma na noťasu na první otřesnou kopii, tak je něco špatně. Nejhorší je scéna v lese s démonem, to uvidíte kolosální prd ať už budete v budoucnu koukat na HD, Blu-ray nebo kinorip. Temná tak nebyla jen věž, ale i drtivá většina obrazovky.

Vražedná terapie (2001)

Zajímavej kousek, kde se toho moc nestane, ale znepokojující atmosféra udržuje diváka v pozoru. Jediná škoda, že to bylo hodně předvídatelný, každopádně Vražedná terapie je snímek, který si své publikum najde a nenudí. Hodně mi to připomínalo, pro mě o kapku lepší, Hluboké lesy 2.

Annabelle 2: Zrození zla (2017)

Začátek delší, ale pak Sandberg ukázal, že po Wanovi je tím nejlepším hororovým režisérem, kterého v dnešní době můžete získat. Jsem opravdu rád, že si ho konečně svět všiml a po skvělých kraťasech (na které v tomto filmu chytře poukazuje) a své celovečerní premiéře Lights Out (opět podle jeho skvělého kraťasu) dostal další příležitost potvrdit, že je špičkou v oboru a své šance naplno využil. Annabelle 2 je jeden z mála hororů letošního roku, který dokáže navodit znepokojivou atmosféru a vtáhnout do děje. Hlavní herečka to na svůj věk zahrála velmi dobře a i ostatní drobotina se nemusí stydět. Vyladit zbytečné natahování snímku a bude to bez chyby. I tak ale rozhodně horor, který člověk rád uvidí znovu.

The Devil's Candy (2015)

Příjemné překvápko v podobě depresivního satanskýho hororu, kde vysekanýho malíře začne po přestěhování do nového bydlení chytat celkem zvrácená múza. A aby toho nebylo málo tak jeho dcera se stane hlavním předmětem zájmu místního magora, kterýmu satan našeptává taky ne zrovna 2x hezký věci. Vše samo sebou vede k finálnímu střetu, kde se pozná, kdo je víc posedlej a hlavně, kdo má silnější vůli. Buranskej hromotluk co rozřezává omladinu je jako záporák v cajku, ale Ethan Embry jako vysekanej malíř-metalista je postava o dvě třídy vejš a když mu začne lehce hrabat, stává se rozhodně tím děsivějším.

Havenhurst (2016)

Nabouchaná vápenka, co bude mladší brácha Jacoba Goodnighta, nahání ve starém hotelu hlavní hrdinku. Jop, podoba s Neviditelným zlem je tu více než velká, každopádně i když je Havenhurst o několik levelů horší, stále je to nadprůměrná hororová podívaná, která neurazí a někoho klidně i nadchne.

Machři (2010)

Bezva oddechovka u který jsem se několikrát nahlas zasmál :-) Musím co nejdřív mrknout na pokračování a rozhodně si zahraju šípovou ruletu.

Prokletý (2009)

Zase jednou horor, co by si zasloužil vyšší hodnocení než se mu dostává. Prokletý je poctivá duchařina, kde se nesází na lekačky typu "Počkám až to bude trochu napínavý a pak dám volume na plný pecky" , ale na poctivé, nečekané lekačky, atmosféru, dobré herecké obsazení a sympatického hlavního hrdinu, jehož chování člověk chápe tím víc, čím dál se snímek posouvá a odhaluje více a více z temné minulosti, která nikdy neměla znovu vyjít na světlo. Já se bavil od začátku do konce. Příjemné překvapení a Zoe Saldana ve vedlejší roli mě potěšila.

Cesta bez návratu (2017)

Arnold dramata umí, už v Maggie to zahrál velmi dobře a i zde hraje žalem zlomeného muže více než věrohodně, ale film trpí nedostatkem silných scén a to je jeho kámen úrazu. Depresivní to je, dvě dějové linie, kdy jedna sleduje Arnolda jako muže co přišel o své blízké a druhá dispečera, který za nehodu mohl, byly dobrý nápad ale díky nedostatku emočních scén tu máme pouze průměrnou podívanou, která mě nedokázala vtáhnout do děje a bylo mi tak, bohužel, vlastně jedno jak to celé skončí (i když jak to skončí bylo jasné každému koho tento příběh tehdy ve zprávách neminul) .

Pyramida (2014)

Vychrtlej Anubis s šedým zákalem nahání v útrobách pyramidy bandu uřvaných archeologů. Je to celkem sranda každopádně nějaký lekačky nebo nedej bože pocit strachu fakt nečekejte. Ideální monster horor na mrknutí s ustrašenou holkou, co se po filmu bude cítit statečná, že se nebála. Na jedno mrknutí ale v pohodě