Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Taký rozpočet a toto?! národný poklad Británie jeho príbehy, sa zakopali pod telenovelu. Chýbajú tony brilantných príbehov  so zvieratami..postava Jamesa je nudný usmrkánek s vyplieštajúcimi vlahými pohľadmi, ktoré majú nahradiť energického a vtipného chlapa, ktorým v knihách bol?Prečo herci nedostali aspoň  pár lekcií o veterine? na filmovačkách chýbajú najviac fantastické príbehy zvierat , o ktorých knihy boli. Tu nič, naozaj nič.   zopár návštev u opakujúcich sa ľudí, žiadne košaté ľudské príbehy. Bože, také zlé! kto nečítal, pre toho je to vidiecka selanka,kto vie čítať, zistí že ide o lacný netflus zločin. . Veď to malo byť príbehovo  o zvieratách, nie scenérovo síce pekná, ale telenovela.  Najhoršia postava samotný James Herriot alias Alf Wight v reále.  tiež Sigfried bol v reále fešák, vysoký, kostnatý a humorista, s výborným vzťahom k Jimovi. Vo všetkých knihách to bolo úplne jasné, aj z rozprávania jeho detí ktoré sa tohto posledného natáčania aj zúčastnili. Mno o  veterine a zvieratách nikto z produkcie nemá šajn,a to  nudné vyprofilovanie dramaturgie k tomu... prečo preboha takto dokazili pomaly národný poklad Británie?

Love (2011)

také "hovadiny" teoretikov kritikov,  tu čítam v recenziách. Keď toto Jakub točil, chýbali nielen peniaze a mecenáši, ale aj vek.  Ak 24 ročný bez peňazí a bez nikoho za zadkom natočí lacno prudko pozerateľný film, je mi fuk, koho chcel osloviť. Spätne Jakub, prijmiete moju gratuláciu.

Kde zpívají raci (2022)

vynikajúci výkon mladej. išlo to od srdca. príbeh je postavený inak ako v knihe, .ale tak to už s filmami býva.aj keď červené knihy nikdy nečítam, tu som bola zvedavá.... za rolu Kye pridávam 2 body.

Bullet Train (2022)

chápem prečo sa obsedantným "umelcom " života páči striekani krvi a vraždenie vo veľkolepom štýle hodvábne uhladené líbivou muzičkou, pohodááá tralalá jedemeéé. elementály v našich hlavách si začínajú samostatnú parádnu jazdu. však film..júúú.  Ak to beriem ako paródiu,pretože domlátený šikanzen sa rúti dve hodiny len tak ehm... tiež  fajn ,skvelé  a herci si tu odviedli kus dobrej práce.  Ostatané mi vyšumí z hlavy do zajtra. Toto je čisto mačovská filmarina.

Cesta do lesa (2012)

parádne vykreslené  kruto realistické postavy, bez čiernobielej fasády,  ktoré svoj charakter dokonale dolaďujú cez vzťah k lesu :-). Neviem prečo označenie romantická komédia. V oblasti  pod lesmi kde žijem to vyzerá, že Tomáš Vorel si odskočil písať scenár ku nám  a v krčme pajcol pár vypečených Záhorákov.

Nemilosrdní (2015)

za krásnu francúzštinu (hotový krémeš) pridávam na plný počet. klasika s reklamou na cigarety :-)

Geniální přítelkyně (2018) (seriál)

najskôr som samozrejme čítala knihy, až potom hľadala sfilmovanie... prekvapila ma snaha zachytiť chronologogicky dej knihy aj atmosféru polonacistického ,bláznivo škrupulózneho a biedou poznačeného temného Neapola 60 rokov. . knihu nikdy nenapodobníš, najmä zvláštny druh opisného vyjadrovania, ale aspoň to sprevádza kvázi hlas spisovateľky .... slušne natočená predloha 4lógie  asi najzáhadnejšej a bezosporu najúspešnejšej spisovateľky Talianska od roku 1992.

Polina (2016)

nafúknutá umelá vata s pokusmi s nudnou kvázi melancholickou  kamerou a ultra nudným príbehom .v hlavnej postave bolo nadšenia z úlohy ako v mokrom popole. Nemala žiadnu iskru, aká je viditeľná pri profesionálnych tanečníkoch v každej krajine. NIe porfesionálne ..nesedelo tu nič s ničím, okrem potreby ohúrenia pri kladení na dôraz, že bola vydretá,lebo  bola z Baľšovo ťeatra..  prepálená muzika s tupo pomalými a zle natočenými sekvenciami to celé zahodila do kopru. akoby vám chceli vymyť mozog, že špekáčik je vlastne fillet mignon. po 30 minútach som sa čudovala, prečo to ešte pozerám ,tak som to odpískala.

Zátopek (2021)

dokument ondříčka bol samozrejme autentický aj s komentami Dany Zátopkovej..to som si užila viac ako film,  ale  je parádny tiež.

Tanec s vlky (1990)

toto bol jeden z prvých veľkofilmov, ktorý mi kedysi vštepil vášeň k slobode a prírode. Vďaka takýmto počinom som si  neskôr zariadila život naozaj v srdci prírody.Nemáme vlka, len Huskyho a kopec iných kamarátov ako je maine coon plemeno a havrana a sovu Našťastie bez  nutnosti bojovať s bielymi chamtivými  votrelcami, ak teda nerátam developerov ...