J. Edgar (2011)

Kdyz jsem sel na tenhle film, tak jmeno J Edgar Hoover pro me bylo, podobne jako treba Leona Machalkova, jenom jmeno - o cloveku jsem nevedel lautr nic. To se roku 2011 rozhodl zmenit jeden z nejpovolanejsich - Clint Eastwood. Zel bohu musim ale rict, ze vlastne ani nevim, jestli tenhle zivotopisny snimek zakladetele FBI / inovatora moderni kriminologie mel byt filmem oslavnym, nebo kritickym. Jeho zasluhy jsou shrnuty v nekolika malo scenach / proslovech a vetsina filmu se venuje jeho rekneme vyjmecnym vztahem k matce, udajne homosexualite, mocenskym bojum s tehdejsimi prezidenty a medialnimu samohonicstvi. Asi je to v ramci "zivotopisu" toho cloveka v poradku, ale me osobne by asi prece jen zajimalo vic o zavedeni pouzivani otisku prstu nez jeho oblikani maminych satu… jedno je ale jiste - film jako celek byl nudny, tahlo se to snad vecnost, a nezachranil to ani opet skvele prehravajici DiCaprio v hlavni roli. Filmovou sed navic podrhavalo mizerne nasviceni a masky, ktery rozhodne neodpovidaly standardum druhy dekady 21. stoleti.

Pixely (2015)

Jsem si naprosto vedom, ze objektivne vzato jsou Pixely strasna picovina bez nejaky logiky, smysluplnosti a s mizernyma humorama. Ostatne jako cokoliv dalsiho od Sandlerovych Happy Madison picovin. Zcela subjektivne ale musim rict, ze me ten film presto vsechno docela bavil a utekl mi jako voda. A to nerikam z pozice sentimentalniho osmdesatkovyho ditete (resp. osmdesatkovej sem, ale u nas moc herny za komance nefrcely a poradne jsem znal jen toho Pac Mana, Konga a Galagu ze staryho Nintenda). Naprosto nevysvetlitelne me to proste bavilo, udrzelo to moji pozornost a kdyz film skoncil a celej film sel zkracene vypixelovanej znova behem zaverecnejch titulku na pozadi za zvuku melodicky hudby, tak jsem mel proste super pozitivni naladu. 65%

Drsný šerif - Série 6 (2017) (série)

Takze Nighthorse skoncil ve vezeni, protoze si pujcil od Mafie penize? Walt ho dostal do vezeni na zaklade falesnyho obvineni, ze kteryho nebyl vlastne vubec ocisten? Trend otravnyho mstivyho Walta z predchozi rady pretrval, zbytek nastesti kvalitativne stale nahore.

Drsný šerif - Série 5 (2016) (série)

Mam za sebou patou radu a jak to shrnout... je to furt Longmire, ale ztraci to jisty kouzlo. Ze slabyho finale predchozi rady se vyklubala vata na 2 dily a v tom zbytku je to takovy prapodivny. Walt se ze sympataka transformuje v podivnyho inkvizitora a uplne nesmyslne se stane posedlym pronasledovanim Nighthorse (kterej mu nejspis neprimo i zachranil zivot). Kazdopadne zneprateleni Cady i Henryho probiha dost prapodivne, celou dobu jsou tam jasny indicie kdo taha za nitky a kdo ne a Walter jen nesmyslne kope kolem sebe, musim se priznat, ze me misty uz i sral. Naopak jsem rad, ze spojenectvi bachora s Nighthorsem je definitivne pryc, ackoliv to evidentne bude mit jeste v posledni rade velkou dohru. Cady jinak okay az na to vyjednani propusteni Dariuse, dalsi naprosto nepochopitelny krok, kdy by stacilo nekomu zavolat... a civilni zaloba spolu s chraplavym curakem me serou. Opet to je tak na 3.5 hvezdy, tentokrat to zaokrouhlim dolu.

Drsný šerif - Série 4 (2015) (série)

Ctvrta rada v premierove produkci Netflixu, coz se projevi uz v prvnich nekolika malo minutach opakovanymi zabery na Serifa Longmira za zvuku nejakyho oddechovyho songu… Serial a postavy jsou oproti predchozim trem radam castecne pozmeneny a je otazkou, zda to byl umysl nebo dilo novy produkce. Ale poporade… serial (bohuzel) opustila moje oblibena postava, coz bylo naznaceno v zaveru treti rady. Serif Longmire v prvnich radach pusobil jako skvely detektiv, v tehle rade behem svych vysetrovani zacal poprve chybovat. Nova postava paranoidniho dobraka me zatim neoslovila, ackoliv herec neni uplna guma. Naopak nova postava Deputy Eamonn + herec gumy. Postava Henryho me od zacatku serialu nebavila, ale nevadila mi.. jeho dramaticka promena v Punishera Hectora me ale srala a zaverecna epizoda mi prisla nejhorsi ze vsech 4 dosavadnich rad. Longmire zjistil, ze Henry zabiji lidi a presto ho necha bejt a dal bojuje proti delnikum, ktery jsou sice hajzlove, ale ve finale meli pravdu… Alespon me v zaveru mile prekvapil racionalni Mathias a Nighthorse tim, ze to vypada, ze pujde proti tlustymu protivnymu indianovi s kamosem v divnejch botach. A jinak doktorka a Waltovo tokani divny… PS: Cela ta dramaticka kauza o pomste za nepotrestany znasilneni byla od zacatku zalozena na picovine - Absaroka County a Tribal Police nemeli pravomoce, ale Cady presvedcila federaly, aby se tim zabyvali, akorat to cely posrala indianka tim, ze nemluvila, a jeji matka uplatkem. Proc si tedy stezovali na to, ze to nikdo nepotrestal, kdyz vysetrovani odmitli uz na pocatku kauzy… demence. Hodnoceni zhruba 3 a pul hvezdy, zaokrouhleno nahoru.

Planeta opic (2001)

Remake Opicaku nebyl nic jednoduchyho asi ani na papire, tak se 20th Century rozhodli povolat tezkou kavalerii s Timem Burtonem v cele. Ale ani Wahlberg, Duncan nebo Burton tuhle bidu nezachranili. Standalone by to urcite bylo fajn, ale vzhledem k tomu, ze uz tu jedna Planeta Opic kdysi byla a kvalitativne (herecky i scenaristicky) dosahuje vysin, o kterych se tomuhle filmu muze jen zdat, zustava tenhle film v tezkym prumeru. A to jsem jeste shovivavej.. Wahlberg postrada to nejdulezitejsi - charisma, postava Carterovy je proste "human lover" a je tim vsechno dany, nejakej senat a senatori (krome jednoho nebo dvou nekde u vecere) ve filmu vubec nejsou, neni tam vubec zadny kastovni rozdeleni opic, lidi jsou uplne debilni (ale umej mluvit) a zlej opicak (Tim Roth) je jeden z nejotravnejsich zaporaku, co jsem v posledni dobe videl. Jsem ale rad, ze zlyho simpanze sel hrat prave Roth - jako herec je sracka a uvolnil tak roli Severuse Snapa genialnimu Rickmanovi, takze dik!

Policajt ze sámošky 2 (2015)

Neal McDonough se dal propada hereckym dnem, kdyz hraje hlavniho zaporaka ve srackovy komedii o policajtovi z obchodaku. V hlavni roli opet Kevin James, bachor s talentem, kteremu tentokrat mnohem vic nez v prvnim dile sekunduje hnusna hispanska bachyne (Raini Rodriguez) v roli jeho super chytry dcery. Zapletka stejne debilni jako v prvnim dile, akorat zaporaci uz nejsou skakajici debilove na skateboardech / kolech, ale vycviceny zabijaci. Stejne je ale Paul Blart sroluje, takze zadny prekvapko se nekonalo. Vata kolem (ruzny dialogy, vedlejsi postavy vedlejsich postav) mi prisla slabsi nez v prvnim dile, ale ten sjezd sekuritaku z obchodaku byl celkem vtipnej. Byli to presne ty mentalove, co si clovek predstavuje v obchodacich - zevlak, radoby profik, strapatej dedek s mentalni manzelkou, bachyne atd.. na celym filmu byli ale zdaleka to nejvtipnejsi (pricemz vtipnejsi = netrapny). Slabsi nez prvni dil, cca 45%

Drsný šerif - Série 3 (2014) (série)

Jestlize jsem psal u druhe serie, ze se pribeh rozjel na plno, tak v te treti musel uz nekolikrat rovnou explodovat.. Porad neni jasne proc a kdo je mastermind, ackoliv season finale (shocker) zase udelalo velky krok smerem k osvetleni hlavniho pribehu. Ten uz zacal byt natolik komplexni, ze zhruba dve / tri epizody se mu venovaly kompletne cele. S Branchem jsem trochu soucitil, ackoliv nebylo jasny, jestli se z nej teda stane magor nebo jestli se z toho vyhrabe (pricemz season finale mu dalo malou nadeji). S Vic se to po stalkerovi a manzelsky krizi trochu uklidnilo a Ferga je mi lito, ze tam z nej delaj jen druhou starou babu. Do dalsi serie jdu celkem zvedavej s tim, jaka bude role Malakaje, ocekavam navrat Falese a jeho legalnich buzeraci a samozrejme taky jak to dopadlo s Branchem (fandim ti kamo!).

Kat: Válečná zóna (2008)

Puvodniho Punishera z roku 2004 mam docela rad, predevsim postava Rusaka uz je takova legendarni.. na druhej film z produkce Marvel Knights jsem se tesil a vysledek me bohuzel moc neohromil. Stevenson mi jako herec nesednul a cely to bylo takovy divny... na jednu stranu je Punisher drsnej, celej film beha v armoru Juggernauta z Call of Duty a lame vazy a strili lidi brokovnici do drzky a pak se ve filmu objevi holcicka a je z nej sentimentalni dedek. Villaini jsou celkem zabavny, Jigsaw mi prisel mixem Two-Face / Jokera (a v obou pripadech lepsi nez filmovy originaly) a jeho picenta fotr s emosynem byli mega. Akorat silenej bracha James mi prisel debilni... v prvni scene se drzkou prokouse bachorovi az k organum jako zombik z Resident Evilu behem 5 vterin a pak ve finalni bitce s Punisherem se mu zakousne na 2-3 vteriny do krku a Punisher z toho ma jen cucflek... a pochopil sem, ze to mel bejt hlavne magor - ze je super rychlej karatista se tam nikde predtim ve filmu neukazalo, celou dobu jsem cekal, ze ho Punisher proste streli do drzky a konec. Videt to tech 10 let nazpatek, asi bych z toho byl vyhonenej vic, protoze fatality na tu dobu docela nevidany...

Policajt ze sámošky (2009)

Docela slaba komedie o policajtovi z obchodaku, kterej jezdi na segwayi. Kevina Jamese mam celkem rad, produkce Adama Sandlera, atraktivni (dejove) prostredi - to vse slibovalo potencial dobre zabavy. Nakonec zustalo jen u toho... uz od pohledu je to silny Becko, kvalitativne prilis produkci TV Nova nebo CT neprevysuje, a predevsim postrada nejaky silny momenty / humory. Je to bachor, dela ochranku v obchodaku, ale mimo rvacky s bachyni a zrani hnusnyho lizatka to skutecne zadny vtipny momenty nemelo. Vlastne spis naopak, napr. ten vyhublej ind z Pravidel Zasnoubeni byl vrchol trapnosti, mental s propiskama byl taky trapnej a swat-villain byl uplna nula. Dost slabej prumer, kterej vazne drzel jen ten James...