• Krátkometrážní

L. A. - Přísně tajné (1997)

Snové obsadenie, napínavý príbeh, vťahujúco-civilná atmosféra. Herecké výkony pätice aktérov Guy Pearce - Russel Crowe - Kevin Spacey - Kim Basinger - James Cromwell sú skrátka jedinečné a dokonale prevedené. Veľmi kvalitná kriminálka... Videl som 1x v českom dabingu ----------------- 80%

Uprchlík (1993)

Excelentný výkon Harrisona Forda, ale najmä Tommyho Lee Jonesa, ktorému som veril každý pohyb brvou, každé slovo, každé žmurknutie. Napínavý thriller, ktorý nenudí ani v jednej sekvencii... Videl som 1x v českom dabingu --------- 90%

Bod zlomu (2015)

Prázdne dialógy, suchý dej, herecké výkony bez charizmatu. Skoro dvojhodinová reklama na adrenalínové športy prepletená narýchlo zbúchaným dejom. Videl som 1x kine v 2D v originálnom znení so slovenskými titulkami -------------------- 40%

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu (ale báli jste se zeptat) (1972)

Kultová kontroverzná filmová satira na tému sexuality od majstra humoru Woodyho Allena. Miestami som chytal nenormálne záchvaty smiechu, miestami sa len pousmieval, ale v konečnom dôsledku som veľmi spokojný. Kult! Videl som 1x v českom dabingu ------------ 80%

Náš vůdce (2008)

Špičkový nemecký film o tom ako tenká je dnešná ,,demokracia" a ako ľahké vlastne je nastoliť aj v dnešnej dobe nacizmus. Civilná atmosféra, ktorá by mohla vyznievať ako bežná len podtrhuje mrazivosť snímku. Dychvyrážajúce však je, že snímok je založený na skutočných udalostiach. Výborná réžia a herecké výkony! Videl som 1x v českom dabingu ------------ 95%

Tah pěšcem (2014)

,,Ľudia si myslia, že je toľko možností, ale zvyčajne všetko závisí len od jendého ťahu. A napokon už nie je kam uniknúť." Zručne natočená dráma s výborným Maguirom a Schreiberom. Nenásilne, informatívne, dokonca príde aj na hlbšie úvahy... Pekný snímok Videl som 1x v českom dabingu-------------- 80%

Faunův labyrint (2006)

Krásne imaginatívny film, ktorý si musím zopakovať v HD a v originálnom znení... Potom napíšem viac 85%

Neuvěřitelný Hulk (2008)

V zásade veľmi prázdny film, v ktorom sa nájdu svetlejšie momenty, ale v konečnom dôsledku nepríde žiadna pamätná či kultová chvíľa. Od Hulka z roku 2003 je to myslím určitý posun smerom dopredu, ale skrátka mi to celé príde ako obyčajné béčko... Niet divu, že sa Edward Norton do úlohy Hulka už nevrátil... Videl som 1x v slovenskom dabingu--------- 45%

Captain America: Občanská válka (2016)

Jedným slovom sklamanie a nevyužitý potenciál. Nezobrať do kina dievča pravdepodobne by šlo o jeden z najnepríjemnejších kinových zážitkov aký som musel absolvovať. Ak si Marvel myslí, že mu budem stále ten istý koncept žrať stále dookola tak je na dosť veľkom omyle. Príbeh, ktorý by pri lepšom spracovaní mohol vyniknúť ako prepracovaná psychologická dráma však padá len do poloprázdnych dialógov, nie veľmi nápaditej akcie (Vďakabohu aspoň bitka na letisku za niečo stála) a najmä nefungujúcej hlavnej postavy. Chris Evans je podľa mňa jeden z najhorších predstaviteľov komiksovej postavy akých som videl. Rogersa som si vždy tak trochu predstavoval ako povedzme vojnového veterána, niekoho kto má skutočné jazvy na duši, ale Evansov navoňaný šampónik je skrátka len akousi suchou postavičkou. Čo ma sklamalo ešte viac, je fakt, že postavy, ktoré sa dali adaptovať 30x lepšie podliehajú často nelogickým úvahám a strácajú sa v komplikovanom deji, v ktorom je Captain America len zakomplexovaným chudákom, ktorý pre svoje zastarané dôvody neprijíma Starkove návrhy na vytvorenie bezpečnejšieho sveta. To čo v komikse fungovalo (tímy a filozofia) tu je utiahnuté do úzadia a podtrhnuté dejovou linkou so Zemom, ktorého veľmi kvalitne stvárnil Daniel Bruhl (najmä tie jeho zahľadené pohľady), ale inak ostal len ničím nepamätným zápoporákom s pochybnou motiváciou a dosť riskantným plánom. Veru škoda, že si Bruhla Marvel nenechal na niečo kľúčovejšie a väčšie. Čo sa týka trikov, alebo akrobatických súbojov tie treba klasicky pochváliť, rovnako ako boli príjemným viac komiksovejším osviežením aj Ant-Man a Spider-man (Tom Holland si Parkera dáva dosť luxusne). Bohužiaľ až na pár hlášok a úsmevných momentov sa v koncečnom dôsledku Civil War hrá na niečo čím ani náhodou nie je. Balansuje na hrane niekoľkých žánrov a v konečnom dôsledku sa zas a znova dočkáme len happy endingu a nič zásadné sa nestane. A ozaj... kamera bola príšerná... Videl som 1x v kine v 2D v originálnom znení so slovenskými tiulkami-------------- 50%

Čistá duše (2001)

,,Myslím si, že svet je tak farebný, že Boh musí byť maliarom." Krásne prerozprávaný životný príbeh výnimočného matematika, postihnutého schizofréniou. Za všetkými číslami, teóriami, ale aj halucináciami či hľadaniami skutočnej reality sa však skrýva jeden dojemný romantický príbeh lásky založenej na viere v zázrak. Russell Crowe a Jennifer Connelly doslova dychberúce výkony, výnimočné herecké obsadenie. A vyzdvihnúť rozhodne musím aj nádhernú hudbu, podtrhujúcu každú výnimočnú scénku...Myslím, že sa jedná o bezchybný snímok natočený presne tak ako má byť. Dej funguje, zvraty sú prekvapivé, postavy (ne)reálne...Masterpiece... Videl som 1x v českom dabingu --------------- 90%