Vyvolené (2002)

Neskutečná blbost. Vypadá to, jako kdyby buď a) někdo chtěl do filmu kromě akce nacpat i děj, tak tam vložil tu část s tim policistou (tahle část obsahuje vážně "úžasné" dialogy), nebo b) někdo vymyslel romantickej film, ale pak to dal někomu ke schválení a dozvěděl se, že je to totální blbost, tak vyškrtal ty nejnudnější scény (jak asi vypadaly, když tam i tak zbyly ty nudný kecy?) a dal tam místo nich nějakou akci.

Donnie Darko (2001)

Dobrej film, ale asi by se mi líbil víc, kdyby mi někdo nevykecal tu nejlepší hlášku.

Bílé peklo (2001)

Skvělý film na ochlazení v létě.

Battle Royale (2000)

Trochu moc keců, ale to se dá přežít.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Možná by se mi tenhle film líbil víc, kdyby v hlavní roli nebyl tak děsně nesympatickej herec. Celou dobu mi šel na nervy a ten konec mě docela potěšil. Mimochodem ve filmu bylo až moc nudných částí (například ten výlet na lodi). A asi se neumim dívat na filmy správně, protože ta vrchní sestra mi vůbec nepřišla jako superpadouch. edit po přečtení knihy: Mám podezření, že tento film byl natočen nepřáteli autora knihy. A že si dali vážně záležet, aby to zkazili (třeba odsunout hlavní postavu do pozadí byl vážně geniální tah, a jak už jsem se zmínil, na výběru herců se taky dost vyřádili... jsou to prostě mistři, asi si je taky někdy najmu na diskreditaci spisovatelů, které nemám rád).

Ostře sledované vlaky (1966)

Musím se přiznat, že jaksi vůbec nechápu, proč tento film vyhrál Oscara. A také se mi moc nezdá, že by se děj odehrával za druhé světové války - žádný děj tam totiž není.

Million Dollar Baby (2004)

Při prvním zhlédnutí mě tento film příliš nezaujal. Možná to bylo proto, že se jednalo pouze o malou část filmu, z níž si pamatuji pouze "holku, která vzala v restauraci jídlo z talíře, tvrdila, že je to pro psa, a potom si to vzala k večeři". Nebo to bylo proto, že mi tehdy bylo asi méně než 10 let a v televizi to bylo dost pozdě. Každopádně opětovné zhlédnutí filmu mi přineslo zbytek příběhu a příjemný pocit (SPOILER zaujalo mě, že moje reakce na její přání by byla stejná jako reakce Frankieho).