Vitaj doma, brate! (2022)

3/10 .... nooo s velkou slavou sem prichadza tato slovensko-srbsko-ceska produkcia s komediou zo srbskej Vojvodiny ...dedinky Petrovec kde este zije pocetna slovenska komunita.... do tej sa vracia nehodna mestska dcera spolu s novym priatelom madarskej narodnosti ktory je este aj spisovatel a cela dedina ho neznasa... no.led sa dozvedia ze dalsia kniha bude o nich... nuz zacnu sa diat veci... lenze nedeje sa nic...film ktory trapne pripomina zmes Hornej Dolnej v kombinacii s Babovreskami ... hviezda filmu Polnisova tam ucinkuje celych 5 minut a zvysok su neherci alebo hvoezdy formatu Anka Šiškova (sialene tucna kralovna) alebo Robo Jakab ci Lubo Cerny ... ktori sice herci su ale ich prejav je tak trapni a neherecki ze obcas mate pocit ze tam vsetci improvizuju ... len na vlastne nebezpecie

Pozvánka do pekla (2022)

4/10 ... tak na toto som sa velmi tesil, Dracula a upiri to je predsa rodina, no ale po krvilacnych monstrach zase ani slychu ani vidu   ... cely horror skor pripominal 50 odtienov "upira"   po hrozostrasnych mrtvolnych monstarch nezsotalo nic a kazda by sa zamilovala do hlavneho hrdinu, ved predsa nesmrtleny bohaty a krasny.... co viac si zelat ... ved prave preto sa mlada americanka ktora nahodou pri DNS teste zisti ze ma obrvsku bohatu rodinu v Anglicku necha prehovorit a ide na zincescenovanu svadbu kde pochopi ze nie je vsetko take ruzove ako sa zda.... ale skor krvave   no u nas premiera o par tyzdnov ale je to naozaj skor romanticky strasidelny pribeh na dalsiu Ladies night

Vstupenka do ráje (2022)

4/10 .... clicheeeeeeeeee, clicheeeee a este raz uplne cliche .... od zaciatku az do konca ... byvali manzelia po 5 rocnom manzelstve su po 20 rokoch nuteni ist spolu na svadbu svojej dcery na Bali ... inak krasne odprezentovana krajina ako z katalogu ... cista reklama ... no kedze svadba sa chysta po tyzdnovom vztahu ako rozumni rodicia musia spravit vsetko preto aby ju prekazili ... samozrejme ze sa im to ....     Julia Roberts (54) a George Clooney (61) hraju par pred 50tkou     a inak Clooney je v tom uplne ze neschopny

To nic, drahá (2022)

7/10 ... ako thriller drama dobre .... ale nieco tomu chybalo aj ked zvrat na konci bol pre vsetkych neocakavatelny ... takze stoji za zhliadnutie... mame tu novu hollywoodska hviezda - Harry Styles v ulohe Jacka nielen pripomina Leo Di Capria v Titaniku ale sa tak aj vola (isto nie nahodou)     ale musim uznat vykon velmi dobry a niektore sceny priam az zimomriavkove   ... o co ide? Nuz v mestecku niekde v pusti USA cca 40-50 roky minuleho storocia ... uzatvorena skupina obyvatelov ... stastne pracovite manzelky a makaci chalpi ktori zarabaju na zivobytie ...ale ako? Kde? Co vlastne robia? ... chvilami to pripominalo dokonale Stepfordske panicky ... ale ... tu je cudne nieco uplne ine ... a ked zomrie prva dokonala manzelka....spusta sa lavina

Úsměv (2022)

10*/10 ...konecne horror ako sa patri ... tolko adrenalinu co som si ja dnes za 2 hodiny prilial do tela.... riadne .... dokonala atmosfera a konecne pribeh ktory vystrasi az do spiku kosti ... mlada psychiatricka ktora v detstve prezila traumu dnes pomaha podobnym ludom s prekonavanim tych ich ... ked sa jej vsak v ordinacii zavrazdi mlada zena trpiaca preludmi ...zacne pocitovat rovnake priznaky a vidiet podobne preludy.... ale kto vlastne uveri blaznovi ze nie je blazon? ... a su preludy len preludmi? ... od dnes mate zakazane sa na mna usmievat... desivy horror len pre silne povahy

Světlonoc (2022)

4/10 .... na slovensky film sa da povedat ze velmi dobre ale o horrore sa rozpravat urcite neda ...    skor socialna drama o navrate po rokoch domov z ktoreho hlavna hrdinka za tragickych okolnosti ujde este v mladom veku ... no ale navrat nie je vo velkom style a ludia su podozrievavi a vselico sa hovori ... bosoractvo a kliatby... zmiznutie mladsej sestry .... pribeh taky jednoduchsi a v konecnom dosledku velmi predvidatelny... tvari sa to ako umelecky filmik... ak by tieto sceny vystrihli a malo by to kratsiu stopaz bolo by to isto lepsie

Halloween končí (2022) odpad!

1/10 ... no snad uz nakoniec je tomuto trapeniu koniec ... nie celkom rozumiem na co vznikol aj tento posledny kusok skladacky, pretoze uz aj ten predchadzajuci stal za hovno ... zaverecne finale sa nekonalo aj ked teda zbehlo sa tam cele mesto a vlastne vsetci predsa vieme ze Mike Mayers nemoze zomriet tak som zvedavy kto a ako ho zase ozivi .... Jamie Lee Curtis ma uz 63 rokov tak sa este mame na co tesit a je dost mozne ze nas podobna sracicka este caka.... pribeh to nema ziadny len teda ze vrah sa vrati a jeho posledne obete vlastne vrazdia s nim ... no je tu tato sikovna babicka ktora sa neda a zbrane vsetkeho druhu ma vzdy pripravene

Válečnice (2022)

4/10 ... africka drasticka drama o pomalom nastoleni ukoncenia otroctva v Afrike... pise sa rok 1823 a africke kmene bojuju medzi sebou aby vyhoveli europanom v snahe ovladnut trh s otrokmi a tak vlastne africania nicia vlastnych aby mali koho predavat do otroctva ... medzi nimi aj slavna zenska bojova jednotka ktorej veli skvela Viola Davis ... avsak film je skor o tom ako sa dostat do tejto jednotky a ake puta vznikaju medzi zenami ... no a tu sa zacina pribeh mladej africanky ktorej arogancia a spupnost prinuti otca predat ju kralovi ... no ale s hlavou kmena ju spaja ovela vacsie tajomstvo ako len sila a odvaha....

Black Adam (2022)

5/10 ... taky uplne obycajny priemerny komiksak.... dalsie potvrdenie toho, ze DC proste na Marvela nema ... podarilo sa to len Supermanovi a teraz Aquamanovi .... a vlastne aj Shazam je pre mna ako tak znesitelny .... ale tento Cierny Adam je taky smiesny nelogicky pribeh trpiaceho otca snaziaceho sa chranit vlastnu rodinu, aje ked hrdinstvo v povahe nema a ziskanu moc nevie vyuzit pre vacsie dobro ... skoda   ale neurazilo a detom sa pacilo takze to je niekedy to podstatnejsie

Ďáblova kořist (2022)

7/10 .... podla ukazok horror ako sa patri   avsak po zhliadnuti zistite ze to bol len obycajny Vyhanac diabla ...akurat miesto vyhanaca je tu vyhanacka   ,,, sestra Anna sa s diablom ani demonmi nekasle a vyzenie z Vas okrem vecere a mozno silvestrovskej kacice aj nejakeho toho demona avsak vo filme samotnom tam chbyalo viac a viac lakaciek ... zaciatok bol slubny ale postupne sa to zvrhlo na socialnu dramu z krestanskeho prostredia a okrem tradicneho lezenia po stenach a otacania krku o 360° nebolo cim prekvapit   mozno nabuduce ... ale tento rok stale u man vyhrava SMILE ako najhorror roka