Terminátor (1984)

Syrový, nekompromisní a nesmlouvavý. A tohle vše jsou opravdu v podání tohoto veledíla skutečné klady. Arnoldova nejvýznamější životní role. Má-li Stalonne Ramba, Arny má naopak Terminátora. Tisíckrát viděno a opět rád zkouknu znovu.

Četa (1986)

Platoon je velice syrové nekompromisní drama vyobrazující vietnamský konflikt v celé své nahotě. Na jednu stranu jsou zde vojáci, pro které je zabíjení nutnost a na straně druhé je zde ještě alespoň trošku mírumilovný seržant Elias v podání skvělého Willema Dafoeho. Mezi dvěma těmito kameny sledujeme příběh vojína Taylora. Na Zemi existuje peklo a jmenuje se Vietnam! 90%

New Police Story (2004)

Skvělý návrat Jackieho Chana k žánru, který mu kdysi přinesl nehynoucí slávu. Prostředí Hong Kongu mu vždy slušelo nejvíce, ať si každý říká co chce. Nový díl se vyznačuje slušně pochmurnou atmosférou až depresivní. Na to jsme v těchto filmech nebývali zvyklí, přesto si myslím, že ani v nejmenším to ději neuškodilo. Prakticky je zde nejlepší zaporák ze všech filmů Police Story. Film rozhodně má co nabídnout a mě kupříkladu velmi potěšil. Nemám co vytknout.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Rok se sešel s rokem a Robert Rodriguez svou vysoce nasazenou laťku dle mého nepodlézá. Vybavil se tentokráte ještě mnohem lépe složeným hereckým týmem, hudba zůstala prakticky stejná jako u Desperáda a Quentin dostal mnohem větší roli a ještě k tomu se jelo podle jeho scénáře. Sečteno, podtrženo mi z toho vychází opět 5 hvězdiček. 85%

Tři králové (1999)

Tímto filmem se zrodilo jedno sympatické duo herců Wahlberg a Clooney. Ale je otázkou jestli to s Clooneym nesluší každému herci:) Přece jen George je sympaťák až na půdu a i v tomto filmu to není jinak. Několik vynikajících záseků. Scéna s krávou mě dostala. Dost ulítlej film co mě vždy potěší, zato určitě nepotěšil US Army. 75%

Poslední skaut (1991)

Tady se nám sešlo hned několik nej. Suverénně nejlepší film jak pro Willise tak pro Tonyho Scotta. Bruce Willis svou postavou vytvořil jednoznačný kult v postavách akčních hrdinů, kteří svého protivníka "ukecají". Poprvé jsem film viděl na premiéře v kině, později s bezkonkurenčně sprostým dabingem. Hláška stíhá hlášku a je to opravdu síla. Podobný film již nebude nikdy natočen. A za tím si jednoznačně stojím. No uznejte sami: -Na špatným místě ve špatný čas, nic osobního. -To si myslíš ty. Včera jsem opíchal tvoji ženu. -Vážně? Jak víš, že to byla moje žena? -Říkala, že její muž je hroznej čůrák a nosí klobouk. -Jsi celkem v pohodě na to, že tě čeká kulka. -Tvoje žena stojí i za dvě kulky. -Jak to chceš? Do prsou? Nebo do hlavy? -To přesně říkala tvá žena. -Nech už těch keců o mý ženě. -Zeptej se mě, jak je tlustá? -Jdi do prdele! Jak je tlustá? -Musel jsem ji vyválet v mouce a hledat vlhký místo. Pak jsem ji musel poplácat a chytit správnou vlnu. Neříkám, že je tlustá,ale její školní fotku dělali z letadla.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

„Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neboť ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh.“ - Chci se tě na něco zeptat. Když jsi ke mně vjížděl, všim sis cedule s nápisem „Sklad mrtvejch negrů“? - Ne, nevšim. - A víš proč? - Proč? - Protože tam žádná není! Protože se neživím skladováním mrtvejch negrů, tak proto! .... - Řekni mi jak Marsellus Wallace vypadá? - Cože? - Z jaký jsi země? - Cože? - Vo zemi "Cože" jsem nikdy neslyšel. Mluví se v "Cože" anglicky? - Co .. Cože? - Anglicky, parchante! Mluvíš anglicky? - Ano - Takže rozumíš, co řikám? - Ano - Řekni mi, jak Marsellus Wallace vypadá! - Cože? Já ... - Řekni ještě jednou "cože"! - Řekni ještě jednou "cože"! Varuju tě, já tě varuju, ty parchante!! - Řekneš to svý "cože" ještě jednou...!!! - On ... je černej - Pokračuj! - Je ... je plešatej ... - Vypadá jako děvka? - Cože? - Jestli vypadá ... jako ... děvka? - Nééé! - Tak proč jsi ho chtěl vojet jako děvku?! - Nechtěl. - Ale chtěl. Ale ano, chtěl, Brette! - Chtěl jsi ho vojet - Né, né - Ale pan Marsellus Wallace nemá rád, když ho vojíždí někdo jinej, než paní Wallacová.