Rváčův deník (1995)

Proč nedostal DiCaprio ještě Oscara? A to jsem nikdy nebyl nikterak velký fanda božského Lea, ale prostě ten kluk umí. Zahrál už spoustu divných rolí a myslím že ve všech uspěl. Rváčův deník jen potvrzuje jeho velikost, která časem přišla. Nejedná se o moc optimistický film, ale určitě stojí za pozornost. 80%

Resident Evil: Afterlife (2010)

Celou tu exkurzi sérií jsem absolvoval abych se naplno připravil na nejmladšího bratříčka Afterlife. Když půjdu po pořádku, úvodní akce mě nechává naprosto chladným, pátrání po Aljašce také, poté ovšem přichází zlom, stává se tak po přistání v Los Angeles. Tady jsem totiž opět doma, scény kdy je Milla osamocena mě vždy k smrti nudily, zato když se dostává mezi nějakou tu tlupu přeživších začíná situace houstnout. Jak sama trefně zmiňuje, kolem ní totiž umírají lidé. A tak konec s nudou a jde se na věc, ve sprchách se začnou objevovat nové druhy zombíků a přichází i vysoký chlápek se sekerou. Jakmile dopadne poprvé jeho nástoj na vrata, mám s hodnocením jasno. Tento díl stojí za pozornost! Vrata samozřejmě jsou prolomeny, začíná boj o život, příjde zrada, atd. Na filmu nevadí jednoznačné vykrádání Matrixu, fakt že se film semtam poohlédne k sousedům pro inspiraci mě nenaštval ani v třetím díle. Slabinou filmu jsou neskutečně zpomalené souboje. Tento vizuální marast se naplno projevil v závěru, kdy Weskerova smrt vypadá přímo otřesně. Rozpůlení psa kusem skla, beru jako efektivní záležitost. Stejně jako odhození brýlí. Neviděl jsem film ve 3D. Přesto jsem si pochutnal. Základní otázku si člověk musí klást ještě před projekcí, zda nemá příliš vysoké scénaristické nároky na tohle stále zábavné béčko. Mé resumé dílů: 70% - RE3, 55% RE, 40% RE2, 35% RE4. PS: Po určité době, kdy vyspívám jako divák, tenhle díl moc neobstojí. 35% a může být i docela rád, že je rád.

Resident Evil: Zánik (2007)

Třetí díl ze série na mě působí nejvyzrálejším dojmem, skloubí se zde vize (celý svět napaden, z planety se stala nehostiná pustina) s bombastickými akčními scénami (napadení havrany, zombie v Las Vegas). Záporák více než slušný přichystá nejedno překvapení. Místy film sice připomíná Mad Maxe, ale promíjím. Russell Mulcahy dokázal natočit svůj nejlepší film po Highlanderovi. 70%

Resident Evil: Apokalypsa (2004)

Na scénu v závěru filmu nastupuje můj oblíbený záporák Dr. Isaacs. U Apokalypsy mi přišlo že se mírně zhoršil obraz a to přestože oproti minulému dílu stoupnul rozpočet na 45 milionů. Jednička byla propracovanější, dvojka působí jako taková akční jednohubka, navíc hůře natočená. 40%

Resident Evil (2002)

První díl vše odstartoval, s odstupem času zase nepůsobí tento díl tolik akčně, spíše se jedná o jakési uvedení do problematiky. Milla Jovovich možná ještě netušila že jí postava Alice bude souzena. Jen pro zajímavost v záporné roli se zde objevuje dnešní Salomon Kane. PS: Vynikající soundtrack jehož nedílnou součástí se stal hit Slipknot - My Plague. 55%

Policajtem proti své vůli (2005)

Docela se povedly fórky na téma "Tmavé maso mi dost často činí potíže." Jinak docela očekávaná slabota, kterou zachraňuje drsňácký S. L. Jackson. Eugene Levy je otřesný sám o sobě.

Noční můra v Elm Street (2010)

Kde začít? Nejraději bych celý hollywoodský teen styl v hororech nakopal do prdele! Tolik krásných umělých postaviček, aby člověk pohledal. Co mě ale nejvíce nadzvedává je klipařský styl scén, prakticky zde neexistují delší záběry, Freedy se málokdy dočká souvislejšího záběru, a když se tak stane tak je to celé nějaké rozmazané. A to nemluvím o faktu že kamera nikdy nenabídne pořádný detail na cokoliv co by mohlo nějakou nechutností zavánět. Viz prohlížení nějakých fotek v rukou našich hrdinů. Tohle už vážení nejsou horory, ale pohádky. Naprosto se vytratilo napětí, místo toho se zde dočkáme asi 50 lekaček. Naprosto předvídatelné. Nevadí mi remake jako takový a Jackie Earle Haley rozhodně nebyl špatnou volbou. Vadí mi ale samotné zpracování, vyměklost (je zajímavé že pohled na krev nebo pořezané tělo nikomu nevadí), herci hrozní. Potěší několik scén, přecejen původní Noční můra již slaví 26 let. PS: Neskutečně bije do očí rozdíl mezi nesmlouvavou Piranhou a tímto teen kouskem. Zmiňuji se o tom,protože právě Noční můru jsem zhlédl jako první horor po Pirani, která pro mě představovala přesně ten typ hororu jak se má dělat remake.

Projekt A (1983)

U tohoto typu filmů se mi nestalo poprvé že jsem nějak zaspal úvod a celkově jsem moc nepobral o co jde. Troufám si říct že hongkongské filmy Jackieho Chana jsou tím dost známé, poněvadž každý z nás se přecejen více zaměřuje na souboje, a příběh mu nepřipadne nikterak důležitý. Já jsem zjistil že příběh je v Projektu A dosti důležitý a tak jsem se musel vracet na začátek. Opět se nám zde sešli Jackie, Sammo Hung a Biao Yuen jako rovnocené postavy. 80%

Černý přízrak (1986)

Příjemné béčko o jedné vendetě, která mi připomněla Vránu. Škoda že není nikterak vysvětleno jak se vůbec Charlie Sheen zhmotňuje. Zkrátka mozek nedostane u tohoto filmu šanci ani na okamžik. Film samozřejmě nepůsobí nikterak originálně. Lepší automobilové honičky jsme již viděli a herci jsou místy dost prkení. Černý přízrak spíše ale připomene osmdesátkový nenáročný styl. Nadhodnotím, ale nenudil jsem se. PS: Navíc má film dosti příjemný soundtrack.

Noční rande (2010)

Na film jsem se díval jen díky cameu Marka Wahlberga. Steve Carella upřímně moc nemusím. Žádnému jeho filmu jsem nedal více než 3 hvězdičky. Už od Božského Bruce s rozpaky sleduju jeho rostoucí popularitu. Tady je postaven na jeho "humoru" další film. Film na mě působil jako manželský poradce. Akční dění na place nebudu komentovat, stejně jako "humorné" scénky v titulcích. Já se prostě nesmál.