S tebou mě baví svět (1982)

Čím jsem starší a mám děti, tím raději mám tuto komedii. PS: Vysvětlí mě někdo proč měli zrovna na toho Alberta takovou pifku?

Machete (2010)

Nečekal jsem že tohle slovo vypustím z pusy v souvislosti s touhle řezničinou, ale je to relativně SLABOTA. Na to že tohle točil Rodriguez a že se jedná o režiséra, kterému béčková zábava rozhodně může říkat PANE, tak jsem čekal výsledek mnohem lepší. Rodriguez natočil rozhodně lepší filmy : Desperado, Od soumraku do úsvitu anebo Planetu Teror. Machete nebyl špatnej nápad a dokonce i trailery vypadaly skvěle a zábavně, ovšem výsledek prostě není ono. Vše podstatné totiž právě bylo řečeno již v upoutávkách a divák tedy zjistí že vše na co se těšil vlastně viděl. Herci jinak veskrze dobří, hlavně ti na americké straně hranice (De Niro a Fahey). Nevím nevím jak by to dopadlo bez jejich neúčasti. 50% PS: Celkově herecká sestava Machety (Danny Trejo není a nebude nikdy hercem) kulhá za hvězdnými Expendables. Kde každou postavu hraje prostě lepší herec.

Šílenství (1994)

Charismatický Sam Neill je nakonec tím důvodem proč přihodit 4 hvězdičku, musím ale konstatovat že byl to boj podmanit si tuhle Carpenterovku. Kdybych měl zvolit které filmy mám od něj raději zda-li z 80. let nebo z 90. let. Tak bych určitě zvolil ty osmdesátkové. Tady ovšem mu nelze nic vytknout, dokázal rozhodně vybudovat tu správnou temnou a nekompromisně bezútěšnou atmosféru. Pravděpodobně nejlepší film jeho druhé dekády. PS: Čím delší časový interval mě dělí od skončení filmu, tím více na něj musím myslet. 70%

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Druhý díl je určitě lepší, přibylo humoru a hlavně přibyla postava dědečka, kterého nezapomenutelně ztvárnil pan Karlík. Vedlejší role jsou obsazeny rovněž luxusně (Sobota, Nárožný, Poloczek, Peterka). Zkrátka spolu s prvním díle jsou tohle rodinné komedie, na které se rád podívám kdykoliv.

Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) (TV film)

Je s podivem že i přes popularitu Tomáše Holého se jedná o televizní film. Svou úrovní by se rozhodně mezi celovečeráky neztratil. Zase jednou příjemně strávený čas u televize.

Křížová cesta Šaolinem (1976)

Začátek tvorby mistra Chana není nic světoborného. Příběhově film celkem ušel, ale značně se na filmu podepsal zub času, fakt že film je 34 let starý je prostě nemilosrdný.

Volání Cthulhu (2005)

Cthulhu je jakási prastará rasa organické živé hmoty, tzv. Prastaří, kteří kdysi obývali zemi a nyní žijí na okraji naší Sluneční soustavy. Jejich schopnosti jim dovolují pohyb v mezihvězdném prostoru a podle staré legendy se vrátí jednou na Zem ujmout se opět vlády. Někteří lidé si podle této povídky také myslí, že tato rasa žije rovněž v nitru naší planety a je představována dodnes jakýmisi ještěry a příšerkami. PS: Film měl dusnou atmosféru a zbytek si již nevzpomínám :)

Karate Kid (2010)

Originál jsem nikdy neviděl. Jackie Chan hraje více než by si Jared zasloužil, ale budiž. To že americká rodina nemá práci doma a tak se přestěhuje do Číny, budiž. To že má film více než dvě hodiny, ale akceptovat nelze. Dlouhé, vykonstruované a nebýt hlavně Jackieho tak jde hodnocení zcela určitě dolů. 50%

Amos & Andrew (1993)

Tak podobnou krimi komedii si příště raději odpustím. Film mi dokonale dokázaly zhnusit všelijaké rasistické narážky. Proč pořád řešit že je někdo černej a že má třeba velkej dům. Zvyknul jsem si na Chrise Rocka, který snad ve všech filmech kde hraje si stěžuje na to že je černoch. Ale že tohle činil na začátku kariéry i Samuel L. Jackson? Abych to shrnul, kdo tento film neuvidí, tak o nic nepříjde.

Batman vs. Red Hood (2010)

Zatím můj nejlepší komiksový animák. Děj je naprosto uchvacující a neustále odsýpá směrem kupředu. Dost mě překvapilo, jelikož nejsem zrovna fanoušek kresleného komiksu ve filmovém zpracování, že zde není tolik soubojů jako například v Avengers. Batman vs. Red Hood rozhodně doporučuji, nechme se překvapit s jakým příběhem na nás vyrokuje Christopher Nolan u třetího Batmana.