Poločas štěstí (1984)

Věděli jste, že Vinklář je termín pro člověka, který dává právní rady za peníze, ale nemá licenci? Jen taková zajímavost... Jinak film je dobrej, Vinklářovi i Adamírovi se tyhle role dají věřit a starý Žižkov hraje taky výborně. Příběh je celkem prostej, ale nenudí. Byl jsem spokojenej. Jen občas herci ve vedlejších rolích jsou trochu prkenní.

Pravda a spravedlnost (2019)

Fantastická kamera. Obraz je tu na úrovni filmů z USA. a super herci. Příběh dvou sedláků a jejich soužití a potýkání po desítky let... Znělo to banálně, ale je to hezkej film se spoustou zvratů v ději. Estonci mě v posledních letech překvapují, jak dobré filmy umí udělat. A jak velký to je rozdíl oproti českému marasmu se stále stejnými tvářemi a stále stejně špatnými scénáři.

Zločin na Zlenicích hradě (1971) (TV film)

Pěkné, povedená historická TV inscenace, která mne ale nějak úplně neuchvatila.

Hnüs (2019)

Ta hudba je strašná, ostatně jako většina rockové produkce 80. let s kousky jako Whitesnake nebo Europe, Kiss etc. Je zajímavé, že i takovou sračkou se daly vyhrávat hitparády. Každopádně to klukům umožnilo dělat spoustu zábavných věcí jako třeba šukat, co se hýbe, jezdit rychle a zběsile, fetovat a demolovat hotely. A právě část o jejich trávení volného času je maximálně zábavná. Zmapování rockerova dne na turné je top.

Still Crazy - Pořád naplno (1998)

V první půlce a na euro turné je to víc sranda, ale i konec je celkem v pohodě. Pohoda je asi to hlavní slovo, které to vystihuje. Je to milej film s příjemnými herci a uteče jak nic. Nemá nic extra překvapivého a hudba tu není nějak oslnivá, ale nějak jsem to těm Angličanům odpustil. Celkově takové slabší čtyři.

Lupin (2021) (seriál)

Všechna moderní klišé v jediném seriálu. Těžko hledat důvod, proč na to koukat, já nenašel žádný.

Kaviár jen pro přátele (1969) (TV film)

V kontextu TV věcí to bylo skvělý. Možná je 5 hvězd moc, ale celá ta myšlenka i to, jak je to zahraný, tu prostě fungovalo. Menšík je tak slušnej a hodnej, až mu ty svině okolo nevěří a radši se ho zbaví...

Andula vyhrála (1938)

Já mám tricitkovy komedie docela i rád, ale tahle mi nepřišla moc vtipná. Nejhorší byl bratr Anduly, to byl i na tehdejší poměry megatrapák.

Věc: Počátek (2011)

Původní Věc byla hodně paranoidní film. Nešlo ani tak o to, jak moc hnusné je "to", ale kde, tedy spíš "v kom" se to skrývá. V tom novém tohle zmizelo, zato přibyla vědkyně a gore efekty s monstrem, co mění podobu. Celkově je to dost zbytečný film.

Co teď a co potom? (1991) (seriál)

Těžko to hodnotit jako celek, protože samotná část s terapií a Hartlem není špatná, je kvalitou konzistentní a zasloužila by si kolem 3 hvězdiček. Ovšem část, která se věnuje soukromí lidi z terapie, ta je hodně proměnlivá. Stěžejní příběh v prvních 4 dílech, kde je Chýlková, Heřmánek a jejich dítě (a nová rodina), funguje na 5, i ta holčička to hraje dobře. Jenže ty ostatní už tak zajímaví nejsou a postupně mě to už moc nebavilo... Šulcová ok, ale tu další byli spíš slabí. Celkově dávám tři... Ale kdybych hodnotil jen první polovinu seriálu, šel bych určitě výš.