Krev zmizelého (2005)

No jo, jak něco produkuje ČT, tak to vždycky dopadá takhle. Na jedné straně ten scénář není špatný, atmosféra je typicky Körnerovsky hutná, temná a bezvýchodná, postavy jsou zmítány kolem dějin (nebo se stávají jejich soukolím, většinou v negativním smyslu) a brutalita války i následného socialismu je vykreslena dobře. Na druhé straně stojí viditelně televizní produkce -to vadí hlavně u válečných scén-, rozsekanost a nepříliš šťastné obsazení sl. Geislerové. Trochu mě i mrzí jistá nevyváženost. Jak mi přijde film silný při zmínkách severských legend a mystiky, tak mi přijde slabá a šroubovaná část věnovaná Kongu. Vždycky si říkám, jaká je to škoda, že už nemůže Körnerovy předlohy točit Vláčil. Protože filmy jako Údolí včel, Adelheid už tu nikdo nenatočí.

Barva peněz (1986)

Není to špatný film, ani oba hlavní herci tam nehrají špatně (Newman dokonce výborně), záběry zápasů jsou natočené také výborně. Film má ale slabinu jinde než ve zpracování, a to ve scénáři. Je prostě hrozně schématický a očekávatelný. No nezlobte se na mne, ale kolikrát už člověk ve filmu viděl, jak starý profík zaučuje talentovaného nováčka, který ale musí řešit mravní dilema, zda přijmout cynický pohled na svět svého učitele, nebo jít vlastní cestou? Závěr:Neurazí, ale ani ničím nepřekvapí.

Střihoruký Edward (1990)

Obecně nejsem fanda dojemných, citlivých event. romantických filmů. O to víc mě ale nějaký takový povedený kousek dostane. A vůbec nepochybujte, že Střihoruký Edward povedený je. Samotný příběh (v podstatě) postiženého a zároveň umělecky nadaného Edwarda je jednoduchý a hraje v něm roli snaha o uplatnění ve společnosti a snaha o lásku. Obojí přitom tvrdě narazí... Johny Depp tu hraje víc než dobře, totéž Winona Ryder. Když si k tomu přičete Burtonův cit pro místy až gotické vizuální ztvárnění a povedený hudební podkres, vyjde z toho moc fajn film.

Texaský masakr motorovou pilou (2003)

Je mi líto, tohle na mne nějak nezabírá. Já se bojím u hororů, kde člověk neví, na čem je, takové to "skryté zlo". Třeba svého času Vetřelec nebo Věc, z těch duchařských zase Šestý smysl nebo Ti druzí. Naopak filmy, kde je hlavní zabiják hnusoň a film je plný efektů a kusů masa, mě většinou nudí. A tak je to i s T.M.M.P.

Pro hrst dolarů (1964)

Výborný Loneho western, kterému k megadrsnému Clintovi, jeho dvěma (později jen jednomu) hlavním protivníkům, Leoneho režii a Morriconeho hudbě chybí buď kousek odlehčujícího humoru, nebo naopak serióznosti. Pak by se to dotáhlo buď na "Hodný, zlý a ošklivý" nebo na "Tenkrát na západě". I se 4* je to ale pořád skvělý western a hodně zábavná podívaná.

Super Size Me (2004)

Ale jo, Špurlok udělal zajímavej film a zhruba 50 minut mě bavilo koukat, jak se měsíc futruje jenom u McD a tloustne. Ono se to koneckonců dalo čekat. Co bych si ale dovolil podotknout - vadí mi, když se hledají chyby jinde, než jsou. Chyba je vždy v člověku, který se přejídá a nehýbe - v jeho slabošství. Ne ve fast-foodovém řetězci, o němž je známo, že jeho jídlo je kombinací tuků a sacharidů. Skoro bych řekl, že je to pro dnešní společnost typické. "Jsem tlustý? Pojďme z toho někoho obvinit!"

Ken Park (2002)

Pokud jste viděli Kids, je tohle celkem ztráta času. Je to jeden z mála filmů, které jsem nedokoukal. Ne, že by mi vadilo násilí, sex nebo vulgarita (chraň pánbůh, normálně filmy s těmito atributy spíš vyhledávám!), ale tady mne to nějako nebavilo.

Kids (1995)

Larry Clark jde v míře zobrazení sexu, brutality a vůbec odsouzeníhodného chování hodně na dřeň. Nic proti tomu, mně to neva, já jsem fanda krutých filmů. :-) A koneckonců, možná část mládeže v USA opravdu taková je. Co mi vadilo, jsou ploché hlavní charaktery a chybějící silnější příběh. Přišlo mi to celé jako takový slepenec víc či míň šokujících scének, snímaný špatnou kamerou. Celkové hodnocení - samoúčelný snímek. Násilí a sex vás u filmu udrží, ale žádný zvláštní zážitek to není.

Ronja, dcera loupežníka (1984)

Dobrá pohádka, plná po-po-po-podivných potvůrek, která má v sobě i typicky severské temné a strašidelné momenty. Jako dítěti se mi to hodně líbilo.

Profesionál (1981)

Belmondovo charisma táhne Profesionála od prvních minut až do konce, bez něj by to byl hodně jiný film. Jemu se ale dá bývalý agent zahraniční rozvědky, který se přišel pomstít bývalým nadřízeným za zradu (a zároveň dokončit úkol), naprosto věřit. J. P. B. je tu naprosto neskutečný macho. Teprve po shlédnutí tohohle a možná ještě jednoho, dvou dalších Belmondovských kousků, si člověk naplno užije Muže z Acapulca. :-) Mám rád souboj s Hosseinem. Připomíná mi filmy Sergia Leoneho.