• Krátkometrážní

Johnny Mnemonic (1995)

Velmi nedoceněný film, který ode mne dostane 4* kvůli originalitě - 3D procházení internetu na tu dobu je fantastické a řezací ohnivý drát je také perfektní. Herecké výkony jsou opravdu děsné, zvlášť K. Reeves. Všichni v tomto filmu hrozně přehrávají, ale na tu dobu něco nevídaného.

Spalovač mrtvol (1968)

Co se stane, když máte raději práci než svou rodinu a pracujete v krematoriu ? Pracovní úspěch je přeci přednější, zvlášť pokud je to pro člověka posláním... Kamera je místy intenzivní, že vám je z toho nepříjemně. Mrazivá hudba i mrazivý klid pana Hrušínského jsou mrazivou součástí tohoto filmu. Nejšílenější je scéna s manželkou a synem při práci.

Americký gangster (2007)

Film sice zdlouhavý, ale přesto takový promyšlený. Nejvíc se mi líbil D. Washington jako uvědomělý mafián ( nebral drogy a chtěl to někam dotáhnout ). Akce pomálu a přesto zábavný film.

Iron Man (2008)

Ano, je to nesmysl ten film, ale film má u mne úspěch díky vysokému technickému zpracování a hlavně mě poslední dobou většina comics filmů zklamala (ne Temný Rytíř). Jeffa Bridgese jsem málem nepoznal díky jeho vajíčku na hlavě :-)

Perníková věž (2002)

Považuji tento film za jeden z nej v drogové problematice. Takový CZ Trainspotting. Výborná hudba i Soundtrack. Dolanský exceluje.

Batman začíná (2005)

4 * za provedení, Michaela Cainea, Liama Neesona, Gary Oldmana a město. Co tu absolutně kazí dojem je Katie Holmes = když se na ni kouknu ve filmu, koukám a vidím její herecký projev, který se skládá jen z uculující se holky nebo naštvané právničky. Prostě na mne z mysli vyskočí ta holčička z Dawsonova světa. Katie by si zasloužila malinu.

Dokonalý trik (2006)

Kostýmy reálné, charaktery uvěřitelné, ale vše ostatní je sci-fi. Já se nudil a ani konečné rozpletení nebylo zas tak šokující, aby vyvážilo ten mdlý příběh před tím. Některé ukázky triků, ale byly velmi zdařilé a vysvětlování provedení také.

Kmotr (1972)

Film je skvělý, ale je prostě moc dlouhý. Silné scény, kterých je pomálu, nevyváží celý film. M. Brando jako Don Corleone je úchvatný ( + jeho vycpané boky tváře) a Al Pacino jako Michael (Majkl) také. Film se drží striktně knižní předlohy. Kniha je prostě lepší nooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo ( jsem to musel napsat ).

Schindlerův seznam (1993)

Určitě pro mne silnější zážitek než pianista. Vizualizace v černobílé je lepší díky koncentraci pro příběh. Ralph Fiennes hraje strážníka, který je dítě své doby, které bylo vychováno k tomu,aby se k Židům a jiným koncentračním návštěvníkům chovalo jak chce. Film je silný, je k pláči ale varovným snímkem, který by lidstvo "mohl" konečně poučit,aby již neválčili - no ale to je jen přání ...

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Veselý nedisciplinovaný Nicholson, který dráždí svou bezstarostností vrchní sestru, do blázince přinese naději a volnost. Všichni ho mají rádi, protože naruší rutinu a místo drog si s nimi povídá a bere je jako rovnocené. Oni pro něj nejsou jen důvod pro práci jako pro vrchní sestru. Vrchní sestra je ale velmí chladná žena, která asi kdysi byla zamilovná a ten někdo ji zklamal a nebo nedosáhla vůbec v životě lásky či vztahu. Tak či onak se celému světu mstí za svoje neštěstí. Sestra k ukáznění svého nejproblematičtějšího pacienta použije krajní řešení ...... Film je ke konci tak bezcitný a tak nespravedlivý, že se vám chce plakat nad krutostí tvora jménem člověk.