Cesta (2009)

Jeden z najdepresivnejsich filmov, aky som kedy videl. Je monotonny a neodporucam ho sledovat ak ste zrovna unaveni, lebo da sa pri nom bez problemov zaspat. Nie je to akcny thriller, kde by jedna akcia vystriedala druhu a divak by sa uz pomaly prestal bat o hlavnych hrdinov, lebo z kazdej slamastiky by sa dostali von vzdy len o vlasok, ale je to skor psychodrama na zamyslenie o tom, ako by sme sa zachovali my, keby sme dopadli tak, ako hlavni hrdinovia. Chceli by sme vobec zit dalej v takom depresivnom svete bez nadeje?

Osamělý jezdec (2013)

Tak v prvom rade by som skratil minutaz, alebo aspon tie sceny v muzeu by som tam nedal vobec. Vzdy, ked sa na scene objavil Johnny Depp, bolo o zabavu postarane, podobnost na Jacka Sparrowa bola jednoznacne citelna, hudba skvela, vsak to by nebol Hans Zimmer. Hned od zaciatku bolo jasne, ze film netreba brat vazne, ze je to opät jedna z dalsich hollywoodskych oddychoviek, ktora ma pobavit, takze niektore akcne sceny treba brat len s humorom. S odretymi usami davam stvrtu hviezdicku, inac by to bolo za 3 ***.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Guillermo del Toro je znamy tym, ze miluje vizualne efekty, ale ak pri poslednych 30 minutach nevie, kde maju hranice a vy zrovna nie ste sci-fi fanusikom, moze sa vam stat, ze vas to viac unavi, ako zaujme. Avsak giganticke bitky splnili to, co nam trailer ukazal. Hudba bola vynikajuca a ak by som mal 13 rokov, tak by som prosil Poma o moznost pridania siestej hviezdicky :-) Tento film si samozrejme chcem niekedy vychutnat este raz, lebo aj na Hellboya som potreboval par repriz................................................... Po tyzdni som si dal reprizu a vraciam spät, co som napisal ohladom poslednych tridsiatich minut. Pridal som zasluzenu piatu hviezdicku, pretoze vdaka takymto filmom milujem filmy a rad chodim na ne do kina. 3D stalo tentokrat za to, takze u mna nadpriemerna spokojnost.

Jack a obři (2013)

Reziser Brian Singer ma opät nesklamal a natocil peknu vtipnu rozpravku s davkou romantiky, ale aj jemne brutalnych scen avsak za to napinavych a na druhu polovicu filmu s vojnou gigantickych obrov, lietajucich ludi a vsetkeho mozneho, co im stalo v ceste, len tak lahko nezabudnem. Nicholasa Houlta som len donedavna povazoval za uplne neznameho herca, avsak len nedavno som ho videl v ulohe zombieka v romant. hororovej komedii WARM BODIES (2012), zahral si aj v X:MENOCH: PRVNI TRIDA (2011) postavu Hanka McCoya / Beast, avsak malokto by si spomenul na komediu s Hugh Grantom AKO NA VEC (2003), kde si zahral 13-rocneho Marcusa. Neskor sa objavil v mensich ulohach aj vo filmoch PAN ROSNICKA (2005) po boku Nicholasa Cagea, v SINGLE MAN (2009) s Colinom Firthom alebo v SUBOJI TITANOV (2010), kde si zahral postavu Eusebiosa. Princeznu Isabellu si zahrala Eleanor Tomlinson, ktoru som videl zatial len v mensej ulohe v Burtonovej ALENKE V KRAJINE ZAZRAKOV (2010), kde si zahrala postavu Fionu, alebo v ILUZIONISTOVI (2006) po boku Edwarda Nortona, v ulohe mladej Sophie. Stanley Tucci dostal ako inak opät zapornu ulohu odporneho Rodericka a zahral ju dobre. Takze o zabavu je postarane. __________ Nicholas Hoult - (Jack) +++ Eleanor Tomlinson - (Isabelle) +++ Ewan McGregor - (Elmont) +++ Stanley Tucci - (Roderick) +++ Eddie Marsan - (Crawe) +++ Ewen Bremner - (Wicke) +++ Ian McShane - (Kráľ Brahmwell) +++ Bill Nighy - (Generál Fallon) +++ Hudba: John Ottman +++ Produkcia: Brian Singer, John Ottman, Toby Emmerich +++ (Videl v nemeckom 3D kine 24.03.13) +++

G.I. Joe 2: Odveta (2013)

Opät je tu ten pripad, ze ak by som tento film videl doma, asi by som dal len 3 hviezdicky, ale v kine zo zvukovym a vizualnym 3D zazitkom je to u mna o hviezdicku navyse. Takze z mojho pohladu to bolo podobne, ako jednotka a pritomnost Dwaynea Johnsona a Brucea Willisa ma len potesila, ako aj lanove lietanie v skalnatych horach a ine dalsie akcne sceny. Je to proste akcny spektakel, na ktory sa o par tyzdnov mozno rychlo zabudne, ale v kine splnil svoj popcornovy ucel :-) Pre mna bolo nepochopitelne, ako tento film mohol byt v Nemecku pristupny az od 16 rokov, pretoze tam neboli ziadne brutalne krvave sceny, tym padom "inteligenti" stratili trzby za film, na ktory by prave skupina divakov od 12-tich rokov rada do kina sla, avsak ja som svojho 12-rocneho synovca aj tak prepasoval, pretoze to tak strasne chcel vidiet a bol samozrejme nadseny. Ja v jeho veku by som bol tiez. :-) ___________ Dwayne Johnson - (Roadblock) +++ Jonathan Pryce - (Prezident) +++Bruce Willis - (Generál Joe Colton) +++ Byung-hun Lee - (Storm Shadow) +++ Elodie Yung - (Jinx) +++ Ray Stevenson - (Firefly) +++ D.J. Cotrona - (Flint) +++ Adrianne Palicki - (Jaye) +++ Channing Tatum - (Duke) +++ Ray Park - (Snake Eyes) +++ Luke Bracey - (Cobra Commander) +++ Arnold Vosloo - (Zartan) +++ Joseph Mazzello - (Mouse) +++ RZA - (Blind Master) +++ Produkcia: Lorenzo di Bonaventura, Stephen Sommers +++ (Videl v nemeckom v 3D kine 07.04.13) +++

Gorily v mlze (1988)

Sigourney Weaver bola za tuto ulohu nominovana na Oscara za najlepsiu herecku v hlavnej ulohe, avsak zvitazila Jodie Foster za dramu ZNASILNENIE (1988) od Jonathana Kaplana. __________ Sigourney Weaver - (Dian Fossey) +++ Bryan Brown - (Bob Campbell) +++ Julie Harris - (Roz Carr) +++ John Omirah Miluwi - (Sembagare) +++ Iain Cuthbertson - (Dr. Louis Leakey) +++ Iain Glen - (Brendan) +++ David Lansbury - (Larry) +++ Maggie O'Neill - (Kim) +++ Produkcia: Rick Baker, Arne Glimcher +++

Navždy (1989)

Richard Dreyfuss - (Pete Sandich) +++ Holly Hunter - (Dorinda Durston) +++ Brad Johnson - (Ted Baker) +++ John Goodman - (Al Yackey) +++ Audrey Hepburn - (Hap) +++ Roberts Blossom - (Dave) +++ Marg Helgenberger - (Rachel) +++ Produkcia: Steven Spielberg, Kathleen Kennedy, Frank Marshall +++

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Reziser Steven Spielberg mal nominaciu na Oscara za najlepsieho rezisera, avsak v tejto kategorii zvitazil Woody Allen za romanticku komediu ANNIE HALL (1977). Aj herecka Melinda Dillon bola nominovana za najlepsiu herecku vo vedlajsej ulohe, avsak Oscara si prevzala Vanessa Redgrave za dramu od Freda Zinnemanna JULIA (1977). __________ Richard Dreyfuss - (Roy Neary) +++ François Truffaut - (Claude Lacombe) +++ Teri Garr - (Ronnie Neary) +++ Melinda Dillon - (Jillian Guiler) +++ Bob Balaban - (David Laughlin) +++ Lance Henriksen - (Robert) +++ Shawn Bishop - (Brad Neary) +++ Adrienne Campbell - (Silvia Neary) +++ Justin Dreyfuss - (Toby Neary) +++ Josef Sommer - (Larry Butler) +++ Carl Weathers - (Vojenský policajt) +++ Produkcia: Michael a Julia Phillips +++

Muž, který věděl příliš mnoho (1956)

Na dnesnu dobu je to mozno trosku natiahnute, niektore sceny v Maroku, ako aj londynskej sale Royal Albert Hall pri zbytocne dlhom hrani orchestra a potom ma prekvapil zrazu necakane rychly zaver filmu a titulky, to som trosku inac ocakaval. Avsak stale je to zabavny, ale hlavne napinavy Hitchcockov film, ktory na to, ze sa jedna o spionazno-dobrodruzny krimi film, je dejovo omnoho jednodussi, ako o tri roky neskor natoceny a trosku akcnejsi film s Cary Grantom NA SEVER SEVEROZAPADNI LINKOU (1959). ___________ James Stewart - (Dr. Benjamin McKenna) +++ Doris Day - (Josephine Conway McKenna) +++ Christopher Olsen - (Hank McKenna) +++ Brenda de Banzie - (Lucy Drayton) +++ Bernard Miles - (Edward Drayton) +++ Ralph Truman - (Inspector Buchanan) +++ Daniel Gélin - (Louis Bernard) +++ Alfred Hitchcock - (Muž v Maroku na trhu) +++ Produkcia: Alfred Hitchcock +++

Diktátor (2012)

Sacha Baron Cohen - (Aladeen / Efawadh) +++ Sayed Badreya - (Omar) +++ Ben Kingsley - (Tamir) +++ Anna Faris - (Zoey) +++ John C. Reilly - (Clayton) +++ Megan Fox - (Hrá samu seba) +++ Anna Katarina - (Angela Merkel) +++ Edward Norton - (Hrá sám seba) +++ Produkcia: Sacha Baron Cohen, Scott Rudin +++