King Kong (2005)

Po technickej, vizualnej alebo trikovej stranke je to proste dokonale a vlastne mi reziser doplnil len to, co chybalo v Kongovi z roku 1976, teda viacej bojov Konga s roznymi inymi zvermi v dzungli. Ani dlzka filmu mi nevadila a odpustam aj ten nerealny beh dinosaurov a pomedzi noh utekajucich ludi, ktorim sa nic nestalo, alebo pad do priepasti s T-REXami s Kongom a s Naomi Watts, ktora to prezila. Tuto scenu milujem, je napinava, ale ja by som to urcite neprezil :-) Priznam sa, ze som v detstve vyrastal na Kongovi z roku 1976 s Jeffom Bridgesom a s Jessicou Lange a aj napriek tomu, ze sa v dzungli toho tolko az nestalo, ako v tomto filme a nebol som vtedy este tak nasyteny tolkymi fantastickymi filmami, ako dnes, stale ho z nostalgie a aj vdaka krasnej hudbe Johna Barryho mam najradsej a to aj vdaka zaverecnemu emotivnemu tlkotu srdca. __________ Naomi Watts - (Ann Darrow) +++ Jack Black - (Carl Denham) +++ Adrien Brody - (Jack Driscoll) +++ Thomas Kretschmann - (Kapitán Englehorn) +++ Colin Hanks - (Preston) +++ Andy Serkis - (Kong / Lumpy) +++ Jamie Bell - (Jimmy) +++ Kyle Chandler - (Bruce Baxter) +++ Produkcia: Peter Jackson, Fran Walsh +++

Ninja Assassin (2009)

Tento film nie je o ziadnej myslienke a ani nema dovod, aby mi nejako utkvel v pamäti, avsak uz v hned uvodnej scene mi dali tvorcovia hned vediet, ze sa bude jednat o brutalny masaker, ktory nie je vhodny pre slabsie povahy. Pri druhom pozreti som bol opät spokojny. Reziser filmu James McTeigue spolupracoval s Wachowskimi uz na filme V JAKO VENDETA (2005) s Natalie Portman a v roku 2007 natocil sci-fi thriller s Nicole Kidman INVAZIA. __________ Sung Kang - (Hollywood) +++ Randall Duk Kim - (Tattoo Master) +++ Jonathan Chan-Pensley - (Yakuza Henchman) +++ Ill-Young Kim - (Yakuza Mohawk) +++ Yuki Iwamoto - (Yakuza Couch) +++ Ben Miles - (Maslow) +++ Naomie Harris - (Mika) +++ Rain - (Raizo) +++ Produkcia: Joel Silver, Andy a Lana Wachowski +++

Společnost mrtvých básníků (1989)

Chvilkami nudny, ale aj zaujimavy pribeh studentov a hlavne sympatickeho ucitela Johna Keatinga v podani Robina Williamsa, ktory vyvrcholi az v zavere filmu. Zaver bol dost emotivny a z toho vyplyvalo hlavne to, ze pokial dieta tuzi v zivote nieco robit, tak ho v tom rodicia maju podporovat a nie naopak hadzat polena pod nohy. Film bol nominovany na Oscara za najlepsi film roka, avsak zvitazila drama od rezisera Bruce Beresforda SOFER SLECNY DAISY (1989). Aj reziser Peter Weir bol nominovany za najlepsieho rezisera, avsak Oscara si prevzal Oliver Stone za vojnovu dramu NARODENY 4. JULA / 4. CERVENCE (1989) a taktiez aj Robin Williams mal nominaciu za najlepsieho herca v hlavnej ulohe, avsak Oscara ziskal Daniel Day-Lewis za dramu MOJA LAVA NOHA (1989). Spolok mrtvych basnikov mal stastie na Oscara len v jednej kategorii a to za najlepsi scenar. Reziser Peter Weir natocil napriklad tieto filmy: GALLIPOLI (1981), ROK NEBEZPECNEHO ZIVOTA (1982), SVEDEK (1985), ZELENA KARTA (1990), BEZE STRACHU (1993), TRUMAN SHOW (1998), MASTER & COMMANDER: ODVRACENA STRANA SVETA (2003) alebo UTEK ZE SIBIRE (2010). _________ Robin Williams - (John Keating) +++ Robert Sean Leonard - (Neil Perry) +++ Kurtwood Smith - (Pán Perry) +++ Ethan Hawke - (Todd Anderson) +++ Josh Charles - (Knox Overstreet) +++ Gale Hansen - (Charlie Dalton) +++ Dylan Kussman - (Richard Cameron) +++ Allelon Ruggiero - (Steven Meeks) +++ James Waterston - (Gerard Pitts) +++ Produkcia: Steven Haft, Tony Thomas +++

Klíč (2005)

Prva hodinka bola trosku zdlhava, aj ked ma teda zaujimalo, co sa s tym domom vlastne deje a preco ma Ben v podani Johna Hurta vecne strach, dej sa len pomaly hybal dopredu az kym neprisiel prekvapivy, ale zvlastny zaver filmu. Ja osobne mam radsej trosku viac akcie, alebo este viac napätia, preto davam take slabsie 3 hviezdicky. Reziser Iain Softley natocil napriklad tieto filmy: BACKBEAT (1994), NEBEZPECNA SIT (1995), KRIDLA VASNE (1997), SVET PODLE PROTA (2001) alebo INKOUSTOVE SRDCE (2008). __________ Kate Hudson - (Caroline Ellis) +++ Gena Rowlands - (Violet Devereaux) +++ John Hurt - (Ben Devereaux) +++ Peter Sarsgaard - (Luke Marshall) +++ Joy Bryant - (Jill) +++ Maxine Barnett - (Mama Cynthia) +++ Produkcia: Iain Softley +++

Croodsovi (2013)

Absolutna spokojnost, cakal som, ze to bude trosku slabsie. Su tam krasne kamerove nalety, teda dnes je s pocitacom mozne vsetko a uz teda nic neprekvapi, ale dobre sa na to diva a hlavne je to specialne natocene pre 3D, hlavne ta krasna priroda, takze vyplatilo sa to vidiet v kine. Postavy, ich dialogy a akcie su humorne, hudba od Alana Silvestriho je uzasna, pacila sa mi aj ta skladba pri zaverecnych titulkoch. Nemam tomuto animaku co vytknut, kludne si ho pozriem rad niekedy znovu. _________ Nicolas Cage - (Grug) +++ Emma Stone - (Eep) +++ Ryan Reynolds - (Guy) +++ Catherine Keener - (Ugga) +++ Cloris Leachman - (Babi) +++ Clark Duke - (Thunk) +++ Chris Sanders - (Belt) +++ Randy Thom - (Sandy) +++ Produkcia: Christine Belson, Jane Hartwell +++ Námet: John Cleese +++ (Videl v nemeckom v 3D kine 26.03.13) +++

Addamsova rodina 2 (1993)

Anjelica Huston - (Morticia Addams) +++ Raul Julia - (Gomez Addams) +++ Christopher Lloyd - (Strýko Fester Addams) +++ Joan Cusack - (Debbie Jellinsky) +++ Christina Ricci - (Wednesday Addams) +++ Jimmy Workman - (Pugsley Addams) +++ Carol Kane - (Granny) +++ Peter MacNicol - (Gary Granger) +++ Christine Baranski - (Becky Martin-Granger) +++ Barry Sonnenfeld - (Pán Glicker) +++ Nathan Lane - (Policajt) +++ Produkcia: Scott Rudin +++

Mizerové (1995)

Will Smith - (Mike Lowery) +++ Martin Lawrence - (Marcus Burnett) +++ Téa Leoni - (Julie Mott) +++ Tchéky Karyo - (Fouchet) +++ Theresa Randle - (Theresa Burnett) +++ Joe Pantoliano - (Kapitán Howard) +++ Marg Helgenberger - (Alison Sinclair) +++ Nestor Serrano - (Detectív Sanchez) +++ Maureen Gallagher - (Yvette) +++ Michael Imperioli - (Jojo) +++ Produkcia: Don Simpson, Jerry Bruckheimer +++

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Queen Latifah - (Ellie) +++ Denis Leary - (Diego) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Jennifer Lopez - (Shira) +++ Nicki Minaj - (Steffie) +++ Heather Morris - (Katie) +++ Keke Palmer - (Peaches) +++ Josh Peck - (Eddie) +++ Simon Pegg - (Buck) +++ Ray Romano - (Manny) +++ Seann William Scott - (Crash) +++ Patrick Stewart - (Ariscratle) +++ Chris Wedge - (Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte, Chris Wedge +++

Doba ledová 2: Obleva (2006)

Ray Romano - (Manny) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Denis Leary - (Diego) +++ Seann William Scott - (Crash) +++ Josh Peck - (Eddie) +++ Queen Latifah - (Ellie) +++ Jay Leno - (Fast Tony) +++ Chris Wedge - (Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte, Bob Gordon, Chris Wedge +++

Doba ledová (2002)

Film bol nominovany na Oscara za najlepsi animovany film, avsak zvitazil japonsky animovany film CESTA DO FANTAZIE (2002) od rezisera Hayao Miyazaki. _________ Ray Romano - (Manfred) +++ John Leguizamo - (Sid) +++ Denis Leary - (Diego) +++ Goran Visnjic - (Soto) +++ Jack Black - (Zeke) +++ Lorri Bagley - (Jennifer) +++ Jane Krakowski - (Rachel) +++ Chris Wedge - (Dodo / Scrat) +++ Produkcia: Lori Forte +++