Reklama

Reklama

Many a Ellie mají již skoro dospělou dceru Broskvičku, která by se ráda stala členkou party mladých mamutů a také přítelkyní krásného mamuta Ethana. Ellie stojí za svou dcerou, ale Many si myslí, že to pro Broskvičku není vhodné. Je to klasický případ otce, který nechce vidět, že jeho milovaná dcera dospívá... Sidova ztracená rodina se náhle objeví a Sid je šťastný, že se na něj nevykašlala. To se ale velmi mýlí, jeho rodina se tu zastavila jen proto, aby se zbavila ještě i babičky, která už dost zapomíná a občas se chová podivínsky. Veverčák Scrat, který miluje žaludy, se pokusí jeden zasadit, jenže tím způsobí doslova katastrofu – dojde k posunu zemských desek a oddělení nejen kontinentů, ale také party přátel. Manyho rodina je na jedné straně a prudký mořský proud unáší opačným směrem Manyho, Diega a Sida s babičkou... Vtom se na obzoru objeví loď a přátelé se radují. Je to však předčasná radost protože to je pirátská loď a pirátům rozhodně nejde o to, aby naše přátele zachraňovali. Kapitán Gutt není žádný dobroděj a přátele zajme. Přátelé se však nevzdávají... (TV Prima)

(více)

Videa (47)

Trailer 3

Recenze (721)

viperblade 

všechny recenze uživatele

Nebýt otravné linky s mamutí slečnou, tak jdu na plný počet, protože jsem se u tohoto pokračování opravdu pobavil, vše plynulo svižně a animace byla jako vždy parádní. Ruku na srdce, Ice Age: Continental Drift nenabízí nic, co bychom už v této "ledové" sérii neviděli, ale umí pobavit a to, speciálně u animáku, mi ke štěstí tak nějak stačí. Navíc má asi tu nejlepší úvodní scénku z celé série - veverčák Scratt zkrátka pořád jede. 80 %. ()

IQ Tiqe 

všechny recenze uživatele

Nebavilo mě to. Nevím, jestli to bylo tak nezáživné, nebo mi vadil dabing, nebo jsem jen klimbal únavou, ale už od začátku jsem se nedokázal na sedačce uvelebit tak, abych měl nerušený zážitek, a po chvíli jsem chtěl dělat všechno možné, jen ne se dívat. Ke konci jsem se trochu probral, ale pro změnu mě zpražily nevkusné roztancované závěrečné titulky. 3D bylo ok, i když by to chtělo vyšší snímkovou frekvenci - u blízkých akčních scén byla znát snímkovitost. # [viděno: kino, 3D, dabing] # příběh 5 | hudba 8 | humor 3 | akce 5 | napětí 0 | pustil bych si znovu 5 (ale ještě si to zopáknu, dneska jsem fakt nebyl ve formě) ()

Reklama

MikeCool 

všechny recenze uživatele

Země v pohybu, aneb nejslabší díl Doby ledové. Mnohatunový Mamut, šavlozubý tygr a další zvířata se vydávají na malém kru (loďi) za dobrodružstvím, ale cestou je potká pirátská loď (kra) s opičím kapitánem. > No nezní to jako děsivé Science fiction ? Přišlo mi to příběhem dost přehnané a na Dobu ledovou dost neobvyklé. ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Neřekla bych, že kvalita dílů tolik klesá, spíše se tohoto typu humoru člověk rychle přejí. Několikrát jsem se upřímně zasmála, ale byly tu i chvíle, kdy mi bylo částečně trapně. Především ve scénách s "Broskvičkou", tahle dějová část splňovala prostě všechna klišé a tvůrci ji snad okoukali odněkud z Hanny Montany. S pirátskou písničkou je to podobné. Zkrátka nesnáším, když se ve filmech zpívá. A když to dělají zvířata, je to o to horší. Jinak to bylo fajn. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Pro mne spousta klišé, málo humoru, hodně vykrádaček, přílišné soustředění na 3D - piráti mi přišli jako sbírka neuvěřitelných exotů, písnička jak z nevěstince, navíc i přes tu krátkou stopáž mi to přišlo nekonečné. Skutečně jedinou povedenou je šavlozubí tygřice. (Nevím proč, ale chvílemi mi to připomínalo Vodní svět s Costnerem.) ()

Galerie (50)

Zajímavosti (20)

  • Celosvětová premiéra proběhla 20. června 2012 na CineEurope v Barceloně (Španělsko). (BMW12)
  • Když Scrat (Chris Wedge) připlouvá k Žaluatlatidě, tak ta má tvar žaludu, který je patrný jen z jednoho úhlu. Jak se kamera pohybuje, tak se tvar žaludu rozkládá do vícero menších ostrovů a svůj tvar tak ztrácí. Když však Scrat vytáhne žalud se špuntem a Žaluatlantida se žačne potápět, jedná se o celistvý žaludoidní ostrov. (Aporol)
  • Pôvodne bola postavička Gutta/Čreva (Peter Dinklage) navrhnutá ako medveď, ale nakoniec sa výtvarník Peter DeSève rozhodol pre opicu - kvôli flexibilite a štyrom rukám, ktoré sú vhodnejšie pre hojdanie sa na lodi. (misterz)

Související novinky

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

Hollywood z nás loni vytřískal víc peněz

03.01.2013

Navzdory sténání o upadajícím zájmu diváků a poloprázdných kinosálech mají producenti v zámoří za sebou vynikající rok. V USA zaznamenali nárůst tržeb z kin o 5,6 % ve srovnání s rokem 2011, a to… (více)

Reklama

Reklama