Doba ledová: Mamutí Vánoce

• Česko Mamutí Vánoce (více)
Ukázka z filmu 4

Už jste to slyšeli? Vaši oblíbení prehistoričtí hrdinové se vrací ve zbrusu novém vánočním dobrodružství pro celou rodinu! Když Sid nechtěně zničí Mannyho památeční vánoční ozdobu a ocitá se na Santově „seznamu zlobilů”, vydává se na zábavné putování na severní pól, aby dal vše do pořádku. Místo toho ale způsobí ještě větší pohromu. Teď je na Mannym a jeho bandě přátel, aby zachránili Vánoce pro celý svět! (oficiální text distributora)

Ukázka z filmu 4

Kryton

Vedle všech těch Shreků a kdo ví čeho ještě, tak i Doba ledová přinese svoje vánoční přispění. Ano Santa už byl v době ledové a stromeček vznikl i v té době. Je to jasně proamerické a tak pro evropské publikum zbývá jen veverka Scrat, která vystřihne lepší etídu na ledu než Verner. Dalo se to přežít, ale už bych to vidět zase nechtěl. ()

Estrellita

Z celé vánoční Doby ledové úplně dýchala nutnost a křečovitost, se kterou ji tvůrci vyráběli. Nevím, jestli měli potřebu konkurovat Shrekovi s vánočním kraťákem a nenapadlo je nich originálnějšího než poslepovat největší světová klišé a patosy k sobě, převázat je stužkou a pocukrovat, a proto můj oblíbený animák takhle zazdili... Ale byla to prostě jedna velká NUDA! 30% ()

freddy

Veverka a její hon za žaludem opět potěšil a pobavil, Vánoce v podání hlavních hrdinů Doby ledové také ušly, takže celkově to byla fajn vánoční jednohubka. Navíc neuškodilo dozvědět se zase další z mnoha legend o tom, jak Santa Claus vlastně přišel k létajícím sobům, jak vznikl seznam hodných a zlobivých, jak to bylo s elfy, a tak dále. Zkrátka taková chuťovka, které jsem se nepřejedl a která potěšila. Nicméně jsem přesvědčen o tom, že vánoční speciál Madagaskaru byl přece jen o něco lepší, takže i když Mamutím Vánocům udělím stejně jako vánočnímu Madagaskaru tři hvězdy, tak zde jsou to o něco slabší tři hvězdy. Vím, na hodnocení to sice nebude mít vliv, ale využívám toho, že to mohu napsat alespoň do svého komentáře. ()

klerik

Pomerne jednoduché, ale na kraťas v pohode. Žiadny nápad sa príliš nenaťauje, dokonca ani veverica nie je stredobodom pozornosti (najvyšší čas, aby s jej eskapádami začali šetriť). Začal som to pozerať s českým dabingom a musel som to vypnúť a počkať si na slovenčinu. Sid bez problémou so sykavkami, to skrátka nie je ono. Trochu lepšie ako KUNG-FU PANDA SLÁVI SVIATKY, podstatne lepšie ako SHREKOVE PRVÉ VIANOE... ()

blondboss

Taký priemerný ničím nezaujímavý krátkometrážny vianočný sequel, ktorý v zásade len kopíruje podstatu podobných dielov z podobne úspešných animákov. Ani Scrat to tentokrát nevytiahne do lepšieho hodnotenia, aj keď bol opäť skvelý ako vždy, mal ale málo priestoru. Na vianočnú pohodu fajn, inak ale zbytočnosť. 55 % ()