Zabít Elizabeth (1992)

Priemerny kriminalny film s humornym nadychom, pretoze nemozem povedat, ze by tento film posobil ako komedia, aj ked sa o to pokusal, teda herci sa snazili. Jeff Goldblum si zahral nestastneho manzela, na ktoreho sa bude hlavne druhu polovicu filmu lepit smola a preto je prave ta druha polovica zaujimavejsia a zabavnejsia, pretoze najprv som sa cudoval, ci musel Goldblum klesnut tak nizko, aby zobral takuto ulohu s neznamym serialovym reziserom Bazom Taylorom, avsak uz o rok neskor v roku 1993 prijal pozvanku od Spielberga v megalomanskom JURSKOM PARKU (1993)... 07.05.2010 _______ Jeff Goldblum - (Howard Pigeon) +++ Mimi Rogers - (Elizabeth Pigeon) +++ Juan Echanove - (Charlie) +++ Simón Andreu - (Angelo) +++ Fernando Guillén Cuervo - (Jose) +++ Jordi Molla - (Clerk) +++ Hudba: Bernardo Bonezzi +++

Souboj Titánů (1981)

Tak konecne som si po velmi dlhej dobe pozrel aj moj oblubeny original Suboja Titanov a mal som obavy, ze ten zazitok uz nebude taky, aky som mal priblizne pred 20-timi rokmi, ked som ho videl prvykrat v Ceskoslovenskej televizii, ale nastastie sa obavy nijak nenaplnili. Naopak bol som prekvapeny, ze aj dnes dokaze tento zlaty klenot 80-tych rokov v zanre fantasy stale nadchnut. Perseus bol aspon nadseny darmi od Bohov vo forme stitu, mecu a prilby, vdaka ktorej mohol byt neviditelny na rozdiel od Sama Worthingtona v remaku, ktory naopak dary Bohov ignoroval, ale to uz by som bol pri porovnavani oboch filmov, pricom si stale stojim za tym, ze tato originalna verzia je daleko lepsia a to akceptujem aj zastarale triky, ktore boli v roku 1981 raritou. Shodujem sa s komentarmi uzivatelov Lima alebo Radyo 06.05.2010 ______ Harry Hamlin - (Perseus) +++ Laurence Olivier - (Zeus) +++ Claire Bloom - (Hera) +++ Maggie Smith - (Thetis) +++ Ursula Andress - (Aphrodita) +++ Jack Gwillim - (Poseidon) +++ Hudba: Laurence Rosenthal +++ Produkcia: Ray Harryhausen, John Palmer +++

Střelený (1996)

I pri 75 minutach zabavy som sa slusne bavil a to uznavam, ze tam bolo par scenaristickych chyb, ako trebars vypnutie motora lietadla vo vzduchu, nasledne zastavenie tocenia vrtul a hladke pristatie, ale ja som tu nehladal chyby, ale zabavu a duo Sandler - Wayans fungovalo. Sandlerov spev v sprche I Will Always Love You od Whitney Houston liezol Wayansovi rovnako na nervy, ako Whoopy Goldberg liezol na nervy spev Patricka Swayzeho v DUCHOVI (1990) alebo retardovany Sandler a jeho ,,Disneylaaand" a na tychto a mnohych dalsich dialogoch som sa nasmial a preto davam 4 hviezdicky, aj ked chapem, ze pre mnohych uzivatelov to bola jednoducho blbost. No a aby som nezabudol na Jamesa Caana, aj on si zahral svojho zaporaka s chutou a vdaka jeho pritomnosti ma film bavil o to viac... 05.05.2010 _______ Adam Sandler - (Moses) +++ Damon Wayans - (Keats) +++ James Caan - (Colton) +++ Jeep Swenson - (Bledsoe) +++ Bill Nunn - (Finch) +++ Larry McCoy - (Det. Sulliman) +++ Allen Covert - (Det. Jones) +++ Xander Berkeley - (Gentry) +++ Hudba: Elmer Bernstein +++

První dáma country music (1980)

Skvely film o uspesnom spevackom vzostupe obycajnej dievciny Loretty Lynn, ale predsa len mi tam par drobnosti trosicku vadilo. Zaciatok sa rozbiehal prilis dlho v banickom mestecku a tak som mal pocit, ci som si namiesto country spevacky nepustil nejaky uplne iny film, ale ked som pocul Sissy Spacek spievat si len tak doma, tak som si uvedomil, ze som pri spravnom filme. Dalej mi trosku vadili prilis rychle skoky zivotnych skusenosti bez upozornenia, ako trebars o 5 rokov neskor a podobne. Ale to su len male drobnosti a zase aby som len nekritizoval, pretoze taketo zivotopisne filmy mam rad, Sissy Spacek si svojho Oscara zasluzila a Tommy Lee Jones je skvely asi v kazdej ulohe, akurat tie manzelske zabomysie vojny mi boli skor na smiech a to som si bol isty, ze sa urcite rozidu. Film mal este dalsich 6 nominacii na Oscara vratane najlepsieho filmu, ale v roku 1981 mal väcsiu radost v tejto kategorii reziser Robert Redford respektive tvorcovia dramy OBYCEJNI LIDE (1980) s Donaldom Sutherlandom... 03.05.2010 _______ Sissy Spacek - (Loretta Lynn) +++ Tommy Lee Jones - (´Mooney´ Lynn) +++ Beverly D´Angelo - (Patsy Cline) +++ Levon Helm - (Ted Webb) +++ Phyllis Boyens - (´Clary´ Webb) +++ Hudobný doprovod: Owen Bradley, George Brand +++

Pozemšťanky jsou lehce k mání (1988)

Jeffa Goldbluma a Geenu Davis mam celkom rad, nakoniec som ich spoznal v MUCHE (1986) a chcel som ich vidiet aj v inom filme a okrem toho si tu zahrali aj ini znami herci, ktori v tom obdobi este neboli tak znami - Jim Carrey a Damon Wayans. Pozemstanky su len lacnou fantasmagoriou pripominajucou hlavne caro 80-tych rokov, ale pri pomysleni na mnoho daleko lepsich komedii z tych rokov sa tento film moze tisko schovat do kutika a hanbit sa... 02.05.2010 ______ Geena Davis - (Valerie) +++ Jeff Goldblum - (Mac) +++ Jim Carrey - (Wiploc) +++ Damon Wayans - (Zeebo) +++ Julie Brown - (Candy) +++ Michael McKean - (Woody) +++ Charles Rocket - (Ted) +++ Hudba: Nile Rodgers +++

Zametač stop (2007)

Zaujimavy pribeh a pritom mi tu vobec nechybali ziadne automobilove nahanacky, na ktore som bol v minulosti od Rennyho Harlina zvyknuty. V tomto pripade ide o zaujimavy scenar, kde sa Jackson pokusa rozlustit, kto planoval vrazdu a hlavne kto ho poslal odpratat stopy po mrtvole skor, nez tam prisla policia. Pritomnost Eda Harrisa a Evy Mendes ma este viac potesila a hlavne aj to, ze Renny Harlin konecne natocil po dlhej dobe solidny film, ktory stoji za pozretie. Zatial najuspesnejsie filmy Rennyho Harlina su SMRTONOSNA PAST 2 (1990) a CLIFFHANGER (1993)... 30.04.2010 _______ Samuel L. Jackson - (Tom Cutler) +++ Ed Harris - (Eddie Lorenzo) +++ Eva Mendes - (Ann Norcut) +++ Luis Guzmán - (Det. Jim Vargas) +++ Keke Palmer - (Rose Cutler) +++ Maggie Lawson - (Cherie) +++ Produkcia: Samuel L. Jackson +++ Hudba: Richard Gibbs +++

Invaze zlodějů těl (1978)

Neviem sa rozhodnut, ci mam dat tomuto filmu 3 alebo 4 hviezdicky, ale kedze si o par mesiacov na neho spomeniem, ako na celkom slusny, ale predsa len priemerny mysteriozny thriller, ktory mi skor pripominal nejaky zo Shyamalanovych filmov, len s tym rozdielom, ze tento remake bol natoceny uz v roku 1978, tak som sa rozhodol mu dat radsej 3. Mozno viac ako to mysteriozno mam radsej hororovu akciu, co mi v tomto filme trosku chybalo, ale musim uznat, ze na 70-roky to musel byt uzasny deprimujuci thriller a potesila ma aj vedlajsia uloha Jeffa Goldbluma. Herec Kevin McCarthy si tu zahral kratku rolu Dr. Milesa J. Bennella, ktoreho hlavnu ulohu si zahral v originalnej verzii z roku 1956 INVAZE LUPICU TEL. Reziser Philip Kaufman nenatocil vela filmov, ale niektore z nich by som spomenul: SPRAVNA POSADKA / SPRAVNI HOSI (1983), NESNESITELNA LEHKOST BYTI (1988) alebo QUILLS - PEREM MARKYZE DE SADE (2000)... 29.04.2010 ________ Donald Sutherland - (Matthew Bennell) +++ Jeff Goldblum - (Jack Bellicec) +++ Brooke Adams - (Elizabeth Driscoll) +++ Leonard Nimoy - (Dr. David Kibner) +++ Veronica Cartwright - (Nancy Bellicec) +++ Robert Duvall - (Knaz) +++ Art Hindle - (Dr. Geoffrey Howell) +++ Lelia Goldoni - (Katherine Hendley) +++ Kevin McCarthy - (Dr. Miles J. Bennell) +++ Hudba: Denny Zeitlin +++

Sejměte Cartera (2000)

Sly je tu sice cool v drsnej ulohe, ktora mu sadla a v ktorej ho vidim najradsej a okrem toho si tu zahrali aj dalsi skveli herci ako Michael Caine a Mickey Rourke, ale cely ten film je akysi nemastny, neslany, aj tie nahanacky na autach nemali taky smrnc, ako by to dokazal natocit Michael Bay, vidiet ze reziser Stephen T. Kay nemal ziadne bohate skusenosti s akcnymi filmami, takze skoda tohto filmu, mal na viac, ale zase nie je na zahodenie. Na jedno pozretie sa kludne oplati... 29.04.2010 _______ Sylvester Stallone - (Jack Carter) +++ Miranda Richardson - (Gloria) +++ Rachael Leigh Cook - (Doreen) +++ Mickey Rourke - (Cyrus Paice) +++ Michael Caine - (Cliff Brumby) +++ Alan Cumming - (Jeremy Kinnear) +++ John C. McGinley - (Con McCarty) +++ Hudba: Tyler Bates +++

Život Briana (1979)

Pokial som sa pri SVATOM GRALI (1979) nudil, v Brianovi som nasiel daleko viac humornych dialogov, preto sa zhodujem s Golfistom. Napis ,,Rimane, jdete domu" a s tym spojene ucenie spravnej gramatiky ma poriadne rozosmial a bolo tam toho viac, akurat s tymi mimozemstanmi si to mohli odpustit, lebo to bolo skor iritujuce a nebolo to smiesne, akokeby mi Pythonovci chceli povedat, ze vsak sledujes sa na blbost, tak ti to este prikorenime :-) Druha polovica ma uz tak nerozosmiala, preto 3 hviezdicky... 28.04.2010 _______ Graham Chapman - (Biely muž 2 / Brian Cohen, Biggus Dickus) +++ John Cleese - (Biely muž 1 / Reg / Jewish / Centurion / Dirk / Arthur) +++ Terry Gilliam - (Revolucionár / Dozorca vo väzení / Frank) +++ Terry Jones - (Mandy Cohen / Colin / Simon svätý ) +++ Eric Idle - (Pán Cheeky / Stan / Harry / Warris / Dozorcov asistent / Otto) +++ Kenneth Colley - (Ježiš) +++ Hudba: Geoffrey Burgon +++

Rachel se vdává (2008)

Dva dovody ma viedli k tomu, aby som si tento film pozrel. Ten prvy dovod je reziser Jonathan Demme, ktory natocil MLCANIE JAHNIAT (1991) alebo PHILADELPHIU (1993) s Tomom Hanksom a s Denzelom Washingtonom a okrem tychto filmov si uz na ziadny iny od neho nepamätam. Mimochodom pre zaujimavost by som chcel dodat, ze hned na zaciatku filmu ako odkaz na Mlcanie jahniat spomenie Anne Hathaway samotneho Hannibala Lectera pocas jazdy autom z liecebne domov. Druhy dovod je moja oblubena herecka Anne Hathaway, ktora bola pravom nominovana na Oscara za najlepsiu herecku v hlavnej ulohe, avsak v konkurencii si Oscara domov odniesla Kate Winslet za ulohu v drame PREDCITAC (2008). Myslim si, ze z tohto nametu sa dalo omnoho viac vyskrabat, ako to predviedol reziser a namiesto toho akokeby zabudol na noznicky v strizni a neskratil svadobnu zabavu, na ktorej sa zabavali asi len herci alebo i neherci. V kazdom pripade, chvilami to bolo dost nudne a na konci zaverecnych titulkov mi v hlave presla otazka: ,,A to bolo vsetko?" _________ Anne Hathaway - (Kym) +++ Rosemarie DeWitt - (Rachel) +++ Debra Winger - (Abby) +++ Jerome Le Page - (Andrew) +++ Sebastian Stan - (Walter) +++ Roslyn Ruff - (Rosa) +++ Bill Irwin - (Paul) +++ Produkcia: Jonathan Demme +++ Hudba: Donald Harrison Jr., Zafer Tawil +++