2001: Vesmírná odysea (1968)

Tehdá jsem Odeseu viděla asi před 8 lety poprvé a teď, když už jsem na ni téměř zapomněla, ráda jsem se podívala znovu. Ale odhaduju, že dalších 10 let to bez ní přežiju. Film je atmosférický a na svou dobu to musela být prostě bomba. Někde sem četla, že přívrženci hnutí hippies kino navštěvovali právě pod vlivem LSD kvůli halucinogennímu průletu vesmírem. Ano, třeba bych film docenila, kdybych pochopila jeho záměry, ale bohužel..... svou teorii mám, ale stejně mi to všechno nezapadá. Nejvíc se mi líbila část poslední a část na lodi s HALem.

Válka Bohů (2011)

Theseus je jednou z mých nejoblíbenějších postav řecké mytologie.Tento film je o jiném Theseovi. Ale nevadí mi to. Proč si nestvořit svůj vlastní mýtický svět a navíc v takové kvalitě? Film jsem brala jako poctu mytologii i když jí překrucuje. Užasle jsem sledovala jedinečnou výtvarnou stránku filmu. Většina scén působí jako samostatné obrazy. "Obraz" věštkyně v rudém s pozadím a Theseem zalitými černým olejem, je příklad jeden za všechny. A je nádherný. Za ztvárnění filmu, za jeho teatrálnost a za působivou hudbu, která vlastně ani moc hudbou není, bych dala hned 5*. I víc, protože tahle stránka filmu mě fakt dostala. Malinko mi vadil nedynamický děj, pár prázdných míst, ale přesto nechápu zdejší průměrné hodnocení. Vždyť film má podle mě oslovovat hlavně úchvatným vizuálem. Není to film pro každého, podobně jako Titus, jenže ten samozřejmě stojí na pevných základech divadelní hry a herecké výkony jsou nesrovnatelné! Zatím jsem ho viděla 3x a pořád mi sedí líp a líp a všechno mi do sebe zapadá.

Eliška má ráda divočinu (1999)

" Kluci poďte, budeme hrát pinčes".... :D Barevné, snové, sladké, jedinečné. Úžasné herečky, hypnotizující herci, chutné muchomůrky, božská hudba.......a po několika letech a několika projekcích zvyšuju ze 4 na 5 ! A máte to!

Czech Made Man (2011)

České filmy hodnotím vždycky trochu s nadhledem, nejinak i zde. Zaujalo mě novátorství, svěží závan v našich kotlinách, ale příběh se mi moc nezamlouval.....taková "špína" ;) Jan Budař hrál výborně a za něj přidávám jednu hvězdičku. Ostatní postavy moc protoru nedostaly. A trochu mě rozčilovalo to blekotání hlavního hrdiny, občas sem nerozuměla, i když chápu záměr.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Za slabé 3*. Na to, že jsem pěkný posera a emzáků se víceméně bojím, tak tihle mě ani nevystrašili, ani mi nepřišli nápadití. Celý film postrádal nějaké napětí a o tom, že byste s hrdiny nějak soucítili se mluvit nedá vůbec. Prostě celkem nuda! Kladně hodnotím nápad filmu, digitální triky a krásu Olivie Wilde.

Super 8 (2011)

Ano, klasický Speilbergovský film mého dětství a dospívání = nostalgie. Proto přidám * navíc. V okamžiku, kdy sem na film koukala, tak se mi zdál skvělý. V okamžiku, kdy skončil, jsem na něj zapomněla.Příjemné.

Dexter (2006) (seriál)

Dexter je pro mě oříšek. Seriál mě zas až tak moc nebere a přesto u něj trávím věškerý volný čas,stejně si pouštím další a další díly, i když si říkám, že už na to koukat nebudu. Spíš než hlavní postava a její "zábava" mě oslovují další případy, které řeší Miamská policie a jejich vyšetřování. A taky osudy ostatních postav jsou někdy zajímavé. Bude to zřejmě tím, že Dexter jako chlap, no.....nic moc ;) To ale neznamená, že Michael C. Hall nehraje dobře. A to že necítí emoce... no já nevím, to se mi zdá dost přitažený za vlasy. Ale jinak, 1. série zezačátku nuda, pak mě chytla, 2. super a 3., slabej odvar. Třeba po dalších dílech hodnocení zdvihnu.

Ďáblova lest (2009) (seriál)

První část super, druhá část dobrá, třetí část odpad! Proč?

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Bez mučení se přiznám, že hrdina-Gannicus na mě moc dojem neudělal...asi málo testosteronu ;) Zato sem pořád čekala, kdy už bude z Crixa ten fešák. Prequel je slabší než první série, ale rozhodně sem ho opět zhltla jedním dechem. Dějová linie je jednodušší a perverze je tu už tak na snesitelnou hranici. Příště už nepřidávat! Jinak vážně fajn podívaná.