Spartakus (2010) (seriál)

Ano, je to hodně morbidní. Ano, jsou tam hektolitry krve a sexu. A přesto, že u některých scén z arény jsem už opravdu zavírala oči, přesto všechno jsem si seriál zamilovala.Hlavně Andyho Whitfileda, budiž mu země lehká. A zhltla jsem ho jako málokterý jiný. Seriál je dynamický, herci jsou výborně vybraní, hlavně co se týče J.Hannaha a L. Lawless ( zvláště paní Xena má obrovské.............. charisma ! A intriky z ní přímo čiší) .Všechno se prakticky odehrává v Batiatově škole nebo v aréně, přesto jsem se nenudila a netrpělivě čekala na závěr. Jsem zvědavá jak dopadnou Bohové arény.

Princ z Persie: Písky času (2010)

No asi sem na to už stará :) Tak tohle nebyla ani pohádka ani dobrodružný film. Začátek nic moc, pak sem si už říkala, že to začíná mít docela dobrý spád a pak se vytasila ta přihlouplá historka s pískem v hodinách a zachraňování světa.....no a konec sem už jen přežila. Neznám původní hru, ale asi bude o ničem. Taky mě mrzí, že kulisy mi přišly dost "papundeklové", ale třeba je to jenom můj dojem. B.Kingsley byl hrozný, na Gyllenhaala a Arterton se dobře koukalo,ale co ti Hassasiani?? To fakt nebylo nutné! Chtěla jsem si u tohohle kousku odpočnout, ale zřejmě bych už měla pochopit, že když se u filmu nemusí přemýšlet, tak je to zatracená NUDA!

Černá labuť (2010)

Začala bych tím, že tenhle film jsem toužila vidět hlavně proto, že Darren Aronofsky je můj oblíbený režisér a většina jeho filmů ve mně zanechala hluboký dojem. Za jeho nejlepší dílo jsem považovala a stále ještě považuji Fontánu, mimochodem je to i jeden z mých nejoblíbenějších filmů vůbec! Černou labuť jsem proto očekávala s napětím a bohužel také asi se zkreslenými představami. A realita nakonec opravdu očekávání nepředčila. Jedná se o dost jednoduchou zápletku, pokud se tak dá nazvat duševní přerod baletky.Takže aby nebylo všechno tak jednoduché, režisér vše okořenil notnou dávkou hororových scén, bohužel, milovník hororů nejsem … některé věci mi prostě přišly přehnané a zbytečné. Atmosféra je ale budovaná dobře, je tísnivá a nepříjemná. Režisérovi se daří mást diváka a tak se opravdu ztrácíte v tom, co je realita a co jsou jenom představy nemocné mysli. Film stojí za zhlédnutí, ale určitě nepřináší nic nového. Natalie je však úžasná !!

Znamení koně (2011) (seriál)

Seriál mě mile překvapil. Musím však říct, že prvních 5 nebo 6 dílů bylo kvalitnějších, teď to trochu upadá. Někteří herci jsou dobří, hlavně Vilma Cibulková, Igor Bareš,…. jiní horší ;) Ale rozhodně bych seriál nepotopila, jako to udělalo spousta lidí po prvním díle nebo po pár minutách, které viděli. Není to nic převratného, to určitě ne, ale jako oddech na páteční večer docela příjemné.

Byl jednou jeden polda II - Major Maisner opět zasahuje! (1997)

Dobře, podle komentářů, které jsem četla, jde o slátaninu nejvyššího kalibru. Ale já se přiznávám, že znám i horší….Ne, není to můj oblíbený film a nikomu bych ho nedoporučila. L.Potměšil je jako Maisner vtipný, to se mu upřít nedá.Ovšem aby postava fungovala, musí být vtipný i scénář a celý film.To už v tomhle případě neplatí! První díl vůbec špatný nebyl. Tady už se takzvaně vaří z vody. Některé scény vypustit, přidat jiné a pak by to třeba k smíchu bylo…..ale to už by jsme byli někde jinde ;) takže ruku na srdce: Koukat se na to dá, ale jenom jednou jedinkrát!