Les sebevrahů (2016)

Les sebevrahů se dá brát jako dva samostatný filmy. Buď jako horor ( což tvůrci zamýšleli ) nebo jako thriller. Pokud se rozhodnete, že chcete vidět první možnost budete zklamáni. Za celý film ani jedna podařená lekačka. O hororový atmosféře ani nemluvě. NULOVÁ ! Sára se vydá do lesa Aokigahara hledat svojí sestru dvojče, aby jí zachránila , protože pořád cítí, že žije. Les úplně volá po hororové atmosféře. Bohužel skutek utek. Nebo se můžete rozhodnout, že chcete vidět thriller. Pokud zvolíte tuto možnost budete se o třídu více bavit než v případě první možnosti. Zachrání svojí sestru ? Je to co vidí reálné nebo to jsou jen halušky ? Dá se ostatním věřit ? Otázek na zodpovědění je tu dost. Jedno plus se, ale najde v obou možnostech. A to je Nataile Dormer. Skvělá, hezká a k tomu dvojí dávka. To je ončo ! Bohužel ani Natalie nedokáže zachránit průměrnou podívanou. Jedno dilema ve mě film, ale zanechává. Nedokážu se rozhodnout zda li to Natalie sluší víc s blond vlasy nebo s černými. Mám nad čím přemýšlet.

Akame ga kill! (2014) (seriál)

Žil jsem v domnění, že Shingeki no kyojin je na špičce vrcholu co se týče nečekaných smrtí a hraní si s emocemi. Pffff. VŮBEC ! Akame ga kill bezkonkurenčně SnK převyšuje. Začátek, ale takové krveprolití neslibuje. Mladík Tatsumi a jeho kamarádi se vydávají do hlavního města, aby pomohli svému městu od chudoby. Hodné to děti. Jenže se nakonec budou muset rozdělit kvůli útoku. Tatsumi se tak vydává na cestu sám. Když dorazí do města nemá se kde ubytovat, tak ho domu pozve neznámá obyvatelka. Teď se do příběhu zapojí skupina vrahů jenž si říkají Night Raid. Tatsumi nejprve obyvatelku brání, ale poté co zjistí, že pozvala také jeho kamarády a mučila je, tak se rozhodne připojit se k skupině vrahu, aby udělali z hlavního města zase místo k žití. Dovolím si menší srovnání s mým naposledy viděním anime ( Gunslinger Stratos: The Animation ). V Gunslinger Stratos jsem si nedokázal vytvořit sympatie ani k jedné postavě během celého anime. U Akame ga kill jsem si automaticky oblíbil všechny postavy z Night Raid během pár dílů. O to potom víc bolí některé smrti. U většiny anime jsem padl do deprese jednou maximálně dvakrát. Tady ? Tady jsem padal z deprese zpátky do deprese. Soubojový systém je perfektní. Většina z postav ovláda říšské zbraně (Speciální zbraně - Například zbraň, která zvyšuje sílu podle toho v jak moc velkém je daná postava v nebezpečí), které dodávají soubojům ten správný říz. Akame ga kill dokáže hrát i na klidnou struny. Nemálo krát jsem se zasmál. Hudba ,také skvěle zvolena. 1. OP a 1 .ED bezkonkurenčně lepší než v druhé půli. Akame ga kill rozhodně doporučuji. Chcete si užívat našlapané souboje,zasmát se a sakra ronit slzy ? Akame ga kill je to pravé ! Anime, které se dostalo do mojí TOP 2. Teď potřebuji něco klidnějšího. Oblíbené postavy : Chelsea, Leone, Lubbock ( V podstatě všichni členi z Night Raid, ale toto je TOP 3) Postavy, které nemám zrovna v lásce : Najenda, Honest ( Ten mi sakra pil krev ), Makoto

Labyrint: Útěk (2014) odpad!

Jako první jsem měl možnost vidět film. Ten byl pro mě naprostá katastrofa (vyjádřím se později). Poté jsem dostal tip na knihu. A díky bohu, že jsem nečekal dlouho a hned se do ní pustil. Knižní podání je něco úžasného ! Tvůrcům knižní předloha asi posloužila jako toaletní papír. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Ale teď k filmu. Myšlenka super. Hodit x lidí do uzavřeného prostoru aby se pokusili z něho utéct. To je ale jediné plus. Tak nesympatické herecké obsazení !! Jediní kteří připadají v úvahu jsou Dylan O'Brien a Ki-hong Lee. Místy mě dostávalo i nelogické chování postav. A ještě k tomu vynechání tak důležitých momentů ! Nevím za co si to kniha zasloužila. Nemám odvahu se kouknout na druhý zfilmovaný díl. Radši zůstanu u super knihy.

Hunger Games (2012)

Konečně mě bůh vyslyšel ! Už jsem si pomalu zvykal, že když se točí film podle knižní předlohy, tak se na ní kálí. Stejný výsledek jsem čekal i u Hunger Games. A ono ne ! Dokonalé převedení knihy na filmové plátno. Skoro každá podrobnost tu byla popsaná. Seznamte se s Katniss Everdeen s dívkou z 12 kraje, která se dokáže obětovat pro svoji rodinu. Což dokáže hned na začátku , když se přihlásí do Hladových her místo svojí sestry ( fuj ten překlad mě irituje ). Společně s Peetou jdou do kapitolu aby se připravili na Hladové hry ( oh bože ). Po přípravě začnou brutální jaternice. Dál do příběhu nehodlám zasahovat. Hunger Games ( konečně originální název ) disponují vynikajícími postavami , ke kterým se okamžitě vypěstujou sympatie. Například Haymitch, Peeta a samozřejmě Katniss. O herecké výkony je také postaráno. Skvělá ústřední dvojice. Jennifer Lawrence to katapultovalo pěkně do výšin. Jediné co mě mrzí. bylo to jak byli vykresleni muti. To ale dělám z komára velblouda. Podle mého se film povedl. Jsou tu momenty , na které nejde zapomenout. Kill pomocí sršáňů a hvizd Rue. Konečně někoho napadlo se držet knihy.

Naruto (2002) (seriál)

Návrat do doby mého dětství a do doby kdy ještě existoval Jetix. To byli časy ! Pamatuji si, že i když bylo pozdě večer, tak jsem musel vstát a hned se jít dívat. V té době jsem ještě nebyl tak háklivý na český dabing, takže jsem to neskutečně žral.I když opakovali stejný díl já se přesto díval. Samozřejmě jsem, ale neviděl všechny díly. Za několik let jsem dostal rozum a zkoukl všechny řady a pěkně v originálním znění.Skvělá to podívaná. Japonština tomu dodá ty pravý grády. Hned od prvního momentu budete sympatizovat s hlavní postavou. Kdo by nefandil ubohému sirotkovi k tomu aby si splnil svůj sen -> stát se Hokagem. Po příběhové stránce super. Skvěle vykreslený vývoj postav po celý anime. Když už jsem nakousl ty postavy, tak nejde nic jiného než pochválit. Tolik různých osobností ! Super ! Souboje jsou tu na vysoké úrovni. Každou bitku hrozně žeru. Hlavně díky nespočtu technik, takže stereotyp tu je cizí slovo. Plus jako doprovod skvělá hudba ( The Raising Fighting Spirit ). Celkově je ale hudba dobře použitá. Při již zmíněních bojích, při smutných scénách kde vás donutí uronit slzu atd. Openingy i Endigy super. Hlavně od Flow !! :3 Ale Naruto není jen akční anime. Nespočetněkrát se i zasmějete. Jediné co mi na Narutovi vadí je nadměrný počet fillerů, ale tady se to dá ještě přežít. Bojím se Shippudenu. Celkově na Naruta nemůžu říct žádné křivé slovo. Naruto je anime, které můžu vidět milionkrát a stejnak mě nepřestane bavit. Je to prostě moje srdcovka, která mě uvedla do světa anime. Naruto děkuju ti !! Oblíbené postavy : Naruto, Hinata, Gaara a mohl bych pokračovat. Je jich fakt hafo. Nenáviděné postavy : Sakura, Sasuke. Chudák Naruto být zrovna s nima v týmu.

Gunslinger Stratos: The Animation (2015) (seriál)

Všechno je bohužel jednou poprvé. Gunslinger Stratos: The Animation je první anime, při jehož výběru jsem se netrefil zrovna do černého. Přitom to ze začátku nevypadalo až tak zle. Příběh to mělo. Dva paralelní světy bojující mezi sebou o budoucnost svého světa. Plus plno dalšího tajemna. Například kdo je ta holčina, kterou Tohru vídá. 12 epizod mi přišlo tak akorát. Jako největší problém Gunslinger Stratos vidím strašně nesympatické postavy. Během celého anime jsem si nedokázal vytvořit sympatie ani k jediné postavě. Tudíž když jsem měl smutnit tak mi to bylo totálně ale totálně jedno. Od 7 epizody jsem se už modlil za konec. Ten se podle mého , ale povedl ( který jsem předpověděl, muhehehehheheh). Za to hudba je ale perfekto ! Dobrý OP, který mi připomíná 1.OP z SAO 2 a perfektní ending, který jsem si okamžitě zamiloval. Gunslinger Stratos: The Animation není až tak špatné anime. Přece jen za ten příběh to stojí. Ale jednou a dost.

V zajetí démonů (2013)

Konečně horor , u kterého nechybělo moc a pokálel bych se strachy. Nečekejte žádný zbytečné nudný úvod. Už od prvních momentů tu je ta pravá atmosféra, která se ještě více stupňuje. Tolik nepředvidatelných a skvělých lekaček ! Kvaltika ! Díky tomuto filmu mám averzi k určitým věcem v realitě. Například skříně či věšení prádla. James Wan předvedl skvělou práci. To se dá říct i o hercích. Hlavně skvělá Vera Farmiga. Pro mě zatím nejlepší horor ( s Ženou v černém ). Teď sebrat odvahu na druhý díl. Což bude trošku oříšek. Jen po zhlídnutí trailerů se bojím jako malej fakan. Myslím si, že u 2 se povede i to pokálení.

Sword Art Online - Season 2 (2014) (série)

Úctyhodné pokračování Sword Art Online. Děj je zde rozdělený na dvě půlky. První půlka je staré dobrý SAO. Akorát v modernějším gardu. Děj se přenese do hry Gun Gale Online. Jak název vypovídá meče nahradí střelné zbraně. V tomto světe řádí Death Gun, který když někoho zabije umře i v reálném světě. Na scénu přichází Kirito , aby všechny znovu zachránil. Objeví se zde i nová postava a troufám si říct, že jedna z nejlepších postav z celého SAO. Tato půlka obsahuje neskutečně boží opening. Je to půl roku co jsem SAO dokoukal a pořád ho musím poslouchat. I ending se ale samozřejmě povedl. Co jiného čekat od Eir Aoi a Luny Haruny. První půlka je skvělá. Jen mě mrzí že otázka Death guna se vyřeší strašně rychle. Poté logicky přichází druhá půlka. Ta má spíše emoční ráz. Tu moc popisovat nebudu, abyste se do toho dostali sami. Řeknu jen jedno. Nemálo jsem si na konci pobrečel. I v této půlce je kvalitně odvedená práce s hudbou. Super OP. V druhé půlce se vystřídají 2 endingy. Oba od Lisi. A oba samozřejmě skvělé. Přece jen, ale druhý ending ho o něco více převyšuje. Při poslechu se mi zase derou slzy do očí. Lisa je hold jistota. Druhou řadu prostě doporučuji. Kvalitně odvedená práce. Teď jen počkat na třetí řadu. Oblíbené postavy : Shinon, Kirito, Asuna

Atlas mraků (2012)

Atlas mraků není vůbec špatný film. Výborně odvedená práce režisérů. Skvěle vymyšlené přepínání mezi jednotlivými příběhy. Donutí vás, abyste během celého filmu nevypli a pořád vnímali. A ta práce maskéru ! Vůbec bych Hugha Granta či Doo-na Bae v dalších příbězích nepoznal. Herecké obsazení je taktéž super. Tímto, ale končím s kladným ohlasem. Bohužel mi všechny příběhy nesedli. Jediné, které se mi líbily byli s Sonmi (u tohoto bych si dokázal představit samostatný film) a se Zachrym. Čekal jsem nějaké hlubší propojení mezi jednotlivými příběhy a na závěr bum moment. Ten se podle mého neudál. Zkusím dát Atlasu mraků ještě jednu šanci. Prozatím za 3*.

Carrie (2013)

Nevím kvůli čemu si Carrie zaslouží tak negativní hodnocení. Jen kvůli tomu že to je remake ? Podle téhle logiky by se měl v podobném bodovém rozpoložení nacházet i King Kong od P. Jacksona. Mě se film prostě líbil. Skvělé obsazení -> Julianne Moore jako náboženská fanatička a Chloë Grace Moretz jako hlavní postava ,která ovládá telekinezi. Já film prostě nemohu hodnotit jinak než kladně. Film mi přirostl k srdci hlavně kvůli Chloë. Od tohoto filmu jsem začal sledovat většinu filmů s ní.