EXODUS: Bohové a králové (2014)

Príliš verné spracovanie biblického eposu, ktoré neprináša žiadnu pridanú hodnotu. Priznám sa , že som sa občas pozrel na hodinky a to sa mi u historického filmu Ridley Scotta ešte nestalo. Technickej stránke sa nedá nič vyčítať. V každom prípade, ak aj Ridley vydá nejaký dlhší režisérsky zostrih, tak tentokrát nemám záujem.

Jing cha gu shi 2013 (2013)

Ďalší diel Police story, ktorý nemá s pôvodnou trilógiou nič spoločné. Tentokrát prichádza i zmenu žánru, ktorá nemusí byť každému pochuti. Jackie si aspoň zahral vo svojskej verzii Die Hard s absenciu humoru, kde som bol celkom zvedavý ako to vlastne dopadne a prečo sa niektoré postavy správajú tak divne.Tak za 7/10.

Sněhová královna (2012)

Po technickej stránke sa Rusi celkom vytiahli, aj akčné scény majú celkom grády. Príbehovo sa jedná o taký slušný priemer a nechýbajú ani roztomilé zvieratká. Len táka pytomosť: všimol som si, že takmer všetky ženské postavy majú pomerne vyvinuté poprsie... :).

Zloba - Královna černé magie (2014)

Spokojnosť, Hlavne za Angelinu. Postava Zloby jej neuveriteľne sekne. Pri svojej dcérke (6y) mám celkom napozeranú originálnu verziu, takže za odkazy u mňa body naviac. Dcérka pozrela bez ujmy aj tento film, ktorý je ale občas dosť temný a určený skôr pre odrastenejšie deti.

Orora gongju (2005)

Ďalší parádny kórejský kúsok o pomste, to už nemôže byť náhoda...Príbeh je vyrozprávaný netradične a názor na hlavnú hrdinku sa počas filmu veľmi mení. Záverečná cca 10 min ma poslala do kolien.

Pod dohledem (2007)

Johnnie To sa nezaprie ani v úlohe producenta. Kvalitná, dosť netypická krimi o špeciálnej zložke honkongskej polície, ktorá má na starosti sledovania. A o sledovanie vlastne ide celý film, aby som nezabudol, vo filme sa dosť často jedáva. Jeden zo záporákov v podstate niečo konzumuje v každom svojom zábere, :) a aj ten Simon Yam tu je nejaký tlstý.

Manželé z roku II (1971)

Belmondo si rieši svoje manželské problémy na pozadí francúzskej revolúcie. Medzi ním a krásnou Jobertovou to fakt iskrí. Taky veselý, ale občas až satirický pohľad na francúzske dejiny.

Železná srdce (2014)

Nebyť prepáleného záveru, išiel by som s hodnotením vyššie. Zobrazenie WW2 mi prišlo veľmi autentické, až na tie prestrelky, ktoré boli ako so Star Wars.

Fair Play (2014)

Silný príbeh, krotý mi zobral ilúzie o vrcholovom športe v minulom režime. Keď si predstavím ako som zamlada fandil... Sympatický výkon podala Judit Bárdos, celkom som jej tu bežkyňu veril!

Pot a krev (2013)

Po dlhej dobe som si pozrel film od Michaela Baya (s Transformermi som skončil po druhej časti). Je to taký Blbý a blbejší v efektnom prevedení. Sledovanie filmu mi dvakrát príjemné nebolo, hlavne keď sa upozorňovalo, že to je podľa skutočnosti. Herecky prekvapil najmä Wahlberg, The Rock len potvrdzuje svoj hviezdny status.