Saw 4 (2007)

Potvrdenie, že táto séria už dávno išla "do kopru".

Proroctví (2009)

Mierne skĺznutie Alexa Proyasa do B-kových vôd so vcelku znesitelným Cageom. Občas na filme poznať nižší rozpočet, ale celkovo film neurazí. Ja som ale do pána režiséra vložil väčšie očakávania.

Hancock (2008)

Očakával som jednoduchú zábavu a bol som prekvapený odlišným smerovaním filmu v druhej polovici. Chcelo by to ešte zapracovať na mytológii superhrdinských postáv, scénaristicky mi to prišlo značne nedotiahnuté. Will Smith je OK, triky sú užasné a Charlize Theron veľmi pôvabná (škoda že ju neobliekli do latexu).

Insomnie (2002)

V rámci svojho žánru: depresívna krimi sa jedná o absolútnu špičku.

Proud času (2003)

RIchard Donner si týmto 80mil veľdielom na staré kolená riadne naštrbil na povesť, ktorú si ešte mierne zachránil 16 blokmi. Trapné, s TV lookom, kde nefunguje takmer nič. Herecké obsadenie je celkom sympatické.

16 bloků (2006)

Hlavný predstavitel Smrtonosnej pasce sa spojil s režisérom Smrnonosnej zbrane. V znikol slušný policajný thriler s postupným klesaní kvality, kde záver je už na hrane znesitelnosti. Bruce Willis je ako chlastajúci, skorumpovaný polocajt OK, horšie to už je s jeho nápravou na konci filmu, ktorú by mu neuveril nik. Záporák David Morse je vcelku sympaťák, čo sa ale nedá povedať o zlodejíčkovi Mosa Defa.

30 dní dlouhá noc (2007)

Už komiksová predloha Stevea Nilesa je patričné divná a film to plne zachováva. Možno by chcelo viac rozvinúť postavy upírov a už by to bolo bezchyby, ale aj tak sa jedná o neprijemné pútavú upírsku story.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Opäť spokojnosť a opäť platí, že bez znalosti predchádzajúcich dielov, najlepšie v knižnej podobe nevstupovať. Motívy z knihy sú zachované i keď mierne zjednodušené a kupodivu prevláda hlavne romantika! Žiadné akčné, resp. trikové orgie sa nekonajú a vôbec to nevadí. Snáď toho Gandalf-Dumbledoore si tvorcovia mohli odpustiť.

Arizona Dream (1993)

No Kusturicu moc napozeraného nemám, ale Arizona Dream mi i napriek skvelému Deppovi nesadol. Inak parádna je hudba.

Veřejní nepřátelé (2009)

No Michael Mann nám predviedol obrovskú výhodu digitálnej kamery, i 100 mil.$-vý blokbaster pôsobí dojmom televíznej produkcie. Johnny Depp je ako John Dillinger užasný a vierohodný, Christian Bale tiež ujde a aspoň normálne rozpráva a nechrčí (viď Batmani a Terminátor). Romantická story je tiež príjemná a zapôsobil na mňa záver. Úprimne, priveľa sa toho na plátne neodeje a párkrát som v kine i mrkol na hodinky. Skôr sklamanie a to sa považujem za fanúšika Mannový filmov, i keď skôr tých z jeho preddigitálnej éry (Heat, Posledný Mohykán).