Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Rodriguez sa v rámci projektu Grindhouse skutočne vybláznil. Tak uchylne blbé B-čko som vsutku nečakal. Veľká škoda komerčného prepadu tohto snímku. Povzdchnutie: Keby sa pán režisér držal svojho kopyta a natáčal takéto snímky a nie tie detské trapnosti.

Barevný závoj (2006)

Veľmi smutná romantická story so sympatickou ústrednou dvojicou, krásnou výpravou, s pomalším tempom rozpávania, ktorá ale chytí za srdce. Momentálne takéto seriózne vážne romantícké drámy nie su veľmi v kurze, ale tentokrát sa to vskutku podarilo. Potešil aj honkogský veterán Anthony Wong v úlohe čínskeho dôstojníka. Tak 4,5*.

Spirit (2008)

Frank Miller sa veľmi nevyznamenal. Pôsobivý komiksový vizuál prebratý zo Sin City, ako i zaujímavé herecké obsadenie a v niektoých scénach i správna komiksová nadsázka zachraňujú tento "o ničom" film.

Oheň a led (1983)

Poctivé fantasy s rukopisom Franka Frazettiho. Jednoduchý príbeh plný násilia s troškou erotiky.

Hadi v letadle (2006)

Film, ktorý sa nehanbí za svoj b-čkový pôvod a servíruje rôzne nechutné úmrtia spôsobené kusnutím hadov do rozmanitých telesných partií. A to je asi tak všetko čo film ponúka, dej takmer žiadny, charaktery štandartné a celé sa to neuveritelne vlečie.

Blade Runner (1982)

Kultové sci-fi , resp. noir detektívka, ktoré nestarne. Pomalej zasnenej atmosfére pomáha i výnimočná hudba Vangelisa. Videl som už viac verzií, posledný Final Cut je dobrý, dúfajme, že už je fakt posledný.

Gamer (2009)

Sim city krížené Running manom. V hlavnej úlohe patrične drsný Gerard Butler, chaotická kamera a celkom úchylne využitý námet. Scénar je deravý a naivný až hrúza. Poctivý B-čkový výplach, ktorý sa kupodivu dostal do kina.

Lady Snowblood (1973)

Skutočne v Kill Billovi sa dá nájsť hodne z tohto brutálneho skvostu, vrátane titulnej piesne. Hold Tarantino má napozerané. Krvavá i filozofická úvaha na tému pomsty.

District 9 (2009)

Pokus o niečo originálne vždy poteší. Tentokrát sa jedná o úspešný pokus. Dokumentárne, značne depresívne sci-fi s veľmi širokým záberomn, s dosť nesympatickým hlavným hrdinom a úplne nesympatickými záporákmi. Zopár nelogičností sa dá odpustiť.

Do noci (1985)

Thriler/komédia z ktorej cítiť 80.roky. Pár krát som sa celkom zasmial. Poteší hlavne krásna Michelle Pfeiffer a zabiják Davida Bowieho. Inak to už je z dnešného pohľadu skôr nuda.